1

Sūduva

2
TOPsport A lyga 2019-04-27 @ 20.00 LFF stadionas

Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ per 8 turo rungtynes Vilniuje 2:1 (1:0) nugalėjo Vilniaus „Riterius“. Taip pat baigėsi ir šių komandų pirmojo rato susitikimas Marijampolėje.

Sūduviečiai nuo pat rungtynių pradžios ėmėsi atakuoti oponentų vartus, tačiau Aurelijaus Skarbaliaus treniruojama komanda nuo pirmosios išpuolių bangos apsigynė.

18-ąją minutę kamuolys baudos aikštelėje dėkingai atšoko Andro Švrljugai, kuris smūgiavo galingai ir privertė Tomą Švedkauską parodyti visą savo meistriškumą.

Kiek vėliau T. Švedkauskas efektingai atrėmė Sandro Gotalo baudos smūgį, tačiau 35-ąją minutę niekuo savo komandai padėti negalėjo ir jis. Gražios atakos, kurią pradėjo Ivanas Kardumas, pabaigoje Vaidas Slavickas atliko perdavimą iš kairiojo krašto, o daug laisvės baudos aikštelėje sulaukęs Povilas Leimonas tiksliai smūgiavo vienu lietimu.

55 min. „Riteriams“ tapo dar sunkiau – „Sūduva“ pasižymėjo antrą kartą. Po S. Gotalo perdavimo iš krašto Aleksandras Živanovičius galva numetė kamuolį Eligijaus Jankausko link, kuris savo šanso nepaleido ir džiaugėsi įvarčiu antrame mače iš eilės.

Kėlinio viduryje čempionai galėjo padėti tašką, tačiau nuo Semiro Kerlos smūgio galva fantastiškai savo komandą išgelbėjo T. Švedkauskas. Netrukus kitoje aikštės pusėje krito įvartis – 72-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Mindaugas Grigaravičius pasinaudojo Valdemaro Borovskio perdavimu ir galva pasiuntė kamuolį į marijampoliečių vartus.

Likusi rungtynių atkarpa „Sūduvai“ nebuvo lengva. „Riteriai“ metėsi į priekį, kur labai aktyvus buvo puolėjas Teremas Moffi. Porą oponentų geltonų kortelių išprovokavęs futbolininkas dvikovos pabaigoje surengė puikų reidą, kurio atomazgoje virš vartų iš geros situacijos mušė Valentinas Jeriomenka.

Vilniuje iškovota pergalė leido 18 taškų turinčiai „Sūduvai“ vėl iki minimumo sumažinti atsilikimą nuo Vilniaus „Žalgirio“.