J. Kasparavičius: „Patekimas į „Sūduvą“ – nuostabus dalykas“

J. Kasparavičius: „Patekimas į „Sūduvą“ – nuostabus dalykas“

2018 metų A lygos sezonui besirengiančios Marijampolės „Sūduvos“ naujokas – 22  metų krašto saugas Julius Kasparavičius – teigia, kad su Lietuvos čempionais pasirašyta sutartis jam suteikė daug džiaugsmo.

Pasipuoškite čempionišku „Sūduvos“ šaliku!

Milda Krasauskaitė (fksuduva.lt)

Naujasis „Sūduvos“ 7-asis numeris sako, kad futbolas jam patinka beveik nuo kūdikystės.

„Viskas prasidėjo tada, kai pradėjau vaikščioti – jau darželyje ėmiau spardyti kamuolį. Kartą tėtis nusivedė į futbolo rungtynes, pasakojo, kad žiūrėjau išpūtęs akis, buvau labai susidomėjęs. Vėliau sugalvojo nuvesti į futbolo treniruotes, taip viskas ir prasidėjo“, – šypsojosi iš Šilutės kilęs futbolininkas.

Būdamas 12 metų J. Kasparavičius priėmė svarbų sprendimą – kartu su tėčiu išvyko į Didžiąją Britaniją, kurioje juo susidomėjo garsiojo „West Ham United“ futbolo akademija.

„Buvo sunku palikti mamą, draugus, savo miestą, bet norint kažko pasiekti, turi kažką paaukoti. Aš visada svajojau žaisti aukščiausiame lygyje, tad su tėčiu nusprendėme kelti sparnus ten, kur futbolas – antra religija“, – prisiminė „Sūduvos“ naujokas.

Anglijoje futbolininkas praleido nemažai metų, tačiau pelnyti teisę pasilikti garsaus klbuo akademijoje pavyko kuriozinėmis aplinkybėmis.

„Atėjau į treniruotę ne savo laiku – sumaišiau dienas, tuo metu vyko rungtynės. Mane pamatęs treneris pasakė, kad nueičiau persirengti, o jis įleis į aikštę. Taip ir įvyko. Tose rungtynėse pelniau 2 įvarčius ir dėl to tapau „West Ham United“ akademijos auklėtiniu. Niekada to nepamiršiu“, – nostalgiškai prisiminė šilutiškis.

Vis dėlto Anglijos žengti tvirto žingsnio į suaugusiųjų futbolą nepavyko. J. Kasparavičius grįžo į gimtinę, Lietuvoje atstovavo Klaipėdos „Atlantui“, „Palangai“, o praeitą sezoną buvo gimtosios „Šilutės“ atakų lyderis. Būtent sėkmingas žaidimas I lygoje, kurioje per 17 rungtynių pavyko pelnyti 12 įvarčių, ir lėmė J. Kasparavičiui galimybę šiemet pasirodyti „Sūduvos“ peržiūroje.

Marijampolėje jaunam futbolininkui užteko 2 kontrolinių rungtynių, kad įtikintų klubo vadovus pasiūlyti pasirašyti sutartį. O po trečiųjų, kai J. Kasparavičiui pavyko ir įmušti įvartį į „Jonavos“ vartus, buvo užbaigti visi formalumai.

2018-ųjų „Sūduvos“ kalendorių galima įsigyti superfanas.lt arba parduotuvėje „Nuo pieštuko iki…“ (Gedimino g. 14, Marijampolė).

„Be abejo, tikėjausi čia patekti, aš visada siekiu aukščiausių tikslų. „Šilutėje“ tarsi atgimiau iš naujo, stengiausi žaisti rezultatyviai, kad mane pastebėtų kiti klubai. Tad patekimą į „Sūduvą“ aš laikau nuostabiu dalyku“, – džiaugėsi saugas.

Tiesa, I lygoje J. Kasparavičius buvo registruotas kaip puolėjas, o „Sūduvoje“ per kontrolines rungtynes žaidė arba krašto, arba vidurio saugu.

„Esu žaidęs daugelyje pozicijų – viduryje, kraštuose. Yra tekę net vartininku būti“, – taip savo universalumą apibūdino „Sūduvos“ naujokas.

Šilutėje augęs futbolininkas Marijampolėje greitai pasijuto savas ir tikisi šiemet su naująja savo komanda apginti Lietuvos čempionų titulą.

„Marijampolėje – puiku. Tai – šiltas, jaukus miestas. Mėgstu sakyti, kad čia yra didesnė Šilutės versija (juokiasi). Komandoje atmosfera taip pat nuostabi, jaučiasi vienybė, o tai yra labai svarbu futbole, – sakė J. Kasparavičius. – Apie „Sūduvą“ visada turėjau gerą nuomonę, nes matosi, kad komanda labai gerai organizuota, su charakteriu, demonstruoja akiai patrauklų futbolą. Palaikiau ir Europoje, buvo malonu matyti komandą, kuri kuria istoriją ir garsina Lietuvos vardą. Stengsiuosi padėti komandai apginti čempionų titulą, toks yra mūsų visų tikslas.“