V. Baranovskis: „Ne visada „Uteniui“ sekasi, tačiau jie visada atiduoda 100 procentų jėgų“

V. Baranovskis: „Ne visada „Uteniui“ sekasi, tačiau jie visada atiduoda 100 procentų jėgų“

Baranovskij

 

Marijampolės „Sūduva“ jau rytoj savo namų stadione priims Utenos „Utenio“ futbolininkus. Tai bus ketvirtoji šių ekipų akistata šiame sezone. Dėl trečiosios turnyrinės lentelės vietos kovojanti „Sūduva“ barstyti taškų nebegali, tad vienintelis tikslas rytdienos mače – pergalė.

 

Savo mintimis apie nacionalinių rinktinių pertrauką, kovą dėl trečiosios vietos „Smscredit.lt A lygoje“ bei rytdienos rungtynes papasakoti sutiko „Sūduvos“ saugas Valentinas Baranovskis.

 

Prieš kelias dienas savo 29-ąjį gimtadienį atšventęs saugas neslėpė, kad nacionalinių rinktinių pertrauka „Sūduvai“ buvo labai reikalinga. Dėl intensyvaus čempionato tvarkaraščio „sūduviečiai“ paskutiniu metu išeikvojo daug jėgų, tad pertraukos metu marijampoliečiai „krovė baterijas“.

 

„Pertraukos mums jau reikėjo. Prieš tai turėjome gana įtemptą rungtynių grafiką, žaidėme kas tris ar keturias dienas, todėl ši pertrauka mums buvo naudinga. Žinoma, kuomet keli futbolininkai išvažiuoja į rinktines, treniruočių procesas nebūna toks, koks būna įprastai. Pertrauka daugiau naudinga buvo dėl poilsio, kad greičiau sugrįžtume į tinkamą fizinę formą.“

 

„Šios dvi savaitės nepraėjo veltui. Ruošėmės ne tik sekmadienio rungtynėms su „Uteniu“, bet ir visai likusiai sezono daliai. Dabar vėl žaisime kas tris-keturias dienas, todėl darbas treniruotėse tikrai duos vaisių ir bus lengviau atlaikyti didelius krūvius.“ – apie dvi savaites vyravusią pertrauką čempionate pasakojo V. Baranovskis.

 

Marijampolės ekipa kaunasi dėl trečiosios vietos „Smscredit.lt A lygoje“ su Klaipėdos „Atlantu“. Kol kas geriau sekasi uostamiesčio futbolininkams, kurie turi dviejų taškų persvarą.  V. Baranovskis teigė, jog nepaisant menkos varžovų persvaros spaudimą jaučia abi dėl medalių kovojančios ekipos.

 

„Galvoju, kad abiems komandoms spaudimas yra vienodas. Tie du taškai yra nedaug. Vienu metu net aštuoniais taškais atsilikome nuo „Atlanto“, tačiau po kelių turų sugebėjome juos aplenkti. Abi komandos stengsis nebarstyti taškų, žaisti užtikrintai bei lauks oponentų kluptelėjimo, todėl manau, kad spaudimą jaučia abu klubai.“

 

Kol kas „Sūduvai“ šiame sezone įveikti nepavyko tik trijų ekipų – „Trakų“, „Žalgirio“ ir „Utenio“. Dvi „sūduviečių“ ir uteniškių akistatos baigėsi lygiosiomis, o antrojo rato dvikovoje Marijampolėje pergalę šventė Mindaugo Čepo auklėtiniai.

 

Kalbėdamas apie stipriąsias „Utenio“ puses V. Baranovskis išskyrė varžovų futbolininkų kovingumą bei užsispyrimą.

 

„„Utenis“ – labai užsispyrusi ir kovinga ekipa, turinti gerą trenerį, kuris sugeba motyvuoti jaunus futbolininkus ir šie išėję į aikštę atiduoda visas jėgas, nebijo labiau patyrusių varžovų. Ne visada uteniškiams sekasi, ne visada jei žaidžia gerai, tačiau visada atiduoda  100 procentų savo jėgų. Dažniausiai tokios komandos kaip „Utenis“ kovodamos su stipresnėmis ekipomis kovoja dvigubai stipriau.“

 

29-erių saugas teigė, jog „Uteniui“ įmušti sunku dėl šios komandos gynybinės taktikos –  varžovai atsitraukia ir perleidžia rungtynių vadžias į oponentų rankas bei perėmę kamuolį stengias išbėgti į greitą puolimą.

 

„Rytdienos varžovai dažniausiai žaidžia „antru numeriu“, atiduoda iniciatyvą oponentams ir ginasi gausiomis pajėgomis. Labai sunku pralaužti tokią gynybą, kuomet varžovai koncentruojasi ties savų vartų saugumu ir agresyviai ginasi.“ – pasakojo V. Baranovskis.