T. Radzinevičius – simbolinėje XIX „SMScredit.lt A lygos“ rinktinėje

T. Radzinevičius – simbolinėje XIX „SMScredit.lt A lygos“ rinktinėje

8

 

 

19-asis „SMScredit.lt A lygos“ turas buvo pažymėtas įvarčių gausa ir „hetrikais“. Keturis žaidėjus į rinktinę delegavo galingai sužaidęs Vilniaus „Žalgiris“, po du – „Trakai“ bei „Kauno Žalgiris“, po vieną atstovą tarp geriausiųjų žaidėjų turi Utenos „Utenis“, Marijampolės „Sūduva“ ir Kauno „Stumbras“.

 

Vartininkas – Modestas Stonys („Kauno Žalgiris“)

Tai buvo pirmasis turas šiame sezone, kuriame nebuvo nei vienos nepraleidusios komandos, tačiau tų komandų vartininkai, kurie praleido vos po vieną įvartį, darbo taip pat daug neturėjo. Vis tik, labiausiai prie savo komandos pasiekto rezultato pridėjo M.Stonys. Nors vartininkas neturėjo galimybių išgelbėti komandos mušant Maksimui Maksimovui, bet jis nuolat vadovavo savo gynybos linijai, nevengdamas aštresnių žodžių už jos daromas klaidas bei pagirdamas už sėkmingus epizodus. Jo patirties atjaunėjusiam „Kauno Žalgiriui“ reikia labiausiai, tai jaunimui prideda pasitikėjimo ir duoda rezultatų – daugiausiai praleidžianti lygos komanda per paskutines dvejas rungtynes praleido vos dusyk. Debiutas turo rinktinėje.

 

Gynėjas – Mamadou Mbodjis („Žalgiris“)

Tylios rungtynės prie „Žalgirio“ vartų. Užtikrintai dominavę sostinės futbolininkai neleido svečiams sukurti realaus pavojaus iki tol, kol susikrovė triuškinančią persvarą, prie kurios prisidėjo ir M.Mbodjis. Rezultatyviausias lygos gynėjas standartinės situacijos metu nesunkiai pelnė jau penktąjį savo įvartį čempionate bei, verta pastebėti, žaliai baltų gretose yra sužaidęs visas rungtynes be keitimų. Praleistas įvartis mačo pabaigoje kiek sugadino vilniečių nuotaiką ir to epizodo metu nedaug trūko, kad legionierius iš Senegalo būtų atmušęs Tado Eliošiaus smūgį. Ketvirtą kartą išrinktas tarp turo geriausiųjų.

 

Gynėjas – Karolis Gvildys („Kauno Žalgiris“)

K.Gvildys šiame sezone laikinosios sostinės komandoje atlieka visų sudėties skylių kamšytojo vaidmenį. Pradėjęs sezoną aikštės centre, vėliau futbolininkas buvo perstumtas į vidurio gynėjo poziciją, o komandą palikus Pauliui Daukšai, persikėlė į kairį gynybos kraštą. Ir negalima pasakyti, kad jam ten sekasi prastai. Taip, galbūt tai nėra pati tinkamiausia pozicija aukštam žaidėjui, tačiau įprastai labai aktyvus Marius Papšys kažkokių žygdarbių nenuveikė, nenuveikė jų ir „Stumbro“ krašto žaidėjai, todėl „Kauno Žalgirio“ vyr. treneriui belieka džiaugtis sudėtyje turint tokį universalų futbolininką. Turo rinktinėje – ketvirtą sykį.

 

Gynėjas – Egidijus Vaitkūnas („Žalgiris“)

Nuolatinis darbas dešiniu flangu ne tik ginantis, tačiau ir jungiantis į komandos puolimą. Gebėjimas toli numesti kamuolį, žaibiškai jį grąžinant į žaidimą iš užribio, buvo kritinis, vilniečiams mušant trečiąjį įvartį, todėl pusę rezultatyvaus perdavimo galima būtų užrašyti būtent E.Vaitkūnui. Pliusą jam galima padėti ir už emocijas čempionui praleidus – gynėjas buvo labai nepatenkintas pernelyg laisvės varžovams suteikusiais komandos draugais ir parodė, kad „Žalgirio“ kapitonas nėra linkęs atsipalaiduoti net ir turint solidžią persvarą bei to nežada leisti kitiems. Į turo rinktinę pateko antrą kartą.

 

Saugas – Robertas Vėževičius („Stumbras“)

R.Vėževičiui prireikė vos poros minučių rungtynėse prieš „Sūduvą“ panakinti dviejų įvarčių deficitą ir sugrąžinti „Stumbrą“ į rungtynes. Prieš tai sezone neišnaudojęs kelių puikių progų įmušti, mače prieš „Sūduvą“ saugas sušvelnino rezultatą puikiu smūgiu galva, o netrukus išnaudojo antrąjį savo šansą sulaukęs perdavimo baudos aikštelėje. Po traumos sezono pradžioje niekaip neįsibėgėjančiam futbolininkui tai buvo tik antrasis nuo pirmos iki paskutinės minutės sužaistas mačas. Galbūt, nutraukus įvarčių badą, ko labai laukė tiek pats R.Vėževičius, tie „Stumbro“ gerbėjai, tokių rungtynių antroje sezono pusėje tik daugės. Debiutas sezono rinktinėje.

