D.Gvildys: „Darysime viską, kad susigrąžintume prarastas pozicijas“

D.Gvildys: „Darysime viską, kad susigrąžintume prarastas pozicijas“

IMG_1879 (1280x853)Jau rytoj, kovo 9 dieną, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pradės kovas 2014 metų „Smscredit.lt A lygoje“. Pirmasis marijampoliečių varžovas nė vieno pralaimėjimo draugiškose rungtynėse nepatyrusi Gargždų „Banga“.

 

Fksuduva.lt apie artėjantį susitikimą ir pasirengimą sezonui pasikalbėjo su vyriausiuoju komandos treneriu Dariumi Gvildžiu.

 

Treneri, jau rytoj pradėsite „Smscredit.lt A lygos“ kovas. Kaip vertinate komandos pasiruošimo etapą?

Pasiruošimą vertinu neblogai. Gaila, kad šią savaitę mikro-traumą patyrė Marius Šoblinskas. Galbūt mūsų naujokams G.Russo ir M.Andelkovičiui dar trūksta susižaidimo su komanda, tačiau jie patyrę žaidėjai, todėl turėtų „įsipaišyti“ į komandinį žaidimą. Apskritai pasiruošimas sezonui ir treniruočių stovykla Kipre praėjo labai sklandžiai ir jokių nusiskundimų dėl to neturiu.

 

Sužaidėte 8 draugiškas rungtynes. Ar toks skaičius optimalus besiruošiant sezonui?

Manau, kad tiek draugiškų rungtynių užteko. Žaisdami su užsienio komandomis pamatėme, kaip atrodome žaisdami su kitų futbolo mokyklų atstovais ir tai buvo naudinga. Galiu pasidžiaugti, kad stovykloje Kipre žaidimu beveik nenusileidome nė vienam varžovui, galbūt išskyrus Švedijos komandą.

 

Komanda papildė du gynėjai M.Kovačevič, M.Činikas ir keturi saugai A.Vaskela, G.Russo, M.Andelkovič, M.Grigaravičius. Ar šie žaidėjai sustiprino komandą?

Tikiuosi, kad krašto gynėjai M.Kovačevičius ir M.Činikas sustiprins gynybą. Be to, šie žaidėjai gali sėkmingai prisijungti prie komandos atakų. Komandą papildę saugai yra tikrai įdomūs futbolininkai, kurie gali paįvairinti mūsų puolimą ir padidinti konkurenciją komandoje. Šiame sezone turime daugiau žaidėjų, o didesnė konkurencija turėtų teigiamai atsiliepti žaidimo kokybei.

 

Prie „Sūduvos“ vairo stovėsite jau trečiąjį sezoną. Turbūt tikitės, kad jis būs sėkmingiausias?

Tikiu, kad šis sezonas bus sėkmingiausias. Darysime viską, kad susigrąžintume prarastas pozicijas.

 

Ką manote apie pasikeitimus kitose „Smscredit.lt A lygos“ komandose?

Šiai dienai matau labai daug pajėgių komandų. Galbūt tik vėlai komandą komplektavusi „Dainava“  šiek tiek atsilieka nuo kitų. Praktiškai visi varžovai yra įdomūs ir nė vieno negalima nuvertinti. Tačiau kažką tiksliai prognozuoti sunku – viskas pasimatys sezono eigoje.

 

Kokį tikslą šiame sezone keliate „Sūduvos“ futbolininkams?

Mes norime susigąžinti prizinę vietą. Tai gali būti vieta nuo pirmos iki trečios. Kovosime dėl pergalės kiekvienose rungtynėse.

 

Pirmąsias rungtynes „Sūduva“ žais Gargždų „Bangos“ komanda, kuri pasiruošimo cikle nepralaimėjo nė vienų rungtynių. Kaip vertinate tokią statistiką?

Tai verčia dar labiau susikaupti ir atsakingiau ruoštis rungtynėms. Manau, kad „Banga“, lyginant su praėjusiu sezonu, sustiprėjo ir mūsų laukia labai įdomios rungtynės.

 

Kokią „Sūduvą“ žiūrovai gali tikėtis išvysti? Ar sieksite žaisti panašiu stiliumi, kaip praėjusio sezono pabaigoje?

Taip, stengsimės žaisti taip, kaip žaidėme praėjusio sezono pabaigoje – dvikovos dėl kiekvieno kamuolio, dėl kiekvieno aikštės centimetro. Aš manau, turime surinkę tinkamą kolektyvą, jog žaistume tokio stiliaus futbolą.

 

Pagrindinis komandos puolėjas T.Radzinevičius nemažą pasiruošimo dalį praleido dėl traumos ir ligos. Kokia šio futbolininko sportinę formą šiuo metu?

Tomo sportinė forma yra nebloga ir manau, kad su kiekvienomis rungtynėmis dar gerės. Jam galbūt trūks žaidimo minučių pasiruošimo metu, tačiau sukaupta patirtis turėtų tai kompensuoti.