Sporto kompleksas

APIE SPORTO KOMPLEKSĄ

Viešoji įstaiga MARIJAMPOLĖS FUTBOLO KLUBAS įsteigta 2002 m. Tai ne pelno siekianti organizacija, veikianti sporto ir sveikatingumo organizavimo srityse bei viešai teikianti paslaugas visuomenės nariams.

Pagrindinis VšĮ Marijampolės futbolo klubas veiklos tikslas – propaguoti futbolą kaip efektyvaus poilsio priemonę, organizuoti aktyvų laisvalaikio praleidimą, populiarinti sportą, organizuoti sporto renginius, šventes.

Nuo 2006-02-10 iki 2008-08-20 VšĮ Marijampolės futbolo klubas vykdė ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos finansuotą projektą „Marijampolės daugiafunkcinės sporto turizmo viešosios infrastruktūros plėtra“. Pagal 2006 m. lapkritį pasirašytą paramos sutartį, ES ir LR skirta parama Projekto įgyvendinimui siekė 19 740 235 Lt. VšĮ Marijampolės futbolo klubo dalininkai prie Projekto įgyvendinimo prisidėjo ir savo lėšomis. Iš viso Projekto vykdymui dalininkai skyrė beveik 11 mln. litų, iš kurių pusė buvo skirta Marijampolės miesto savivaldybės, kaip pagrindinės VšĮ Marijampolės futbolo klubo dalininkės įnašas.

VšĮ Marijampolės futbolo klubo vykdyto Projekto tikslas – Marijampolės mieste sukurti naują sporto ir turizmo traukos objektą, skatinti Marijampolės miesto ir regiono žmonių užimtumą, sukurti infrastruktūrą, padėsiančią sumažinti sezoniškumo įtaką futbolo sporto šakos vystymui ir pritrauksiantį į Marijampolės miestą daugiau lankytojų iš Lietuvos ir užsienio.

Sporto komplekso statybos darbai buvo pradėti 2007 m. gegužę ir baigti 2008 m. rugpjūtį. Projekto vykdymo metu Marijampolės mieste buvo pastatyta daugiafunkcinė sporto ir turizmo bazė, kurią sudaro futbolo stadionas, dengtas sporto maniežas ir futbolo aikštynas. Pastarasis buvo įrengtas dar 2003 m. iš VšĮ Marijampolės futbolo klubo dalininkų lėšų ir užbaigus Projektą prijungtas prie naujai atsiradusių sporto statinių. Futbolo stadiono ir daugiafunkcinio sporto maniežo statybai viso buvo išleista beveik 31 mln. litų.

Visas sporto kompleksas yra išsidėstęs beveik 9 ha sklype, ant Šešupės kranto, strategiškai patogioje miesto vietoje. 2008 m. liepos 6 d. duris atvėręs daugiafunkcinis sporto ir turizmo kompleksas yra pirmas tokio tipo sporto kompleksas Lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo. Objektui suteiktas nacionalinės svarbos objekto statusas.

Sporto kompleksą sudaro 6400 vietų futbolo stadionas su tribūna, 2660 sėdimų vietų daugiafunkcinis sporto maniežas bei kiek ankščiau įrengtas futbolo treniruočių aikštynas, kuriame treniruojasi ne tik Marijampolės miesto sportininkai, bet ir futbolo komandos iš Lietuvos bei užsienio.

Futbolo stadionas pastatytas pagal visus UEFA ir LFF nustatytus reikalavimus. Čia įrengtas aikštės apšvietimas, veikia moderni švieslentė, žiūrovų srautai kontroliuojami elektroninės praėjimo sistemos pagalba. Stadiono pagrindinės tribūnos pirmame aukšte yra įrengti 6 persirengimo kambariai su dušais ir masažo kambariais, dopingo kontrolės punktas, kambariai teisėjams. Antrame pastato aukšte išsidėstę administracinės patalpos su dviem konferencijų salėm.

Iš naujai Marijampolės mieste iškilusių sporto statinių didžiausio dėmesio susilaukė analogų Lietuvoje neturintis dengtas sporto maniežas. Išskirtinis pastato dydis ir medinės konstrukcijos patraukia ne vieno miestiečio ir miesto svečio akį. Manieže įrengta pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštė leidžia žaisti futbolą ištisus metus. Manieže taip pat įrengti bėgimo takai lengvaatlečiams, yra persirengimo kambariai su dušais ir masažo kambarėliais. Šaltuoju metų laiku čia vyksta tiek futbolo tiek ir lengvaatlečių treniruotės, organizuojamos draugiškos futbolo varžybos, vyksta vietiniai ir tarptautiniai futbolo turnyrai. Maniežas taip pat puiki vieta masiniams kultūriniams renginiams organizuoti, parodoms bei mugėms rengti ištisus metus.

MUZIEJUS

2014 metų rudenį, ilgai brandinta idėja įkurti FK „Sūduva“ muziejų pavirto realybe. Futbolo arenos patalpose įkurtame muziejuje savo vietą surado dauguma trofėjų iškovotų „Sūduvos“ futbolininkų. Visi trofėjai eksponuojami specialiai jiems pastatytose vitrinose kartu su klubo istoriniais momentais ir dovanomis gautomis kovojant Europos turnyruose. Pakeliui į muziejų futbolo gerbėjams suteikiama galimybė prisiminti pačią futbolo Marijampolės krašte pradžią ir jo raidą iki šių dienų „Sūduvos“ futbolo klubo, kuri pateikiama nuotraukose chronologiškai.

KONTAKTAI

VšĮ „Marijampolės futbolo klubas“
Kauno g. 125, tel (8 343)  72 325
marijampolesfk@gmail.com