A.Larčenkos ir E.Dubicko mintys apie elitinės U-18 lygos startą

A.Larčenkos ir E.Dubicko mintys apie elitinės U-18 lygos startą

 

U-18Šį rudenį startavo Elitinės lygos čempionatas, kuriame dalyvauja pajėgiausios vaikinų futbolo komandos iki 18 metų amžiaus. Šios pirmenybės pakeitė iki tol rengtus dublerių lygos čempionatus.

 

Marijampolės „Sūduva U-18“ Elitinės lygos čempionate startavo labai sėkmingai ir iškovojo 8 pergales iš tiek pat galimų. Tiesa, šiame turnyre lygiųjų nebūna. Jei pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui rezultatas būna lygus – komandos nugalėtoją išsiaiškina 11 metrų baudinių serijoje, bet pergalė po baudinių komandai atneša 2 taškus, o komanda pralaimėjusi 11 metrų baudinių serijoje gauna 1 tašką.

 

„Sūduva U-18“ ne tik žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje, bet pirmauja ir kitose statistikos grafose.Marrijampoliečiaiper 8 sužaistas rungtynes yra įmušę 22 įvarčius ir praleidę 7. Tai yra geriausias rezultatas visoje lygoje. Komanda yra surinkusi 23 taškus ir artimiausius konkurentus lenkia 5 taškais. Komandos puolėjai Edgaras Dubickas ir Markas Kardokas yra tarp trijų rezultatyviausių lygos žaidėjų. Abu jie yra įmušę po 7 įvačius.

 

Šią komandą treniruoja trys futbolo treneriai: Algimantas Gabrys, Valdemaras Žilinskas ir Andrius Larčenka. Pastarasis futbolo specialistas sutiko pasidalinti savo mintimis apie Elitinės lygos startą, komandos lyderius ir žaidimą.

 

IMG_7412-Treneri, kai paskutinį kartą kalbėjome po vieno iš pirmų Elitinės lygos turų sakėte, kad komandos tikslas pirmenybėse užimti vieną iš trijų pirmų pozicijų. Dabar, kai komanda laimėjo 8 rungtynes iš eilės, gal tikslas išlieka tik pirma vieta?
-Tikslas lieka toks pat, kaip ir buvo. Sieksime būti tarp trijų stipriausių komandų. Visi supranta, kad padarėme dar tik mažą dalį darbo, laukia beveik visas antras ratas ir dar pavasarį lauks 14 rungtynių. Viskas gali keistis, bet džiaugiamės komandos rodomais rezultatais. Smagu pirmauti čempionate ir tikimės iki antro rato pabaigos išlikti pirmoje pozicijoje ir joje įsitvirtinti.

 

-Jau spėjote sužaisti 9 rungtynes ir 8 iš jų laimėjote. Kas lemia tokį stabilų ir pergalingą komandos žaidimą?
-Kalbėjome su kolegomis Algimantu Gabriu ir Valdemaru Žilinsku, pasidžiaugėme, kad tiek treneriai tarpusavyje, tiek žaidėjai surinkti iš skirtingų amžiaus grupių labai greitai priprato vienas prie kito ir įsiliejo į kolektyvą. Laiko komplektuoti nelabai ir reikėjo, žaidėjai labai greitai perprato vienas kitą ir pradėjo suprasti vienas kitą. Manau, kad dėl šių priežasčių pasiekėme tokius rezultatus.

 

-„Sūduva U-18“ po sužaistų 8 rungtynių yra daugiausiai įvarčių lygoje įmušusi ir viena iš mažiausiai praleidusių komandų. Ar jus, kaip trenerį, tenkina komandos žaidimas tiek atakose, tiek gynyboje?
-Kiekvienose rungtynėse būna ir gerų, ir blogų momentų. Turime problemų tam tikrose pozicijose, tačiau nesinori to atskleisti. Dėl įmušamų įvarčių skaičiaus ir geros atakuojančių žaidėjų formos yra džiugu ir tikėkimės, kad toliau būsime tokia rezultatyvi komanda. O rezultatyvumas padeda pasiekti pergales.

 

– Kas šiuo metu komandos žaidime jus labiausiai džiugina, o kas neramina?
-Džiugina komandos mikroklimatas, žaidėjų tarpusavio bendravimas, žaidėjų motyvacija. Žaidėjai žino, ko nori, kiekvienoje treniruotėje atiduoda visas jėgas ir visada siekia pergalės. Tokių aspektų kas neramintų lyg ir nėra. Galbūt dabar, kai jau sezonas įsibėgėjo, keletą žaidėjų pradeda kamuoti traumos. To mes norėtume išvengti.

