V. Čeburinas: „Marijampolės gyventojai pajuto, kad kartu galime nuveikti daug“

V. Čeburinas: „Marijampolės gyventojai pajuto, kad kartu galime nuveikti daug“

Šeštadienį Marijampolėje ir Vilniuje vyks LFF taurės pusfinalių akistatos, o prieš rungtynes keturių komandų treneriai aptarė būsimąją dvikovą.

Pirmojoje dvikovoje Marijampolėje susitiks „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubai, kuriems tai bus praeitų metų finalo pakartojimas.

Vieni kitus puikiai pažįsta

„Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas šiandien laukia kovos iki paskutinės minutės: „Pusfinalyje tikiuosi aštraus ir įtempto žaidimo. „Žalgiris“, kaip ir „Sūduva“, stengsis įgyvendinti savo užsibrėžtas užduotis. Ne kartą rungtyniavome tarpusavyje, susitikome praėjusiame taurės finale, pažįstame vieni kitų žaidimo filosofiją ir individualius futbolininkų sugebėjimus. Nugalėtoją tokiose dvikovose nulemia taktiniai sumanymai ir smulkiausios detalės. Manau, šiame mače bus visko, ko tikimės finale, ir netgi dvigubai daugiau.”

Marijampoliečių treneris tikisi, kad dvyliktuoju komandos žaidėju taps aistruoliai.

„Pusfinalis namie įpareigoja demonstruoti gražų futbolą, kuris patiktų sirgaliams. Tačiau visi suprantame paprastą aksiomą – žaidimas pamirštamas, o rezultatas išlieka. Bandysime viską kažkaip suderinti – ir žaidimą, ir rezultatą. Mes jaučiame aistruolių energetinį užtaisą, kuris susiformavo po „Sūduvos“ žygio Europos lygoje. Marijampolės gyventojai pamatė ir pajuto, kad kartu mes galime nuveikti daug, – kalbėjo V. Čeburinas. – Prieš Europos lygos rungtynes aš žaidėjams sakydavau, kad jie atstovauja ne tik klubui, bet ir savo šaliai. Šis emocinis pakylėjimas mums labai pravers dvikovoje su „Žalgiriu“.

Čempionų titulą ginančio „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas prieš susitikimą sakė, kad jo komanda yra pripratusi prie situacijų, kai visi iš jos laukia tik pergalių.

„Laukia labai svarbios rungtynės. Tai yra dar vienas papildomas finalas – mačas, kuris negali pasibaigti lygiosiomis, tad klaidos kaina yra brangesnė. „Žalgiris“ yra sukaupęs nemažą tokių rungtynių patirtį, bet vis tiek yra tam tikras jaudulys, mes visi šio susitikimo laukiame, – teigė treneris. – Gerbiame „Sūduvos“ komandą ir tai, ką jie nuveikė šiais metais Europos lygoje. Manau, šios rungtynės „Sūduvai“ yra milžiniškos svarbos, jie nori laimėti trofėjų po ilgos pertraukos. Tuo labiau, jie žais namie ir, manau, savo šansus vertina gerai. Mes kiekvienam varžovui skiriame daug laiko ir analizuojame jų stipriąsias puses. Dabar atliekame namų darbus, o žaidėjams beliks tai realizuoti. „Sūduvos“ stiprioji pusė yra gynyba, ši komanda yra gerai organizuota ir kantriai laukia savo galimybės kontratakose ir standartinėse situacijose. Manau, ne išimtis bus ir šios rungtynės.“

Istorinės galimybės

Kitoje pusfinalio dvikovoje LFF stadione ginklus surems Pirmoje lygoje žaidžiančio „Vilniaus Vyčio“ ir A lygos vidutiniokų Kauno „Stumbro“ komandos.

Vilniečiai sieks tapti pirmuoju antrojo diviziono klubu po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo žaisiančiu turnyro finale. „Vyčio“ strategas Algimantas Liubinskas jau turi patirties nacionalinių taurių kulminacijose – 2013-14 metų sezone jis padėjo trečio Estijos diviziono „Santos“ ekipai patekti į finalą ir iškovoti kelialapį Europą, taip pat vadovavo Bangladešo komandai kovoje dėl šalies taurės.

Dabar buvęs Lietuvos rinktinės treneris tiki, kad jo komanda gali sukurti stebuklą: „Žmogus, kuris niekuo netiki, tai nieko ir nepasieks. Jeigu tu netiki – tu pasmerktas žlugimui. Mes nešaukiame, kad mes tai padarysime, bet galiu pasakyti, kad nenuleisime rankų ir kovosime iki galo. Stebuklų tikrai būna ir aš pasiilgau to adrenalino“.

„Ruošiamės rungtynėms atidžiai. Žinome, kad „Stumbro“ komanda yra aukštesnio lygio, turi kur kas geresnį finansinį pagrindą nei mes, bet mes rungtyniausime namuose ir turėsime šiokį tokį emocinį pakilimą. Komandoje neturėsime Beno Laučiūno ir Ernesto Valvonio, komandą palieka japonas Yushi Utsunomiya.“

„Manau, kad mūsų stipriausia pusė yra gynybos linija. Po to, kai vartus pradėjo ginti Saulius Klevinskas, jaučiamės dar labiau užtikrinti“, – sakė A. Liubinskas, kurio vadovaujama komanda praleido mažiausiai įvarčių šio sezono Pirmoje lygoje.

„Stumbro“ komandos treneris Mariano Barreto teigė, kad komandai atėjo laikas žengti į finalą po to, kai pastaruosius du kartus kauniečiams nepavyko peržengti kelią į jį pastojusių Marijampolės „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ barjerų.

„Abu kartus buvome labai arti, tačiau tuos kartus mums pritrūko kokybės, jog žaistume finale. Dabar visi žinome, kad tai yra geras šansas mums visiems žengti į jį. Visų žaidėjų svajonė yra žaisti finale ir, manau, jog čia nėra išimtis. Tai mums geriausia galimybė iškovoti titulą“, – sakė specialistas iš Portugalijos.

„Žaisime prieš antros lygos klubą, bet aš manau, jog žiūrovams tai bus įdomios rungtynės, nes jos bus labai kovingos. Rungtynės bus ypatingos ne tik dėl to, kad mes galime pirmą kartą patekti į finalą, bet ir dėl to, jog jiems tai yra istorinė galimybė. Mes privalome įrodyti, kodėl žaidžiame A lygoje ir kodėl esame favoritai.“

Prieš tai „Stumbrui“ teko žaisti pusfinalį iš dviejų rungtynių ir M. Barreto taip pat pažymėjo, jog jam labiau patinka dabartinis vienerių rungtynių formatas: „Įprastai, daugelyje šalių žaidžiamos vienerios rungtynės ir man tai labiau priimtina. Vienintelis dalykas, dėl kurio nesutinku, tai taisyklė, jog aukštesnę poziciją užimanti komanda su poroje esančia žemesnio reitingo ekipa turi žaisti svečiuose. Bet mes neturime galimybės pasirinkti ir rytoj turėsime didelę atsakomybę“.

Taurės pusfinalius tiesiogiai transliuos Futbolo.TV. LFF taurės finalas vyks rugsėjo 24 dieną Panevėžyje.