2

Jonava

1
TOPsport A lyga 2017-11-15 @ 18.00 Marijampolės futbolo arena

Po trumpo stabtelėjimo A lygos lyderiai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai grįžo į pergalių kelią – 32 turo rungtynėse „Sūduva“ savo stadione 2:1 įveikė „Jonavos“ komandą ir išsaugojo pirmąją vietą turnyro lentelėje. Lemiamas mačas dėl 2017 metų Lietuvos čempiono titulo su Vilniaus „Žalgiriu“ bus žaidžiamas jau sekmadienį 13 val. „Arvi“ futbolo arenoje. Marijampoliečiai taptų Lietuvos čempionais ir šioms rungtynėms pasibaigus lygiosiomis.

„Sūduva“ šį sezoną savo aikštėje nebuvo įveikusi „Jonavos“, tačiau šį kartą nuo pirmųjų minučių tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Svečių vartų apgultis truko apie dešimt minučių, bet „Jonava“ pirmąją atakų bangą atrėmė.

Vis dėlto, 14 minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį sau būdingu stiliumi po standartinės situacijos. Andro Švrljuga pakėlė kampinį, o laiku ir vietoje atsidūręs Semiras Kerla kyštelėjo galvą ir pelnė jau 9-ąjį savo įvartį čempionate. Po kelių minučių bosnis vėl atsidūrė atakos smaigalyje, bet šį kartą galva mušė virš skersinio.

Sužaidus 25 minutes, „Sūduva“ padvigubino savo persvarą po gražios kombinacijos. Povilas Leimonas atliko perdavimą A. Švrljugai, šis galva numetė kamuolį Josipui Tadičiui ir kroatas nesunkiai pergudravo „Jonavos“ vartininką Tadą Simaitį – 2:0.

Marijampolės komandos puolimui daug aštrumo suteikė po traumos į aikštę sugrįžęs saugas Jeremy Manzorro. Prancūzas nuolat rezgė „Sūduvos“ atakas ir pats keletą kartų pavojingai smūgiavo į vartus.

Nepaisant aiškaus „Sūduvos“ pozicinio pranašumo, pirmame kėlinyje daugiau įvarčių nebuvo pelnyta.

Antrasis kėlinys prasidėjo panašiai, kaip ir pirmas – sūduviečių spaudimu ir atakomis. Aikštės krašte kamuolį iš Luka Peričiaus atėmęs J. Tadičius pats sau susikūrė galimybę, tačiau smūgiavo pro šalį. O netrukus Ernesto Veliulio smūgiuotą kamuolį į kampinį nukreipė gynėjai.

Nors „Sūduva“ trečio įvarčio nepelnė, kurį laiką tvirtai kontroliavo iniciatyvą. Tuo metu šeimininkų vartininkui Ivanui Kardumui ilgai teko nuobodžiauti savo valdose. Vis tik „Jonavos“ futbolininkams pavyko atgaivinti intrigą, kai 75 minutę po kampinio tiksliai smūgiavo be priežiūros paliktas Klaudijus Upstas (2:1).

Tokia įvykių seka privertė susiimti „Sūduvos“ futbolininkus, kurie daugiausia dėmesio sutelkė savo vartų gynybai ir pergalės išsaugojimui. Nepaisant to, kad iniciatyvą aikštėje perėmė Jonavos komanda, „Sūduva“ persvarą išlaikė ir laimėjo rungtynes rezultatu 2:1.

Sūduva 2 - 1 Jonava