 

-Ar yra komandoje tokių žaidėjų, kuriuos būtų galima išskirti kaip lyderius? Kiek jie svarbūs komandai?
-Lyderių yra keli, galėčiau išskirti tris. Jų klauso kiti komandos žaidėjai ir jų klauso, nors jie visi tokio pat amžiaus. Edgaras Dubickas, Markas Kardokas ir Tadas Klimavičius. Tai yra šios komandos lyderiai, bet kiti žaidėjai nuo jų neatsilieka savo noru ir užsidegimu. Ši komanda yra vieninga ir veikia kaip vienas kumštis.

 

-Jaunimo komandų pagrindinis tikslas yra ruošti žaidėjus pagrindiniai ekipai. Kaip galvojate, kiek iš dabartinės „Sūduva-18“ komandos žaidėjų kelių metų bėgyje galėtų papildyti pagrindinę „Sūduvos“ komandą?
-Manau, kad 7-9 žaidėjai iš šios komandos yra pajėgūs po kelių metų prisijungti prie pagrindinės „Sūduvos“ komandos.

 

 

 

Savo mintimis apie šį sezoną, susidomėjimą futbolu ir ateitį papasakojo vienas komandos lyderių Edgaras Dubickas:

 

IMG_7311-Edgarai, papasakok kaip susidomėjai futbolu ir pradėjai jį žaisti?
-Mažas būdamas dažnai stebėdavau futbolo rungtynes per televiziją. Man ši sporto šaka labai patiko, todėl nusprendžiau ir pats ją išbandyti. Mane tėvai nuvedė į treniruotę ir nuo to laiko nesiskiriu su futbolo kamuoliu.

 

-Dažniausiai rungtyniauji puolėjo pozicijoje, bet gal yra tekę rungtyniauti ir kitose pozicijose?
-Taip, futbolą žaidžiu jau ne vienus metus, todėl teko žaisti ir kitose pozicijose. Esu žaidęs atraminiu saugo ir krašto saugo pozicijose.

 

-Buvai vienas rezultatyviausių “Sūduvos” dublerių komandos žaidėjų šiame čempionate, dabar esi tarp rezultatyviausių visoje Elitinėje lygoje. Kokia tavo paslaptis? Kaip tau pavyksta nuolat būti tarp rezultatyviausių?
-Paslapties kaip ir neturiu, tiesiog stengiuosi ir žaidžiu taip, kaip moku. Žaidžiu puolėjo pozicijoje, todėl mano užduotis yra mušti įvarčius. Šią užduotį nuolat stengiuosi vykdyti.

 

-Šiuo metu su komanda rungtyniaujate Elitinės lygos čempionate. Kaip vertini komandos pasirodymą šiame turnyre?
-Manau, kad komanda Elitinės lygos čempionate yra pajėgi užimti vieną iš prizinių vietų. Kiekvienas komandos žaidėjas yra svarbus ir atiduoda visas jėgas per rungtynes. Manau, kad kolkas šiame čempionate komandos pasirodymas yra tikrai geras.

 

-Elitinėje lygoje laimėjote 8 rungtynes iš 9 galimų. Kas lemia tokį gerą komandos žaidimą?
-Mano nuomone tai, kad komanda žaidžia gerai lemia žaidėjų atsidavimas ir tikslo siekimas. Mūsų komanda atiduoda visą save per rungtynes.

 

-Elitinė lyga finišuos šį pavasarį, kol kas „Sūduva-18“ žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Kokius tikslus kelia komandos draugai ir treneriai šiam turnyrui?
-Dabar mūsų visų tikslas yra vienas – užimti vieną iš prizinių vietų.

 

-Kokius žaidimo aspektus sieki tobulinti ir kokios tavo stipriosios kaip žaidėjo pusės?
-Manau, kad man tobulėti yra dar labai daug kur, o stipriosios mano kaip žaidėjo pusės yra žaisti vienas prieš vieną ir greičio pranašumas.

 

-Ar jau sulauki susidomėjimo iš jaunimo rinktinių, galbūt jau teko dalyvauti jaunimo rinktinės stovyklose ar žaisti rungtynėse?
-Šią vasarą buvau pakviestas į jaunimo rinktinės stovyklą, kuri vyko Palangoje. Tai buvo mano pirmas kartas kuomet turėjau galimybę prisijungti prie jaunimo rinktinės stovyklos.
-Esi pakankamai jaunas, tad manau tenka pasvajoti kaip viskas bus po kelių metų. Kaip Edgaras Dubickas įsivaizduoja savo karjerą po 5 metų?
-Svajonės lieka svajonėmis, o kaip bus ateityje – pamatysim. Savo karjerą norėčiau sieti su futbolu ir ateityje išvykti rungtyniauti svetur.