Stadionas

Sporto komplekso statybos darbai buvo pradėti 2007 m. gegužę ir baigti 2008 m. rugpjūtį. Projekto vykdymo metu Marijampolės mieste buvo pastatyta daugiafunkcinė sporto ir turizmo bazė, kurią sudaro futbolo stadionas, dengtas sporto maniežas ir futbolo aikštynas. Pastarasis buvo įrengtas dar 2003 m. iš VšĮ Marijampolės futbolo klubo dalininkų lėšų ir užbaigus Projektą prijungtas prie naujai atsiradusių sporto statinių. Futbolo stadiono ir daugiafunkcinio sporto maniežo statybai viso buvo išleista beveik 31 mln. litų.

Visas sporto kompleksas yra išsidėstęs beveik 9 ha. sklype, ant Šešupės kranto, strategiškai patogioje miesto vietoje.Stadiono atidarymo rungtynės buvo sužaistos 2008 metų liepos 6 dieną, jose susitiko Marijampolės „Sūduva“ ir FBK „Kaunas“. Pirmąjį įvartį stadione pelnė „Sūduvos“ saugas Sergėjus Koziuberda, kuomet pasižymėjo UEFA taurės rungtynėse prieš komandą iš Velso.

Baigus stadiono statybos darbus jame buvo 4200 sėdimų vietų, tačiau neilgai trukus buvo atlikti papildomų tribūnų statybų darbai ir arenos talpa padidėjo iki 6500 sėdimų vietų.

Marijampolės stadione nuolat rungtyniauja „Sūduva“, Lietuvos nacionalinė rinktinė šiame stadione yra sužaidusi 5 oficialias rungtynes. 2013 metais Lietuvoje vyko UEFA jaunimo iki 19 metų Europos čempionatas, kurio dalis grupės etapo bei atkrintamųjų rungtynių buvo žaidžiama Marijampolėje, šiame mieste buvo sužaistos ir svarbiausios turnyro rungtynės – finalas, kuriame susitiko Prancūzijos ir Serbijos bendraamžiai.

Futbolo stadionas pastatytas pagal UEFA ir LFF nustatytus reikalavimus. Čia įrengtas aikštės apšvietimas, veikia moderni švieslentė, žiūrovų srautai kontroliuojami elektroninės praėjimo sistemos pagalba. Stadiono pagrindinės tribūnos pirmame aukšte yra įrengti 6 persirengimo kambariai su dušais ir masažo kambariais, dopingo kontrolės punktas, kambariai teisėjams. Antrame pastato aukšte išsidėstę administracinės patalpos su dviem konferencijų salėmis.