„Sūduvos“ futbolininkų ugdymo piramidė vis auga ir laukia naujokų

„Sūduvos“ futbolininkų ugdymo piramidė vis auga ir laukia naujokų

Apie 400 sportuojančiųjų subūręs Marijampolės futbolo centras „Sūduva“ laukia prie treniruočių norinčių prisijungti naujų narių.

Rugsėjo 2-ąją Marijampolėje jaunuosius futbolo mėgėjus ugdanti įstaiga pradėjo 2020-2021 m. sezoną. Jis tapo pirmuoju „Sūduvos“ piramidėje 2015 m. gimusiems jaunuoliams, tačiau kartu su jais pirmuosius žingsnius futbolo pasaulyje žengė ir nemažai metais jaunesnių vaikų.


„SŪDUVOS“ AKADEMIJOS TRENERIŲ SĄRAŠAS IR KONTAKTAI NORINTIEMS LANKYTI TRENIRUOTES


Pasak „Sūduvos“ akademijos techninio direktoriaus Eivino Černiausko, nauji vaikai į treniruotes bus priimami ir toliau, patys mažiausieji laukiami „Hikvision“ arenos treniruočių aikštyne kasdien 17 val. 15 min. nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.

„Treniruotėms turime puikias sąlygas, žolės aikštę, o esant blogam orui vaikai sportuoja manieže. Pas mus jų laukia šaunūs treneriai (tarp jų yra ir „Sūduvos“ žaidėjas Vaidas Slavickas), įdomios treniruotės, per kurias vaikai mokysis ne tik futbolo paslapčių, įvairiausių judriųjų žaidimų, bet ir darbo komandoje, – pasakojo E. Černiauskas. – Mėnesinis mokestis už treniruotes yra 15 eurų ir daugiau jokių papildomų išlaidų tėvams nebūna. Futbolo centras rūpinasi transportu į visas rungtynes ir turnyrus, taip pat sumoka starto mokesčius. Tėvams ir vaikams belieka mėgautis futbolu.“

Akademijos techninis direktorius yra atsakingas už Belgijos futbolo klubo „Anderlecht“ jaunųjų futbolininkų rengimo sistemos taikymą Marijampolės futbolo centre. Anot pašnekovo, naujoji sistema į Sūduvos kraštą atnešė daug teigiamų naujovių.

Pirmoji 2020-2021 m. sezono treniruotė.

„Iš esmės pasikeitė treniruočių planavimas ir jų struktūra. Treneris darbą pradeda dar gerokai prieš treniruotę – „ProSoccerData“ platformoje suplanuoja treniruotę, nusibraižo pratimus. Programoje turime pratimų bazę, kuria gali naudotis visi treneriai. Jie gali pratimus keisti, tobulinti, pritaikyti skirtingo amžiaus vaikams. Vėliau reikia viską perkelti į aikštę, – pasakojo E. Černiauskas. – Taip pat minėtoje platformoje yra planuojamos visos varžybos, turnyrai. Po jų treneriai atlieka analizę, įvertina ir aprašo kiekvieną vaiką atskirai. Taip žinome, kuria linkme reikia dirbti treniruotėse, o po sezono matome, ar žaidėjas tobulėja.“

Visiškai pasikeitė ir dar vienas treniravimo principas. Anksčiau tas pats treneris dirbdavo su viena grupe nuo pirmųjų vaikų treniruočių iki perėjimo į suaugusiųjų komandas. Dabar treneriai specializuojasi vienoje amžiaus grupėje, gilinasi į darbo su ja specifiką, o vėliau auklėtinius perduoda vyresnio amžiaus vaikų treniravimo specialistams.

„Tokie pokyčiai leidžia treneriui labiau įsigilinti į metodiką, į amžiaus tarpsnį, su kuriuo jie dirba, – sakė techninis direktorius. – Galima sakyti, kad per metus visiškai pasikeitė mūsų futbolo centro darbas, visos amžiaus grupės dabar dirba pagal tą pačią treniruočių sistemą, su kiekviena grupe dirba po du trenerius, o su pačių mažiausiųjų – net 3.“


NAUJO SEZONO PIRMOSIOS TRENIRUOTĖS NUOTRAUKŲ GALERIJA


E. Černiauskas džiaugiasi, kad dabar „Sūduva“ turi pilną futbolininkų rengimo piramidę, kuri kasmet vis plečiasi.

„Tarp vyriausių futbolo centro auklėtinių yra 6 vaikinai, kurie jau žaidžia „Sūduvos“ B komandoje. Jei jie ir toliau taip dirbs, tobulės, kitas karjeros laiptelis gali būti „Sūduvos“ pagrindinė komanda. Tai yra geras pavyzdys visiems į treniruotes pas mus ateinantiems vaikams“, – tvirtino E. Černiauskas.