„Sūduva“ mėgins nutraukti „Žalgirio“ dominavimą LFF taurės finale

„Sūduva“ mėgins nutraukti „Žalgirio“ dominavimą LFF taurės finale

dav

 

Šeštą kartą iš eilės finale žaisiantis Vilniaus „Žalgiris” sutiks šeštą varžovą – Marijampolės “Sūduvą”. Šios dvi komandos sekmadienį Klaipėdoje kausis dėl 2016 metų Lietuvos futbolo federacijos taurės trofėjaus.

 

Į kovą finale “Žalgiris” stos prabėgus vos keliems mėnesiams po paskutinio triumfo gegužę Telšiuose vykusioje dvikovoje su “Trakais”. Tokį šansą vilniečiams suteikė pasikeitęs taurės turnyro formatas. Nuo 2007-ųjų pusfinaliai ir finalai persikeldavo į kitus metus, o šiemet perėjus prie sistemos pavasaris-ruduo šalies futbolo klubai sužaidė ir dar vieną taurės sezoną.

 

Tai suteikia galimybę „Žalgiriui“ iškovoti trečią trofėjų – pavasarį taip pat laimėta Supertaurė – ir priartėti prie beprecedenčio titulų ketverto, nes Vilniaus ekipa taip pat pirmauja šalies čempionate.

 

„Galbūt iš šono atrodo, kad „Žalgiriui“ trofėjus atneša aitvarai, bet už kiekvieno slepiasi daug prakaito. Tuo labiau, kad sakoma, jog titulą sunkiau apginti. „Žalgiris“ taurę laimėjo penkis kartus iš eilės ir tai yra unikalu Europoje. Tas faktas, kad kasmet žaidžiame su kita komanda, rodo, kaip nelengva pasiekti tą finalą. Galime didžiuotis, kad vėl esame čia. Tai mūsų pranašumas, nes žaisti finale yra didžiulė patirtis, prilygstanti kelioms eilinėms rungtynėms“, – sakė Villniaus klubo treneris Valdas Dambrauskas.

 

Keturiuose iš penkių finalų prie „žalgiriečių“ pergalių prisidėjo saugas Mantas Kuklys – jis nežaidė tik 2014-ųjų vasarą, nes buvo neilgam išvykęs atstovauti Čekijos klubui. „Visi finalai buvo sunkūs ir skirtingi. Pavyzdžiui, vieną kartą buvo labai stiprus varžovas, kitą kartą didelis karštis. Pirmą taurę iškovojus džiaugsmas ypatingas, bet po to irgi vienodai geras. Visada norisi tą pakartoti. Bet finale yra vienerios rungtynės todėl gali būti visko. Mūsų pranašumas – psichologinis“, – kalbėjo žaidėjas.

 

Pasak V. Dambrausko, titulais persisotinti sudėtinga, ypač todėl, kad žaidėjai kasmet nuolat keičiasi: „Nuo gegužės į komandą atėjo trys nauji žaidėjai. Jiems tai didelis stimulas. Iš kitos pusės, kiekvieno žaidėjo pareiga išeiti į aikštę ir atiduoti viską dėl taurės, ją padovanoti savo gerbėjams.“

 

„Sūduvos“ klubas yra laimėjęs taurę 2006 ir 2009 metais, tačiau pastaruosius ketverius metus marijampoliečiai neiškovojo nei trofėjų, nei medalių. Šią nesėkmingą seriją bandys nutraukti neseniai paskirtas komandos treneris Vladimiras Čeburinas, kuris futbolo mėgėjams geriausiai žinomas kaip sidabrą prieš dvejus metus iškovojusios „Kruojos“ vairininkas.

 

„Kiekvienas Sūduvos žaidėjas nori įsirašyti į istoriją savo vardus. Šalies taurė tai svarbus trofėjus, jį iškovoti nori visi. Mūsų komandai tai šansas ir pabandysime jį išnaudoti. Suprantame, kokio galingumo varžovas laukia. Stengsimės surasti jo silpnų vietų, nors jų mažai, nes tai gera subalansuota komanda. Bet taurės turnyre mūsų šansus vertinčiau 50 procentų. Stengsimės priešpastatyti savo žaidimą ir pateikti savo siurprizų“, – kalbėjo V. Čeburinas.

 

Tauręs nėra iškovojęs ir „Sūduvos“ kapitonas, vienas komandos simbolių Tomas Radzinevičius, kuris 2002 metais pasiekė finalą, bet jame pralaimėjo.

 

„Pirmas finalas buvo nepasisekęs, gavau antrą šansą. Dabar stengsiuosi padaryti viską, kad jį išnaudoti ir taurę parvešti į Marijampolę. Suprantu, kad žaidžiame prieš „Žalgirį“, stipriausią Lietuvos komandą, todėl nebus lengva. Tačiau taurės rungtynės visai kitokios nei lygoje. Jei kiekvienas atiduos 110 procentų, bus puiki kova. Manau, kad tas noras gali nulemti“, – vylėsi puolėjas.

 

Pasak jo, į ekipą atėjus naujam strategui keičiasi komandos braižas ir taktika, nes kiekvienas strategas turi savo viziją: „Žaidėjams tai svarbus impulsas įrodyti treneriui savo sugebėjimus, kad jie verti žaisti startinėje sudėtyje. Finalas tam puikiausia galimybė. Tikiuosi, kad tai mums tai išeis į naudą ir visi bus užsidegę.“

 

Paklaustas apie varžovus, „Žalgirio“ strategas V. Dambrauskas išskyrė tai, jog „Sūduva“ su nauju treneriu pradėjo daugiau dėmesio skirti savo vartų saugumui, o iš „Kruojos“ laikų V. Čeburinas pasižymėjo kontratakomis ir standartinių situacijų išpildymu.

 

„Tai bus jau ketvirtos mūsų tarpusavio rungtynės, todėl būsime vieni kitus gerai išanalizavę. lems mažos detalės. Vis dėlto „Sūduva“ – vienintelė komanda A lygoje, su kuria neturime teigiamo balanso – vienas laimėjome, vienas sužaidėme lygiosiomis, vienas pralaimėjome“, – teigė treneris.