„Sūduvos“ pergalė paženklinta šimtuoju T. Radzinevičiaus įvarčiu A lygoje

„Sūduvos“ pergalė paženklinta šimtuoju T. Radzinevičiaus įvarčiu A lygoje

 

„Arvi“ futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Donatas Šimėnas

Marijampolės „Sūduva“ 3–0 Utenos „Utenis“

8‘ [1-0] T. Radzinevičius

39‘ [2-0] V. Slavickas

51‘ [3-0] T. Radzinevičius

 

Startinės komandų sudėtys:

 

„Sūduva“: D. Bartkus, M. Živkovič, M. Ugge, I. Tsyvilka, V. Slavickas, N. Jamak (71’ M. Šoblinskas), A. Vaskela, K. Chvedukas, A. Kecap, E. Veliulis (58’ V. Baranovskij), T. Radzinevičius (65’ K. Laukžemis).

 

„Utenis“: P. Leus, A. Tručinskas, R. Freidgeimas, J. Aleksandravičius, V. Jeriomenko (53’ T. Dambrauskis), L. Savastas (81’ E. Vainoras), E. Mastianica, G. Zagurskas, M. Fridrikas, Y. Vereshchak (73’ D. Kazubovičius), P. Krasnovskis.

 

Marijampolės „Sūduva“ savo sekmadienio vakarą priėmė svečius iš Utenos. Marijampolės ekipa šiame sezone buvo nenugalėjusi „Utenio“ futbolininkų – dvi komandų akistatos baigėsi lygiosiomis, o antrojo rato susitikimą Marijampolėje laimėjo uteniškiai.

 

„Sūduviečiai“ nuo pat susitikimo pradžios skubėjo į atakas ir tai davė vaisių. Jau aštuntąją dvikovos minutę Ernestas Veliulis prasiveržė kairiuoju atakos kraštu bei skersavo kamuolį į baudos aikštelę. Laiku ir vietoje atsidūręs „Sūduvos“ atakų lyderis Tomas Radzinevičius kyštelėjo galvą ir nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą. Tai buvo jubiliejinis šimtasis T. Radzinevičiaus įvartis aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje.

 

Išsiveržę į priekį „sūduviečiai“ nemažino apsukų ir surengė dar kelias pavojingas atakas. Vienoje iš jų saugo Admiro Kecapo smūgis pažeme kliudė „Utenio“ vartų virpstą, o po kelių minučių iš baudos smūgio mušęs Vaidas Slavickas privertė padirbėti svečių vartininką Pavelą Leusą, kuris kamuolį sugavo ant vartų linijos.

 

Po pirmosios atakų bangos žaidimas aprimo, komandos neskubėjo, tačiau ir toliau „Sūduva“ turėjo iniciatyvą savo rankose. Marijampoliečiai pirmoje kėlinio pusėje patikimai gynėsi, o vienintelis pavojus prie „Sūduvos“ vartų kilo, kuomet tolimu baudos smūgiu vartininko budrumą išmėgino „Utenio“ saugas.

 

39 minutę krito antrasis įvartis į „Utenio“ vartus. Vaidas Slavickas gavęs kamuolį maždaug 20 metrų atstumu nuo varžovų vartų smūgiavo sau neįprasta dešine koja ir preciziškai smūgiavęs „Sūduvos“ gynėjas pataikė į tolimąjį vartų kampą ir nepaliko vilčių varžovų vartų sargui.

 

Vos po kelių minučių idealią progą sušvelninti rezultatą turėjo „Utenio“ saugas Robertas Freidgeimas, kuris išbėgo vienas prieš vartus, tačiau jį pasivijo vienas iš „Sūduvos“ gynėjų, tai privertė uteniškį skubėti ir smūgiuoti. Smūgį atmušė Džiugas Bartkus, o kamuolį išmušė Maximiliano Ugge.

 

Vėliau iš panašios situacijos smūgiavo ir Edgaras Mastianica, tačiau ir vėl patikimai sužaidęs „Sūduvos“ vartininkas Džiugas Bartkus sugavo kamuolį.

 

Tikslūs Tomo Radzinevičiaus ir Vaido Slavicko smūgiai išvedė „Sūduvą“ į priekį ir po pirmosios rungtynių dalies aikštės šeimininkai pirmavo rezultatu 2:0.

 

Antrojo kėlinio pradžioje dar kartą savo meistriškumą pademonstravo T. Radzinevičius. Admiras Kecapas įsiveržęs į “Utenio” baudos aikštelę ir nubėgęs iki pat galinės linijos „atmetė“ kamuolį atgal, kur jo laukė T. Radzinevičius, kuris užtikrintai kalė dar vieną įvartį į uteniškių vartus.

 

65 minutę du įvarčius pelniusį T. Radzinevičių pakeitė Karolis Laukžemis, kuris jau kitos „Sūduvos“ atakos metu sulaukė kamuolio varžovų baudos aikštelėje ir iš aštraus kampo smūgiavo labai stipriai, tačiau varžovų vartininkas sugebėjo kamuolį atmušti. Po kelių akimirkų „Utenis“ prasižengė prieš Karolį Chveduką, kuris pats stojo atlikti baudos smūgį ir buvo visai arti tikslo – stiprus „sūduviečio“ smūgis praskriejo visai greta varžovų vartų skersinio.

 

Vėliau pavojingu išpuoliu atsakė „Utenis“ – perdavimą iš krašto „uždaryti“ galva bandė Edgaras Mastianica, tačiau be priežiūros paliktas varžovas smūgiavo netiksliai.

 

73 minutę komandos apsikeitė pavojingomis atakomis. Iš pradžių Karolis Chvedukas galva smūgiavo greta vartų. Į tai „Utenis“ atsakė pavojingu iš toli, kurį likvidavo kamuolį atmušęs „Sūduvos“ vartininkas Džiugas Bartkus.

 

88 minutę atakos smaigalyje atsidūrė Admiras Kecapas, kuris po Marko Živkovičiaus perdavimo iš krašto atsidūrė reikiamoje pozicijoje ir smūgiavo galva, tačiau saugui iki įvarčio pritrūko tikslumo – kamuolys pralėkė virš skersinio.

 

„Sūduva“ iškovojo įtikinamą pergalę ir pirmąjį kartą šiame sezone įveikė „Utenį“. Pergalę Marijampolės ekipai atnešė du įvarčius pelnęs Tomas Radzinevičius bei kartą pasižymėjęs Vaidas Slavickas.

 

IMG_0603 IMG_0607 IMG_0609 IMG_0613 IMG_0615 IMG_0621 IMG_0630 IMG_0634 IMG_0637 IMG_0639 IMG_0642