VIII turo apžvalga: „Sūduva“ neklumpa

VIII turo apžvalga: „Sūduva“ neklumpa

Įsibėgėjant A lygos sezonui, skirtumas tarp lyderių ir favoritų vis labiau auga. Pergalių seriją tęsianti Marijampolės „Sūduva“ po 8 turų surinko 22 taškus, o Kaune laimėti nesugebėjęs Vilniaus „Žalgiris“ jų turi 15.

Alyga.lt

Debiutas. „Trakai“ pagaliau sužaidė tokias rungtynes, kokių jų treneris Olegas Vasilenka laukė jau seniai. Trakiškiai išvykoje 2:0 pranoko Klaipėdos „Atlantą“ ir pirmą kartą šį sezoną nepraleido įvarčio. „Sausus vartus“ šį kartą išsaugojo „Trakų“ klube A lygoje debiutavęs vartininkas Tomas Švedkauskas. „Mums labai svarbu buvo nepraleisti įvarčio“, – pažymėjo O. Vasilenka.

Sutapimas. 18–metis „Trakų“ saugas Justinas Marazas per savo trumpą karjerą A lygoje yra įmušęs 2 įvarčius ir abu – žaidžiant Klaipėdoje prieš „Atlantą“. Pernai vasarą J. Marazo įvartis uostamiestyje dovanojo „Trakams“ minimalią pergalę 1:0, o ketvirtadienį jaunasis saugas paskutinėmis rungtynių akimirkomis įtvirtino saviškių pranašumą.

 

Nuliai. Šį sezoną A lygoje kol kas buvo užfiksuotos tik trejos nulinės lygiosios ir visos – Vilniaus „Žalgirio“ rungtynėse. Jei žalgiriečių lygiosios su „Sūduva“ sirgalių buvo priimtos kaip teigiamas rezultatas, tai be įvarčių pasibaigę mačai su Kauno komandomis „Stumbru“ bei „Kauno Žalgiriu“ skaudžiai atsiliepia vilniečių turnyrinei padėčiai.

Neparankūs. Vilniaus žalgiriečių išvykos į Kauną žaisti prieš to paties pavadinimo principinius varžovus jau tampa savotišku užkeikimu. Pernai „Žalgiris“ po kovų su „Kauno Žalgiriu“ Laikinojoje sostinėje pelnė tik tašką (0:2 ir 1:1), šiemet ten vėl prarado brangius taškus.

Lietuviški. Iškovojęs tašką mače prieš vilniečius, „Kauno Žalgirio“ treneris Mindaugas Čepas galėjo pasigirti ir kitu pasiekimu. Kai antrame kėlinyje jis Jurijų Mamajevą pakeitė Gratu Sirgėdu, „Kauno Žalgiris“ tapo pirmąja komanda šį sezoną, aikštėje vienu metu žaidusia tik lietuviška sudėtimi.

Nusivylimas. Kol „Žalgiris“ barsto taškus, „Sūduva“ neklumpa. Ketvirtą iš eilės pergalę čempionai pasiekė šią savaitę Kaune 1:0 palauždami „Stumbrą“ ir žaisdami be penkių traumuotų futbolininkų. Marijampoliečiai nežaidė idealiai ir jų pergalė buvo, kaip tokiais atvejais treneriai mėgsta sakyti, „darbinė“. „Jie nenusipelnė laimėti – smūgiavo vieną kartą į vartus ir įmušė įvartį po mūsų klaidos“, – krimtosi „Stumbro“ treneris Mariano Barreto. Tačiau rungtynių rezultato tai nepakeis.

Progresuoja. „Jonavos“ futbolininkai, regis, pradeda įsiklausyti į savo trenerio portugalo Filipe Ribeiro žodžius. Pastarasis po pirmo rato akcentavo, kad savo tikslus komanda pasieks tik žaisdama susikaupusi ir atsidavusi visas rungtynes, o ne pavienes jų atkarpas. 8 ture jonaviškiai sužaidė kol kas geriausias rungtynes, namie 4:0 sutriuškindami „Palangos“ komandą. „Nepasakysiu nieko naujo – nusiteikimas ir požiūris buvo svarbiausi dalykai, nulėmę pergalę“, – pažymėjo F. Ribeiro.

 

Krizė. „Atlantas“ pakiliai pradėjo šį sezoną, bet po to pateko į duobę. Per paskutinius 4 turus klaipėdiečiai pelnė tik 1 tašką. Aštrialiežuvis „Atlanto“ treneris Algimantas Briaunys svarstė, kad galbūt atėjo metas su auklėtiniais aplankyti bažnyčią. Visgi strategas išreiškė viltį, kad komanda atgims ėmus rungtyniauti ant natūralios vejos ir nustojus „kankintis“ ant sintetinės dangos. Tokia švenė klaipėdiečių laukia gegužės 3 dieną.

Citata. „Žalgirio“ treneris Aurelijus Skarbalius vaizdingai atpasakojo rungtynių prieš „Kauno Žalgirį“ siužetą: „Daugelyje rungtynių varžovų komanda pirmame kėlinyje turi daug jėgų, daug bėga, aktyviai ginasi, uždaro erdvės. Bet kuo ilgiau kontroliuojame situaciją, tuo labiau jie pavargsta ir pradeda išmušti kamuolį bet kur. Šį kartą vyko toks pat procesas. Mūsų žaidimo planas buvo pavykęs, deja, pacientas numirė.“