V. Basadre: „Visi supranta šių rungtynių svarbą“

V. Basadre: „Visi supranta šių rungtynių svarbą“

Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Victoras Basadre prieš trečiadienio mačą Vilniuje su „Žalgiriu“ teigia, kad komanda yra maksimaliai susikaupusi, nes visi supranta kokios svarbos rungtynės tai bus.

„Optibet A lygos“ turnyro lentelėje šiuo metu pirmaujanti „Sūduva“ turi 63 taškus, „Žalgiris“ – 62, tačiau yra sužaidęs vieneriomis rungtynėmis mažiau.

„Kovoje dėl čempionų titulo prasideda lemiami mūšiai, todėl visi supranta, kokios svarbios rungtynės mūsų laukia, – sakė V. Basadre. – Esame maksimaliai susikaupę ir nusiteikę kovai. Neabejoju, kad varžovai – taip pat. Jie pastaruoju metu žaidė užtikrintai, laimėjo LFF taurę, įveikė varžovus ir taurės turnyro pusfinalyje, ir lygoje dideliais skirtumais, tad turėtų labai pasitikėti savo jėgomis. Jei žiūrėtume tik į statistiką, būtų galima teigti, kad varžovai dabar yra geriausios sportinės formos.“

„Sūduva“ ir „Žalgiris“ šiemet susitiks jau 4-ąjį kartą. Balandžio 16 d. „Sūduva“ išvykoje laimėjo 2:1, bet birželio 11-ąją namie pralaimėjo 0:2. Per LFF taurės turnyro ketvirtfinalio mačą Marijampolėje ir pagrindinis rungtynių laikas, ir pratęsimas baigėsi be įvarčių, o baudinių seriją 6:5 laimėjo svečiai.

„Prisimenant tas rungtynes, pirmiausia kyla mintis, kad abi komandos kaskart buvo vis kitokiose aplinkybėse, skirtingose rungtynių serijose ir pan. Tačiau visos rungtynės buvo apylygės. Vilniuje jie neįmušė baudinio, o mes vėliau laimėjome. Namie sužaidėme tikrai gerą pirmąjį kėlinį, bet po jo buvome atsilikę 0:2 ir turėjome vieną pašalintą žaidėją. Taurės turnyre, mano nuomone, mes žaidėme geriau, bet nepavyko mušti ir pralaimėjome, – prisiminė „Sūduvos“ treneris. – Atkaklios kovos tikimės ir trečiadienį. Bus sunku ir reikės atiduoti visas jėgas aikštėje. Mes žaidžiame gerai, kai viską iki galo darome taip, kaip ruošiamės treniruotėse, kaip suplanuojame. Jei nukrypstame nuo savo pačių krypties, atsiduriame sunkioje padėtyje, kyla problemų, varžovai tuo greitai naudojasi.“

V. Basadre prieš rungtynes nenorėjo analizuoti taktinių dalykų, tačiau sakė, kad bus labai svarbu visą laiką išlikti budriems.

„Iš visų jau sužaistų mūsų tarpusavio rungtynių, taip pat ir iš laimėtų, tiek mes, tiek jie galėjome pasimokyti įvairių dalykų, pasidaryti įvairių išlaidų. Varžovai neabejotinai yra stipri komanda, gerai naudojasi kontratakomis, kartais pasirenka pabūti be kamuolio, kad suklaidintų varžovus. Mes turime būti agresyvūs ir su kamuoliu, ir be jo, labai atidūs varžovams pereinant iš gynybos į puolimą. Atsipalaiduoti negalima nė akimirkai“, – tvirtino treneris.

Dažnai kalbama apie skirtumus žaidžiant ant dirbtinės dangos ir natūralios. Tačiau „Sūduva“ šiemet Vilniaus LFF stadione po kartą įveikė ir „Žalgirį“ (2:1), ir „Riterius“ (3:1), dar vienas mačas su pastarąja komanda baigėsi lygiosiomis 1:1. Ant „Hikvision“ arenos žolės su „Riteriais“ spalio 15-ąją taip pat buvo sužaista 1:1, tik LFF taurės turnyre pavyko nugalėti 1:0.

„Galima būtų pagalvoti, kad komandoms geriau žaisti varžovų aikštėse, – šyptelėjo V. Basadre. – Ne, mes apie kitokią dangą tikrai negalvojame. Tai nėra ir negali būti nei pasiteisinimas, nei žaidimo geriau ar prasčiau priežastis. Pergalės varžovų aikštėse rodo, kad ne dangos yra esminis dalykas. Reikia būti susikauptus ir maksimaliai gerai atlikti savo darbą, nes visi supranta, kokia yra šių 3 taškų vertė.“

„Sūduvos“ ir „Žalgirio“ rungtynės trečianienį Vilniuje prasidės 20 val., jas tiesiogiai transliuos TV6.

Po šio mačo marijampoliečiai jau šeštadienį vyks į Kėdainius, kuriuose 13 val. susitiks su „Nevėžiu“. Lapkričio 3-ąją 18 val. „Sūduvos“ jau savo aikštėje lauks dar viena dvikova su „Žalgiriu“. Futbolo gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į šias rungtynes bilietai.lt tinklalapyje.