Algimantas Liubinskas: „Aikštėje žaidžia ne kontraktų sumos, o žmonės“

Algimantas Liubinskas: „Aikštėje žaidžia ne kontraktų sumos, o žmonės“

Marijampolės „Sūduvos“ sirgaliai nekantriai laukia ketvirtadienio rungtynių su „Sion“ komanda. Įdomu, kad ši Šveicarijos komanda Lietuvos futbolo gerbėjams nėra visiška „terra incognita“. Prieš 21 metus su „Sion“ tuometiniame Europos taurių laimėtojų turnyre susitiko Šiaulių „Kareda“, vadovaujama žinomo futbolo specialisto Algimanto LIUBINSKO.

Nors šiauliečiai nusileido varžovams (išvykoje pralaimėta 2:4, o namie sužaista lygiosiomis 0:0), trenerio nuomone, labai didelio lygių skirtumo tarp komandų nebuvo.

„Tuomet turėjome tikrai gerą komandą, ta akistata galėjo susiklostyti ir kitaip, namų rungtynėse nepasinaudojome susikurtomis galimybėmis. Be abejo, tuomet buvo mūsų klubų dalyvavimo Europos turnyruose pradžia, gal kiek trūko ir patirties tokio rango varžybose, netgi tam tikro autoriteto teisėjų akyse. Jų darbas, ypač rungtynėse išvykoje, nebuvo idealus, – prisiminė A. Liubinskas. – Nelengvai pradėjome, tačiau po to žaidėme gana drąsiai, sugebėjome įmušti du įvarčius išvykoje, skirtumą buvome sušvelninę iki minimalaus. Be abejo, Lietuvos ir Šveicarijos klubų sąlygas, visą infrastruktūrą sunku buvo lyginti tuomet, o ir dabar nemanau, kad skirtumas ženkliai sumažėjęs. Gyvename realybėje, žinome, kokios mūsų ir jų ekonominės sąlygos, sporto bazės, tradicijos,  galų gale – žmonių perkamoji galia. Favoritais nesame ir nebūsime, bet futbolas tuo ir įdomus, kad galimi įvairūs netikėtumai. Tai esame pademonstravę ir mes, lietuviai.“

A. Liubinskas nėra linkęs itin sureikšminti ir klubų biudžetų skirtumų. „Sūduvos“ metų biudžetas siekia tik apie 700 tūkst. eurų, o „Sion“ vien už vieną parduotą rezultatyviausią savo žaidėją gavo 6 milijonus.

„Taip, dauguma atvejų mūsų klubai Europoje žaidžia su keletą kartų didesnius biudžetus turinčiais varžovais. Mano praktikoje pasitaikė situacijų, kai vienas priešininkų žaidėjas būdavo įkainotas daugiau nei visa mūsų ekipa. Tačiau savo auklėtiniams sakydavau ir sakysiu – aikštėje bėgioja ne pinigų maišai, o gyvi žmonės. Su savo charakteriu, motyvacija ir meistriškumu ir… klaidomis. Tai įsisąmoninus ir tinkamai nusiteikus, savo tikslą galima pasiekti“, –  neabejojo A. Liubinskas.


Rungtynės tarp „Sūduvos“ ir „Sion“ Marijampolės „Arvi“ arenoje liepos 27-ąją prasidės 20 val. Futbolo gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes bilietai.lt tinklalapyje ir kasose, o nuo antradienio bilietais prekiaujama ir Marijampolės stadiono kasoje.

„Sūduva“, šį sezoną nuolat skatinanti aistruolius pirkti bilietus iš anksto, ir vėl nepaliks jų be dovanų. Burtais išrinktas vienas iš įsigijusiųjų bilietą iš anksto bus apdovanotas Marijampolės baro „Winis“ 15 eurų čekiu sąskaitai apmokėti!

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad iš anksto perkami bilietai – pigesni! Rungtynių dieną jie visada kainuoja brangiau, tad pirkti anksčiau – apsimoka!

Kviečiame ketvirtadienį atvykti į stadioną ir kurti „Sūduvos“ istoriją kartu su komanda!


ĮSIGYKITE BILIETĄ INTERNETU | BILIETAI.LT KASŲ ADRESAI

„Arvi“ arenos kasos darbo laikas:
07.25 17.00 – 19.00
07.26 17.00 – 19.00
07.27 16.00 – 20.00