 

Saugas – Danielis Romanovskis („Utenis“)

Nors statistikos protokole D.Romanovskio pavardės nerasime, tačiau saugas buvo vienas ryškiausių „Utenio“ žaidėjų. Prie jo nuolat turėjo budėti vienas iš riterių saugų, nes dusyk iki pertraukos po jo idealiai tikslių perdavimų iš aikštės gilumos prieš vartus išvesti tiek Kirilas Levšinas, tiek Jurijus Vereščiakas šių dovanų neišnaudojo. Įmušti iš toli galėjo ir pats futbolininkas, tačiau kartą jam šiek tiek pritrūko tikslumo, vėliau gerą jo šūvį ne be vargo ištraukė Ignas Plūkas. Rinktinėje – antrą kartą.

 

Saugas – Mantas Kuklys („Žalgiris“)

„Žalgirio“ saugų linija tiesiog suvalgė varžovus, nepalikdama jiems praktiškai jokių šansų. Vilniečių aikštės vidurio maestro ir šį sykį ženkliai prisidėjo prie čempionų pergalės, dusyk patiekdamas kamuolį Andrijai Kaludjerovičiui. Penki rezultatyvūs perdavimai per paskutines trejas rungtynes, du iš jų atlikti mače prieš „Lietavą“ – geriausias lygoje asistuotojas tiesiog dirba savo darbą, už kurį nusipelnė vietos rinktinėje penktą kartą.

 

Saugas – Aleksandras Byčenokas („Trakai“)

Pagaliau iš gynybos linijos į sau įprastą aikštės vidurį sugrįžęs A.Byčenokas iškart parodė, ko „Trakai“ buvo netekę, kai sezono pradžioje vienam iš vedančiųjų riterių žaidėjų teko užkimšti gynybos linijoje dėl traumų atsiradusią spragą. Uždirbtas vienuolikos metrų baudinys, o vėliau ir puikus tolimas smūgis, kuriuo buvo išlygintas rezultatas – svarbiausi legionieriaus iš Baltarusijos pasiekimai mače prieš „Utenį“. Saugas patraukė komandą paskui save reikalingiausiu jai metu ir tapo vienu pagrindinių sunkios pergalės kalvių. Trečią kartą išrenkamas tarp geriausių turo žaidėjų.

 

Puolėjas – Andrija Kaludjerovičius („Žalgiris“)

Antras „hetrikas“ iš eilės – pasiekimas vertas didžiulės pagarbos, dėl kurio A.Kaludjerovičius antrą turą paeiliui tiesiog užsigrobė vietą geriausiųjų žaidėjų rinktinėje. Legionierius iš Serbijos toliau išpirkinėja kaltę prieš žaliai baltos komandos gerbėjus už neišnaudotas progas Čempionų lygoje ir tiesiog siautėja Lietuvos čempionate. Puolėjas muša galva, muša iššokdamas prieš vartus, muša tiesiog „uždarydamas“ perdavimus gražiose „Žalgirio“ atakose. Belieka laukti kitų rungtynių, kuriose, galbūt išvysime „hetrikų hetriką“.

 

Puolėjas – Tomas Radzinevičius („Sūduva“)

Per paskutines penkerias rungtynes „Sūduvos“ atakų lyderis be įvarčio iš aikštės išėjo vos kartą. Mačas su „Stumbru“ buvo ne tik antrasis, kuriame puolėjo smūgis buvo pergalingas ir komandai atnešė tris taškus, tačiau ir toks, kuriame jis sužaidė visas 90 minučių. Tai signalas visiems suvalkiečių varžovams, kad T.Radzinevičius jau pilnai atgavo formą ir yra pasiruošęs varžovų gynėjus bausti už kiekvieną klaidą. Dusyk Kaune pasižymėjęs sūduviškis ne tik pakilo į snaiperių sąrašo viršų, bet ir daugiausiai kartų lygoje, septynis, pateko tarp geriausiųjų turo žaidėjų.

 

Puolėjas – Davidas Aršakianas („Trakai“)

D.Aršakianas tapo antruoju futbolininku šiame sezone, įstojusiu į „hetriko“ klubą. Tiesa, „Trakų“ legionieriui padėjo į „Utenio“ vartus skirti du baudiniai. Vieną jų vartininkas Lukas Žukauskas atrėmė, tačiau prie kamuolio pirmasis sustai kubo riterių puolėjas ir antruoju bandymu įvartį įmušė. Šiuo pasirodymu rungtynėse D.Aršakianas šiek tiek reabilitavosi po dviejų iš eilės labai nesėkmingų rungtynių, kuriose nepasinaudojo fantastiškomis progomis ir kartu su sūduviškiu T.Radzinevičiumi dalijasi pirma vieta čempionato snaiperių sąraše. Tarp turo geriausiųjų – trečią kartą.