V. Basadre: „Rezultatas neatspindėjo vaizdo aikštėje“

V. Basadre: „Rezultatas neatspindėjo vaizdo aikštėje“

2021 m. A lygos sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ per ketvirtąsias kontrolines rungtynes pralaimėjo „Panevėžiui“ 0:1 (0:0). Marijampoliečių vyriausiasis treneris Victoras Basadre po mačo džiaugėsi gerėjančiu žaidimu, bet buvo nusivylęs dėl rezultato.

Mantas Linkevičius

„Sūduva“ per šias rungtynes susikūrė daug gerų progų pasižymėti, tačiau jomis pasinaudoti nepavyko. Tuo metu „Penevėžys“ antrojo kėlinio viduryje pasinaudojo po kampinio marijampoliečių baudos aikštelėje kilusiu sąmyšiu ir pelnė pergalingą įvartį.

„Rungtynių rezultatas neatspindėjo vaizdo aikštėje, tai turbūt nuvylė labiausiai, – po mačo sakė V. Basadre. – Pirmame kėlinyje turėjome 4 geras progas pasižymėti patys, tačiau to padaryti nepavyko. Jausmai dvejopi, kadangi rezultatas netenkina. Bet pats žaidimas vis gerėja. Mes laikomės savo žaidimo plano, futbolininkai vis geriau supranta, ko iš jų prašoma. Tikrai nėra pagrindo abejoti komanda ir drastiškai keisti žaidimo planą. Skaudžiausia, kad įvarčiai į mūsų vartus dažniausiai krenta po standartinių padėčių, per treniruotes turėsime tai akcentuoti.“

Treneris teigė pastebintis nemalonią tendenciją, kai įvarčiai į „Sūduvos“ vartus krenta po neužtikrintų veiksmų prie savųjų vartų. Tai, jo manymu, parodo koncentracijos stoką, tačiau treneris tiki, kad pavyks viską išspręsti.

„Tai yra procesas, tęsiame nuoseklų darbą tiek treniruočių, tiek kontrolinių rungtynių metu ir žingsnis po žingsnio judame į priekį. Su žaidėjais aptarsime, kaip pagerinti gynybą standartinių padėčių metu. Manau, trūksta paprasčiausios koncentracijos ir labiau užtikrinto žaidimo. Tačiau tai yra išsprendžiama, – sakė ispanas. – Pakartosiu tai, ką jau sakiau ankščiau. Komandos žaidimas gerėja, žaidėjai atlieka savo užduotis aikštėje vis geriau ir geriau. Suprantu, kad gali atsirasti tokių, kurie baksnos pirštu į rezultatą ir sakys, kad esame bloga komanda. Aš tikiu savo komanda, komanda tiki manimi, prasidėjus čempionatui mes būsime pasirengę kovoti dėl pergalių.“


2021-ŲJŲ „SŪDUVOS“ ABONEMENTAS – BŪDAS KIEKVIENAM PRISIDĖTI PRIE KLUBO GYVAVIMO!


„Sūduva“ pasirengimo cikle stokoja ir geresnės progų realizacijos – per 4 sužaistas kontrolines rungtynes kamuolį į vartų tinklą pavyko pasiųsti vos 3 kartus (1:2, 1:1 su Kauno „Hegelmann“, 1:1 su „Banga“ ir 0:1 su „Panevėžiu“).

„Taip, komanda neįmuša tiek įvarčių, kiek norėtume. Futbolas – toks žaidimas, kuriame, atrodo, viskas, ką reikia padaryti – įmušti įvartį. Negalima sakyti, kad mes nesusikuriame tam progų. Anaiptol, jų tikrai netrūksta, tiesiog pritrūksta sėkmės, kad kamuolys atsidurtų tinkle. Galbūt prastesnę realizaciją šį kartą lėmė ir tai, kad ryte prieš rungtynes dar turėjome treniruotę. Galbūt žaidėjai nesijautė pilnai atsigavę. Bet pasikartosiu, dėl įvarčių esu ramus – jie ateis“, – tvirtino treneris.

Markas Beneta rungtynes su „Panevėžiu“ pradėjo vidurio gynėjo pozicijoje, o prieš tai vykusiose kontrolinėse rungtynėse „Sūduvos“ naujokui teko žaisti tiek kairiajame, tiek dešiniajame gynybos krašte. Treneris teigiamai įvertino M. Benetos universalumą bei tvirtino, kad žaidėjo sugebėjimas keisti pozicijas sezono eigoje bus labai svarbus.

„Mes vis dar neturime Semiro Kerlos, o jau norėjosi duoti poilsio Povilui Leimonui, kuris iki šiol žaidė be pertraukų. M. Beneta buvo vienintelis mūsų pasirinkimas, – aiškino V. Basadre. – Žinoma, smagu turėti tokį žaidėją, kuris gali užimti bet kurią poziciją ir vis tiek būti labai naudingas komandai. Tai mane džiugina. Ateityje, manau, jis daugiausiai laiko praleis sau patogiausioje pozicijoje, bet žinosime, kad reikalui esant galėsime juo pasikliauti ir kitur.“

Kitas kontrolines rungtynes „Sūduva“ žais vasario 20 d. Vilniuje su vietos „Riteriais“.