V.Bagdanavičius: „Esu pasirengęs atiduoti visas jėgas kiekvienoje treniruotėje”

V.Bagdanavičius: „Esu pasirengęs atiduoti visas jėgas kiekvienoje treniruotėje”

BagdanaviciusVilmantas Bagdanavičius yra vienintelis Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkas, atstovaujantis Lietuvos U-21 rinktinei Sankt Peterburge vykstančiame „Sandraugos“ taurės turnyre.

Tiek Lietuvos rinktinės, tiek paties Vilmanto pasirodymas kol kas gali džiuginti futbolo mėgėjus. U-21 rinktinė pirmą kartą šio turnyro istorijoje iškopė į pusfinalį, kuriame susigrums su galinga Ukrainos komanda. V.Bagdanavičius pirmąsias dvi turnyro rungtynes praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau gavęs šansą rungtyniauti, jį išnaudojo ir padėjo komandai pasiekti dvi svarbiausias pergales.

Fksuduva.lt pasikalbėjo su Vilmantu apie Lietuvos U-21 rinktinę ir jo galimybes prasimušti į pagrindinę Marijampolės „Sūduvos“ komandą.

–    Kokiomis emocijomis gyvena U-21 rinktinė, iškopusi į „Sandraugos“ turnyro pusfinalį? 

–    Visi komandos nariai labai džiaugiasi, kad pavyko prasimušti į pusfinalį. Bet žinome, kad laukia sunki kova su Ukraina ir laiko džiaugti nėra.

–    Kokią nuomonę susidarei apie Ukrainos komandą?

–    Na, ši komanda man paliko gerą įspūdį. Tai puikiai besiginanti komanda – Ukraina kol kas nepraleido nė vieno įvarčio. Be to, ir puolimas nėra silpnoji jų grandis.

–    Kokios yra šios Lietuvos rinktinės stipriosios pusės?
–    Kompaktiškumas, drausmė aikštėje ir už jos ribų. Stengsimės išnaudoti standartines situacijas, kontratakas.

–    Pirmas dvi rungtynes praleidai ant atsarginių žaidėjų suolelio, o sulaukęs šanso jį išnaudojai. Kaip vertini savo paties žaidimą?

–    Vertinu teigiamai, bet matau daug vietų, kur turiu tobulėti. Stengiuosi tai ir daryti.

–    Kokioje pozicijoje žaidi „Sandraugos“ turnyre? Kokioje labiausiai mėgsti žaisti?
–    „Sandraugos“ turnyre žaidžiu vidurio gynėju. Labiausiai mėgstu žaisti gynybos dešinėje.

–    Kurį laiką nebuvai kviečiamas į savo amžiaus Lietuvos rinktinę. Ar kvietimas į „Sandraugos“ turnyrą buvo netikėtas?
–    Taip, kvietimas buvo netikėtas. Likau nustebintas, bet kartu ir labai patenkintas, kad turėsiu galimybę ginti šalies rinktinės garbę.

–    Kaip vertini savo galimybes 2013 metų A lygos čempionate prasimušti į pagrindinę „Sūduvos“ komandą?

–    Šiuo metu komandoje nėra dešinėje žaidžiančio gynėjo, todėl teigiamai vertinu galimybes sulaukti šanso rungtyniauti. Tačiau norėdamas prasimušti turiu kiekvienoje treniruotėje dirbti iš visų jėgų ir stengtis įrodyti treneriui, kad galiu rungtyniauti A lygoje. Esu pasirengęs atiduoti visas jėgas kiekvienoje treniruotėje ir rungtynėse.

–    Kaip manai, ko tau trūksta, kad galėtum stabiliai rungtyniauti A lygoje? Kuo pranašesni vyresni žaidėjai?
–    Turiu sutvirtėti fiziškai, geriau priimti sprendimus aikštėje. Vyresni žaidėjai mane pranoksta savo stabilumu ir patirtimi.