Palaužę „Kauno Žalgirį“ „sūduviečiai“ iškovojo trečiąją pergalę iš eilės

Palaužę „Kauno Žalgirį“ „sūduviečiai“ iškovojo trečiąją pergalę iš eilės

S. Dariaus ir S. Girėno stadionas

Rungtynių teisėjas – A. Gutovskij

„Kauno Žalgiris“ 0–1 Marijampolės „Sūduva“

9‘ [0-1] E. Veliulis

 

Startinės komandų sudėtys:

 

„Kauno Žalgiris“: M. Stonys, M. Miškinis, E. Pilypas, K. Gvildys, T. Bučma, K. Šilkaitis, A. Velička (65’ D. Stulga), E. Kloniūnas (54’ A. Liasiuk), I. Dedūra, Brunno (80’ R. Sikorskis), L. Mushnikov.

 

„Sūduva“: I. Kardum, M. Činikas, A. Jankauskas, M. Jablan, P. Janušauskas, N. Jamak (23’ P. Pavlovič), P. Leimonas, E. Veliulis, E. Jankauskas (84’ V. Baranovskij), A. Kecap (77’ D. Antanavičius), T. Radzinevičius.

 

20-ojo turo „Smscredit.lt A lygos“ rungtynėse Kaune susitiko Laimio Bičkausko treniruojami „Kauno Žalgirio“ futbolininkai bei Marijampolės „Sūduva“.

 

Komandos rungtynes pradėjo gana aktyviai, stengėsi atakuoti. Jau devintąją susitikimo minutę „Sūduvos“ saugas Eligijus Jankauskas prasiveržė dešiniuoju atakos kraštu, suklaidino jį prižiūrėjusį gynėją, ir skersavo kamuolį į vartininko aikštelę. Admiras Kecapas lietė kamuolį, kuris kliudė kauniečių vartų virpstą ir atšoko Ernestui Veliuliui, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus iš kelių metrų atstumo.

 

Rungtynių pradžioje po susidūrimo su vienu iš „Kauno Žalgirio“ futbolininkų susižeidė „Sūduvos“ saugas Nerminas Jamkas. Iš pradžių „sūduvietis“ mėgino tęsti rungtynes, tačiau sužaidus apie dešimt minučių pasiprašė pakeičiamas. Vietoje jo į aikštę žengė Predragas Pavlovičius.

 

„Sūduviečiams“ išsiveržus į priekį didžioji dalis žaidimo vyko aikštės viduryje, pavojingų momentų prie vienų ar kitų vartų beveik nebuvo, tačiau aikštėje vyko kieta vyriška kova, abi komandos nevengė stabdyti žaidimo pražangomis.

 

35 minutę „Sūduvos“ saugas Eligijus Jankauskas dar kartą sužaidė drąsiai ir įsiveržęs į baudos aikštelę atliko aštrų, tačiau ankstyvą perdavimą ir prie tolimojo virpsto įkirtinėjęs E. Veliulis perdavimo vienu lietimu „uždaryti“ nesugebėjo. Tačiau pasivijęs kamuolį pirmojo įvarčio autorius perdavė jį po keitimo aikštėje pasirodžiusiam P. Pavlovičiui, bet „Sūduvos“ legionieriaus smūgį iš maždaug 16 metrų atstumo blokavo kauniečių gynėjas.

 

Paskutinėmis kėlinio minutėmis laimę iš toli pamėgino Marijampolės ekipos saugas Povilas Leimonas. Iš maždaug 30 metrų atstumo smūgiuotas kamuolys praskriejo greta „Kauno Žalgirio“ vartų virpsto.

 

Pirmoje rungtynių pusėje dominavo kietas žaidimo stilius, tačiau rungtynių pradžioje į priekį išsiveržusi „Sūduva“ išlaikė minimalią persvarą viso pirmojo kėlinio metu.

 

Antrąjį kėlinį gyviau pradėjo „Sūduvos“ futbolininkai, kurie daugiau kontroliavo kamuolį ir bandė suregzti pavojingas atakas. 50 minutę po kelių kombinacijų iš toli smūgiavo P. Pavlovičius, tačiau jo smūgis buvo kiek netikslus.

 

Vos po kelių minučių reidą dešiniuoju atakos kraštu surengė Marijampolės ekipos saugas Admiras Kecapas. Nubėgęs iki galinės linijos legionierius skersavo kamuolį į baudos aikštelę, tačiau pasiekti kamuolio joje buvę komandos draugai nesugebėjo.

 

63 minutę pavojingą progą prie „Sūduvos“ vartų sukūrė aikštės šeimininkai, tačiau baigiamojoje atakos stadijoje į kamuolį nepataikė „Kauno Žalgirio“ gynėjas Karolis Gvildys. Tuo pasinaudoję „sūduviečiai išskubėjo į greitą ataką, kur T. Radzinevičius įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo į vartus, tačiau jo smūgį blokavo kauniečių gynėjas.

 

Vos po kelių akimirkų vienas iš „Kauno Žalgirio“ gynėjų dar kart išgelbėjo komandą. Šį kartą atakos smaigalyje atsidūrė M. Jablanas, tačiau „Sūduvos“ gynėjo smūgį blokavęs gynėjas nukreipė kamuolį už galinės linijos.

 

Per likusį rungtynių laiką „Kauno Žalgiris“ mėgino lyginti rezultatą, o „sūduviečiai“ stengėsi pasinaudoti laisvais plotais ir padidinti persvarą. Nors abiejų komandų veiksmai buvo gana aktyvūs, tačiau iki kurios nors komandos įvarčio vis trūkdavo tikslumo.

 

„Kauno Žalgiriui“ išlyginti rezultato nepavyko. Ernesto Veliulio įvartis rungtynių pradžiojeatnešė „Sūduvai“ pergalę, kuri buvo jau trečioji iš eilės „Smscredit.lt A lygoje“.