EJL frontuose – permainingos kovos su Vilniaus FM

IMG_6981

Ilgasis savaitgalis jaunieisems Marijampolės futbolininkams buvo turiningas. Gražus būrys futbolininkų dalyvavo turnyre Baltstogėje bei turėjo progą „gyvai“ stebėti Lenkijos lygos lyderių, Baltstogės „Jagelonijos“ rungtynes bei pasigrožėti Fiodoro Černycho ir Arvydo Novikovo žaidimu.

Tuo tarpu vyresnieji tęsė kovas  EJL U-17 ir U-19 čempionatuose. Šįkart sulaukta svečių iš Vilniaus FM. Kaip ir tikėtasi, rungtynėss vyko atkakliai, ir permainingai. Tą įrodo ir faktas, kad abejose rungtynėse pirmosios įvarčius pelnė komandos, kurios galų gale turėjo apleisti aikštę pralaimėjusios…

EJL U-17 čempionate „Sūduva“ U-17 ir  Vilniaus FM U-17 ekipos žengia greta. Prieš šias rungtynes vilniečiai turėjo 2 taškais daugiau ir tikėjosi išlaikyti, o gal ir sustiprinti savo pozicijas. Bet šeimininkai buvo kitos nuomonės ir rungtynės parodė, kad marijampoliečių argumentai buvo svaresni, – pasiekta pergalė rezultatu 2:1.

Rungtynes stebėję žiūrovai taip apibūdino vaizdą aikštėje: „Minimalus rezultatas gal net nelabai atspindi rungtynių eigos. Vilniečiai pasirinko žaidimą „antru numeriu“, atidavė iniciatyvą. laukdami šeimininkų klaidų. Vienos tokios ir sulaukė pirmajame kėlinyje. Tačiau po petrtraukos marijampoliečiai dar labiau padidino spaudimą ir pasiekė du įvarčius, iškovodami pelnytą pergalę.

Įvarčius pelnė  Žygimantas Pečkys ir Linas Zingertas“.

„Sūduvos“ U-19 ekipa siejo nemažas viltis prieš rungtynes su Vilniaus FM U-19 komanda. Nors rungtynių pradžia buvo daug žadanti, vėliau nepavyko išvengti klaidų ir buvo patirtas praliamėjimas stambiu rezultatu – 1:4..

Trenerio Andriaus Larčenkos komentaras: „Rungtynes pradėjome susikaupę ir jau 7-ą minutę po gražios kombinacijos pelnėme įvartį (pasižymėjo Erikas Ulevičius). Įsibėgėjus rungtynėms atrodė, jog persvara augs ir pavyks pasiekti pergalę. Deja, pasipylė klaidos. Pirmojo kėlinio pabaigoje varžovai išlygino rezultatą, o antrajame kėlinyje toliau sėkmingai mušė įvarčius po mūsiškių „dovanėlių”. Patyrėme antrą iš eilės pralaimėjimą namų aikštėje stambiu rezultatu“.

Pirmasis EJL čempionatų ratas baigėsi ir jau galime padaryti pirmąsias išvadas apie mūsiškių rodomą žaidimą ir rezultatus.

„Sūduva“ U-17 ekipa, nepaisant blankaus starto Kaune, įsižaidė ir sėkmingai kovodama su varžovais po pirmojo rato dalinasi 2-3 vietomis turnyrinėje lentelėje. Akivaizdu, kad komanda pajėgi kaip lygus su lygiais kovoti su lyderiais ir juos nugalėti. Taip pat aišku, kad visoms rungtynėms būtina nusiteikti kovingai, nes pradėjus galvoti apie save per gerai, neatidavus visų jėgų, bet kuris varžovasgali „pakišti koją“ ir nubausti, netgi potencialiai ir silpnesnis.

„Sūduva“ U-19 komandos pasirodymą galėtume vertinti teigiamai, jei ne … dvejos paskutinės rungtynės namuose, kuriose patirti triuškinantys pralaimėjimai ir praleista 12 (!) įvarčių.

Po pirmojo rato užimama vieta turnyrinės lentelės viduryje. Ar realu pakilti aukščiau ?! Prisiminus marijampoliečių kovingumą kitose rungtynėse net neabejojame, kad – taip. Bet darant elementarias klaidas ir nemažinant jų kiekio galima sulaukti ir nesmagių rezultatų. Palinkėkime, kad tokių „duobių“ ateityje būtų išvengta.

Ateinantį šeštadienį (05.06) prasideda jau antrasis EJL ratas. Marijampolėje išvysime Kauno SM „Tauras“  – „Kauno Žalgiris“  ekipas. U-19 komandų  susitikimas prasidės 11:00 val., o U-17 ekipos aikštėn  žengs 13:00 val. Rungtynės vyks „Arvi“ futbolo manieže.