Simbolinėje turo rinktinėje – net trys „sūduviečiai”

12334555

Šįkart daugiausia pavardžių sąraše – po tris – turi trys pergales iškovoję klubai: „Trakai”, Marijampolės „Sūduva” ir Kauno „Spyris”.

Deividas Mikelionis (Kauno „Spyris”). Reto grožio epizodų šio vartininko žaidime per rungtynes su Pakruojo „Kruoja” lyg ir nebuvo, bet antrajame kėlinyje, kai Aukštaitijos futbolininkai turėjo kiekybinę bei teritorinę persvarą ir žūtbūtinai stengėsi išlyginti rezultatą, D.Mikelionis darė tai, ką reikia – buvo ramus, tikslus bei patikimas. „Spyris” atsilaikė ir išsaugojo pergalingą santykį 2:1.

Marko Živkovičius (Marijampolės „Sūduva”). Didesnę rungtynių dalį be pašalinto Ramūno Radavičiaus žaidę „Šiauliai” neturėjo daug progų trikdyti „Sūduvos” gynybinių bastionų ramybę, todėl dešinysis marijampoliečių gynėjas galėjo dar laisviau užsiimti tuo, ką mėgsta ir moka – dalyvauti komandos atakose. Susidorojimą su šiauliečiais, kurio galutinis rezultatas – 6:0, pradėjo būtent serbo įvartis pirmajame kėlinyje.

Klimas Gusočenka („Spyris”). Kaip ir D.Mikelionis ar bet kuris kitas kauniečių gynybos grandies žaidėjas, vidurio gynėjas padarė viską, kad „Kruoja” po Luko Sendžiko pašalinimo iš aikštės būtų sustabdyta. Galima sakyti, kad varžovų atakų ardymu buvo užsiėmę visi „Spyrio” futbolininkai ir kiekvienas jų atidavė dėl pergalės viską, bet tvirtas K.Gusočenkos žaidimas gynybos širdyje buvo svarbus jaunai Kauno komandai.

Horia Crisanas (Pakruojo „Kruoja”). Vidurio gynėjas iš Rumunijos dvikovą su „Spyriu” pradėjo savo aikštės pusėje dovanodamas kamuolį varžovui. Tačiau toje situacijoje pats H.Crisanas ir pasistengė, kad vartininkui Martynui Matuzui pavyktų situaciją suvaldyti. O pirmojo kėlinio pabaigoje gynėjas laiku ir vietoje atsidūrė varžovų baudos aikštelėje. H.Crisanas įmušė, atkurdamas įtampą, kuri išliko iki finalinio švilpuko.

Nikolozas Apakidzė („Trakai”). Sunkią traumą išsigydęs gruzinas grįžta. N.Apakidzė užpildė spragą kairiojo gynėjo pozicijoje, atsiradusią dėl Edvardui Gaurilovui skirtos nuobaudos. Reikia manyti, kad „Trakų” treneris Valdas Urbonas nepasigailėjo pirmą kartą šiame „SMScredit.lt A lygos” čempionate į pagrindinę sudėtį įtraukęs legionierių – gintis 5:0 laimėtoje dvikovoje su „Klaipėdos granitu” riteriams reikėjo nedaug, o prie atakų N.Apakidzė prisidėdavo dažnai ir noriai.

Jevgenijus Morozas („Spyris”). Nors pats sako, kad kol kas vis dar ieško savęs Kauno komandoje, per rungtynes su „Kruoja” pozityvo turėjo rasti. Antrąjį „Spyrio” įvartį neatremiamu smūgiu galva, po kurio kamuolys į tinklą atšoko nuo skersinio, įmušė būtent J.Morozas. Po pertraukos buvo vienas nedaugelio, kurie dalyvavo kontratakose, o sykį vos nenubaudė „Kruojos” dar kartą – po saugo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą.

Artiomas Gurenka („Trakai”). Šįsyk nusprendė neduoti ramybės „Klaipėdos granito” gynybai ir tiesiogiai prisidėjo prie trijų iš penkių komandos įvarčių – rezultatyviai asistavo Lukui Kochanauskui ir Davidui Aršakianui, o rungtynių pabaigoje paskutinę vinį į uostamiesčio komandos karstą įkalė pats. Įvartis ir du rezultatyvūs perdavimai – pakankamas argumentas įtraukti žaidėją į rinktinę.

Ernestas Veliulis („Sūduva”). Neabejotinai vienas ryškiausių kuriančiųjų saugų šiame ture. Kairiajame krašte sėjo nesibaigiančią paniką „Šiaulių” gynybai ir asistavo Karolio Chveduko įvarčiui. Marijampoliečiai pasismagino taiklių smūgių fejerverku, o E.Veliulis dar kartą įrodė, kad sezonui įsibėgėjus galimybę nuolat žaisti pagrindinėje sudėtyje gavo ne už gražias akis.

Andrejus Paniukovas (Klaipėdos „Atlantas”). Rezultatyviausias šio sezono „SMScredit.lt A lygos” žaidėjas tapo svarbiausiu Vilniaus „Žalgirio” duobkasiu Klaipėdoje – snaiperis įmušė triskart, o „Atlantas” laimėjo 4:2. Tai buvo pirmieji ruso įvarčiai į „Žalgirio” vartus – pirmajame rate vilniečiai A.Paniukovą aklinai uždengė, o LFF taurės turnyro finale aikštėje jis pasirodė tik antrajame kėlinyje.

Davidas Aršakianas („Trakai”). Tam, kad kamuolys pirmą kartą atsidurtų „Klaipėdos granito” vartuose, puolėjui iš Rusijos neprireikė nė minutės. Po pusantros valandos D.Aršakianas paliko aikštę savo aktyve turėdamas tris tikslius smūgius. Antrasis „Trakų” snaiperio „hat trickas” šį sezoną jo įvarčių aritmetinius rodmenis padidino iki devynių taiklių šūvių, o „Trakai” vėl pademonstravo, kad jų puolimas – vienas negailestingiausių lygoje.

Tomas Radzinevičius („Sūduva”). Dar vienas džentelmenas, šiame ture įstojęs į klubą „Misteris hat trickas”. Pirmajame kėlinyje porą kartų atleidęs varžovams tai, kad šie suteikė progų, antrajame „Sūduvos” kapitonas ėmė negailestingai štampuoti įvarčius. Įmušęs triskart, puolėjas „SMScredit.lt A lygos” snaiperių sąraše trumpam net buvo aplenkęs A.Paniukovą, bet dabar viršūnėje ir vėl 17 kartų įmušęs rusas. T.Radzinevičius įvarčiais džiaugėsi 15 sykių.