„Sūduva B“ užsitikrino vietą pirmajame aštuntuke

Marijampolės „Sūduvos“ B komanda per LFF II lygos Pietų zonos čempionato 12 turo rungtynes Vilniuje nugalėjo „Terą“ 3:2 (1:0) ir užsitikrino vietą tarp 8 geriausių komandų, kurios tęs kovą antrajame rate dėl aukščiausių vietų.

„Sūduvos B“ sudėtis: Vilius Stebrys, Karolis Skamarakas, Tautvydas Burdzilauskas, Justas Paškauskas, Simas Venckevičius (84, Vytautas Žemaitis), Augustas Valukonis, Ernestas Burdzilauskas (80, Arijus Čebatorius), Tomas Raštutis, Karolis Gaižaitis (61, Matas Miškinis), Saulius Vikertas (90+3, Lukas Kvederavičius), Ignas Raštutis (71, Paulius Kuconis).

Rungtynes prasidėjo abiejų komandų labai pavojingais išpuoliais, tačiau „Teros“ žaidėjas nepataikė į kamuolį ir neatliko smūgio, o Igno Raštučio smūgį atrėmė vartininkas.

Vėliau iki kėlinio vidurio žaidimą kontroliavo šeimininkai, marijampoliečiai atsakė pavojingomis kontratakomis, tačiau nė vienai komandai pasižymėti nepavyko. Kėliniui įpusėjus „Sūduva B“ išlygino žaidimą ir perkėlė jį į varžovų aikštės pusę. Spaudimas atsipirko pačią paskutinė kėlinio akimirką.

Jau per teisėjo kompensuotą laiką Paulius Kuconis atliko baudos smūgį iš kairiojo atakos krašto, prie „Teros“ vartų kilo sumaištis, kuria idealiai pasinaudojo Tautvydas Burdzilauskas, stipriu smūgiu iš artimos distancijos įkalęs kamuolį į vartus. Iš karto po šio smūgio nuaidėjo teisėjo švilpukas, skelbiantis kėlinio pabaigą.

Antrasis kėlinys marijampoliečiams prasidėjo tiesiog fantastiškai. 49 min. įspūdingą reidą kairiuoju kraštu surengė Karolis Skamarakas, pats ir pasiuntęs kamuolį į tolimą „Teros“ vartų kampą.

53 min. po kampinio rezultatas tapo 3:0, kai kamuolį į vartus nukreipė dar vienas „Sūduvos B“ gynėjas – Justas Paškauskas.

Deja, netrukus marijampoliečių žaidimas išsiderino, o šeimininkai pajuto, kad gali pasiekti geresnį rezultatą. Jie du kartus išvedė savo puolėją vienas prieš vieną su Viliumi Stebriu, tačiau abu kartus „Sūduvos“ vartininkas sugebėjo apsiginti.

Deja, trečiasis kartas 71 min. jau nebuvo sėkmingas, dešiniuoju kraštu į baudos aikštelę įsiveržęs vilnietis rezultatą sušvelnino.

Po kiek laiko V. Stebriui teko gelbėti komandą nuo įvarčio šuolyje, tačiau 80 min. varžovas ir vėl atsidūrė visiškai vienas prieš mūsų vartininką ir dar kartą pasinaudojo gauta galimybe – 3:2.

Laimei, per likusį laiką „Tera“ daugiau pavojingų progų nesukūrė, o ir marijampoliečiai surengė keletą labai pavojingų atakų, kurių metu jau šeimininkus nuo įvarčio gelbėjo vartininkas.

„Sūduva B“ po šių rungtynių savo sąskaitoje turi 22 taškus ir jau 4 taškais lenkia laipteliu žemiau esančią tą pačią „Terą“.

TURNYRO LENTELĖ IR „SŪDUVOS B“ TVARKARAŠTIS

Paskutines čempionato I rato rungtynes „Sūduva B“ žais rugsėjo 13 dieną 18 val. Marijampolės „Hikvision“ arenoje su Alytaus „Vidzgiriu“.