Atkakliose rungtynėse Klaipėdoje – „Sūduvos“ pralaimėjimas

Klaipėdos „Atlantas“ 2-1 Marijampolės „Sūduva“

65‘ [2-1] A. Kecap

Komandų sudėtys:

„Atlantas“: M. Adamonis, V. Gašpuitis, A. Bartkus, R. Gedminas (30’ M. Maksimov), D. Šimkus, M. Beneta, A. Jokšas, A. Sylla (90‘ S. Rakauskas), K. Gnedojus, M. Papšys (90‘ D. Kazlauskas), O. Verbickas.

„Sūduva“: I. Kardum, P. Janušauskas (73‘ M. Činikas), A. Jankauskas, M. Jablan, V. Slavickas, N. Jamak (53‘ P. Pavlovič), P. Leimonas (85’ D. Antanavičius), E. Veliulis, E. Jankauskas, A. Kecap, T. Radzinevičius.

23-ojo „Smscredit.lt A lygos“ turo rungtynėse Klaipėdoje susitiko aikštės šeimininkai „Atlanto“ futbolininkai bei Marijampolės „Sūduva“.

Jau rungtynių pradžioje nedaug trūko, jog kamuolys atsidurtų „Sūduvos“ vartų tinkle. Marijampoliečiams suklydus aikštės viduryje Klaipėdos futbolininkai perėmė kamuolį. D. Šimkus kamuolį perdavė M. Papšiui, pastarasis tolimu ir stipriu smūgiu sudrebino „Sūduvos“ vartų skersinio bei virpsto sandūrą.

Pirmosiomis dešimt susitikimo minučių aktyviau žaidė aikštės šeimininkai. Be tolimo M. Papšio „šūvio“ pavojingai smūgiavo ir R. Gedminas bei D. Šimkus.

Jau 11 mačo minutę krito įvartis į „Sūduvos“ vartus. Po kampinio prie marijampoliečių vartų laisvas baudos aikštelėje liko „Atlanto“ gynėjas K. Gnedojus, kuris tiksliu smūgiu galva pelnė pirmąjį komandos įvartį.

Pelnę įvartį klaipėdiečiai ir toliau nemažino apsukų bei toliau spaudė „Sūduvos“ futbolininkus jų aikštės pusėje.

21 minutę šimtaprocentinės progos neišnaudojo „Atlanto“ puolėjas Rokas Gedminas. Suklydus „Sūduvos“ gynėjams Klaipėdos klubo atakuojantis žaidėjas išbėgo vienas prieš vartininką, tačiau lemiamoje atakos stadijoje tinkamai į kamuolį nepataikė.

34 minutę kamuolys dar kart pabuvojo „Sūduvos“ vartuose. Gretoje atakoje M. Papšys gavo kamuolį baudos aikštelės krašte ir atrito jį M. Maksimovui, kuris smūgiavo į vartus, „Sūduvos“ vartininkas I. Kardumas kamuolį atmušė, tačiau jis nukrito tiesiai A. Syllai po kojomis, kuris pasiuntė kamuolį į tinklą, tačiau teisėjo asistentas užfiksavo nuošalę ir įvartis įskaitytas nebuvo.

Kėlinio pabaigoje iniciatyvą perėmė „sūduviečiai“, kurie ilgiau kontroliavo kamuolį, mėgino regzti pozicines atakas, tačiau iki baigiamosios atakos stadijos Marijampolės ekipos žaidėjams „nusigauti“ nepavykdavo.

Rungtynių pradžioje užtikrintai rungtyniavęs „Atlantas“ pelnė greitą įvartį ir pirmavo, nors kėliniui artėjant link pabaigos „Sūduva“ „atsigavo“ ir rungtyniavo užtikrinčiau, tačiau komandoms išėjus ilsėtis Klaipėdos miesto stadiono švieslentė fiksavo minimalią šeimininkų persvarą 1:0.

Dar viena „Sūduvos“ futbolininkų klaida perduodant kamuolį kilo rimtu pavojumi I. Kardumo ginamiems vartams, tačiau tolimą D. Šimkaus smūgį blokavo vienas iš Marijampolės ekipos gynėjų. Po šio kampinio krito antrasis įvartis į marijampoliečių vartus. Po pakelto kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje, kamuolys atšoko „Atlanto“ puolėjui A. Syllai, kuris stipriu smūgiu nestabdant kamuolio nukreipė jį į vartus.

Pelnę antrąjį įvartį „Atlanto“ futbolininkai toliau nemažino tempo ir kelių minučių eigoje kėlė keturis kampinius bei keletą kartų labai pavojingai smūgiavo į „Sūduvos“ vartų plotą.

63 minutę savo baudos aikštelės prieigose „Sūduvos“ gynėjai neleistinai sustabdė M. Maksimovą ir teisėjas užfiksavo pražangą. Prie kamuolio stojęs M. Papšys atliko pavojingą baudos smūgį iš maždaug 18 metrų atstumo, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Po kelių minučių kilus sumaiščiai „Atlanto“ baudos aikštelėje tuo pasinaudojo laiku koją kyštelėjęs A. Kecapas, kuris iš vartininko aikštelės tiksliu smūgiu sušvelnino rezultatą.

79 minutę varžovų aikštės pusėje praradę kamuolį „Sūduvos“ futbolininkams teko gintis nuo greitos varžovų atakos. Greitai nusigavę iki marijampoliečių baudos aikštelės prieigų „Atlanto“ futbolininkai surado laisvą M.Maksimovą, kuris stipriai smūgiavo iš toli, tačiau kamuolį sugavo I. Kardumas.

Vos po minutės „Sūduvos“ vartininkas I. Kardumas išgelbėjo komandą nuo dar vieno įvarčio. Po O. Verbicko perdavimo iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę kirtęs M. Maksimovas smūgiavo galva, tačiau puikios reakcijos dėka I. Kardumas pavojų likvidavo.

Susitikimo pabaigoje „Sūduva“ apgulė „Atlanto“ vartus, bet kokia kaina mėgino išlyginti rezultatą, tačiau to padaryti nepavyko.  Marijampolės „Sūduva“ Klaipėdoje nusileido turnyrinės lentelės kaimynams „Atlanto“ futbolininkams rezultatu 2:1.