„Viborg“: sugrįžusieji į elitą ir Europą

„Viborg“: sugrįžusieji į elitą ir Europą

Marijampolės „Sūduva“ 2022 metų UEFA Europos Konferencijos lygos atrankos II etape dukart susitiks su Danijos klubu „Viborg“ (pirmosios rungtynės – liepos 21 d., 19.30 val., Marijampolės „Hikvision“ arenoje). To paties pavadinimo mieste, dydžiu panašiame į Marijampolę, Jutlandijos pusiasalio centre įsikūręs klubas savo istoriją skaičiuoja nuo 1896 metų.


SŪDUVA – VIBORG: ĮSIGYKITE BILIETĄ DABAR!


Būtent tada buvo įkurta Viborgo kojų sporto asociacija („Viborg Fodsports Forening“), kurioje, be futbolo, buvo užsiimama žolės rieduliu, gimnastika, lengvąja atletika, boksu, kriketu ir kitomis sporto šakomis.

Didžiausias laimėjimas Viborgo klubo istorijoje yra 2000-aisiais iškovota Danijos taurė. Vėliau per rungtynes dėl Supertaurės buvo įveiktas čempionas „Herfolge“.

Tuo pačiu buvo pelnyta teisė dalyvauti kito sezono UEFA taurės turnyre, o jo atrankos pirmajame etape „Viborg“ susitiko su Maskvos CSKA. Mačas Rusijoje baigėsi 0:0, o Danijoje šeimininkai per pratęsimą nugalėjo 1:0.

Antrajame etape „Viborg“ teko kovoti su Madrido „Rayo Vallecano“. Ispanijoje šeimininkai laimėjo 1:0, Danijoje Viborgo komanda revanšavosi 2:1, tačiau dėl išvykoje pelnyto įvarčiau į kitą etapą žengė „Rayo Vallecano“.

Pastarajame dešimtmetyje „Viborg“ balansavo tarp Danijos Superlygos ir Pirmosios lygos. 2021 metais būsimi „Sūduvos“ varžovai laimėjo žemesniojo diviziono turnyrą ir po 4 metų pertraukos sugrįžo į elito lygą.

Joje klubas po pirmų dviejų ratų buvo septintas (27 taškai per 22 rungtynes: 6 pergalės, 9 lygiosios, 7 pralaimėjimai) ir tęsė kovas grupėje, kuri kovojo dėl išlikimo Superlygoje. Šioje grupėje „Viborg“ ir liko aukščiausioje galimoje – septintojoje – vietoje (17 taškų per 10 rungtynių: 4 pergalės, 5 lygiosios, 1 pralaimėjimas).

Vis dėlto Danijoje tai suteikia teisę žaisti mačą varžovų aikštėje su aukštesnės grupės penktąja vieta dėl teisės dalyvauti UEFA Europos Konferencijų lygoje. Būtent šia galimybe Viborgo klubas ir pasinaudojo – baudinių serijoje palaužė „Aalborg“ (pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas – 1:1, baudiniai – 3:1) ir antrą kartą savo istorijoje prasiskynė kelią į Europą.

„Viborg“ namų rungtynes žaidžia 9566 vietas turinčiame „Energi Viborg Arena“ stadione, kuriame įrengta hibridinės dangos aikštė.

Futbolo gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes su „Viborg“ bilietai.lt tinklalapyje ir prekybos taškuose. Atsakomąsias rungtynes komandos žais liepos 28-ąją Viborge.

vff.dk nuotrauka