UEFA lygos rungtynėse laukia rimtas varžovas iš Soligorsko

UEFA lygos rungtynėse laukia rimtas varžovas iš Soligorsko

Jau rytoj, ketvirtadienį 19-ą valandą kaimyninėje Baltarusijoje nuaidėsiantis teisėjo iš Kazachstano Aleksandro Alijevo švilpukas paskelbs Marijampolės „Sūduvos” startą šių metų UEFA Europos lygos turnyre. Burtai nebuvo itin palankūs marijampoliečiams – varžovais bus dabartiniai Baltarusijos pirmenybių lyderiai – Soligorsko „Šachtioro” klubas. Šiek tiek – plačiau apie marijampoliečių varžovus.

 

 

Soligorsko „Šachtioras” –  palyginus nesenas klubas, savo veiklą skaičiuojantis nuo 1963 metų. Pradžioje buvusi mėgėjiška komanda, dalyvavusi rajono, Minsko srities pirmenybėse bėgant metams tvirtėjo, pradėjo dalyvauti respublikinėse varžybose. Nuo 1992 metų, kai pradedamos vykdyti nepriklausomos Baltarusijos pirmenybės, Soligorsko klubas tampa nuolatiniu Baltarusijos aukščiausios lygos čempionatų dalyviu.

 

 

 

 

Tiesa, pirmieji metai nebuvo lengvi, komanda užimdavo vietas antroje turnyrinė  lentelės  pusėje. Kelis kartus buvo balansuota ir ant iškritimo ribos. Visgi, maždaug naujojo tūkstantmečio pradžios situacija pradeda keistis. Tris metus iš eilės klubas užima 5-ą vietą pirmenybėse, o 2002- ais metais „Šachtioras” pirmą kartą pasipuošia Baltarusijos pirmenybių medaliais. Nuo to laiko Soligorsko ekipa tampa rimta jėga Baltarusijos klubiniame futbole, apie tai byloja ir rezultatai. Bronzos medaliais „Šachtioras” pasipuošė 6 kartus, sidabro apdovanojimai iškovoti 5-is sezonus, na o 2005-aisiais Soligorsko miesto komanda tapo stipriausia šalyje.

 

 

 

 

Ne mažiau sėkmingai kovota ir Baltarusijos taurės turnyruose. Du kartus (2004 ir 2014m.) „Šachtioro” žaidėjai kėlė virš galvos iškovotą trofėjų, o dar 5 kartus dalyvauta finale. Beje, paskutinį kartą- visai neseniai, šių metų gegužės 28 dieną, kai Bresto „Dinamo” klubui nusileista tik po 11 m baudinių serijos.

 

 

 

 

Sprendžiant pagal „Šachtioro” žaidimą šį sezoną, komanda pasiryžusi pakartoti istorinį savo pirmtakų pasiekimą ir iškovoti Baltarusijos čempionų vardus. Apie tai byloja ir rezultatai pirmenybėse – po 14 turų komandos sąskaitoje 11 pergalių, 2 lygiosios ir tik 1 kartą komanda paliko aikštę pralaimėjusi. Su surinktais 35-iais taškais artimiausius persekiotojus, Minsko „Dinamo”, soligorskiečiai lenkia 4 taškais, dar vienu tašku nutolęs Borisovo BATE klubas. Nors dar liko nemažai rungtynių, panašu, kad būtent šie trys klubai ir išsidalins Baltarusijos pirmenybių medalius. „Šachtioro” naudai byloja ir tas faktas, jog su abiem pagrindiniais varžovais antrajame rate bus žaidžiama namuose, kur šeimininkai pralaimi itin retai.

 

 

 

Nagrinėjant šių metų „Šachtioro” statistiką, krenta į akis faktas, jog komanda neturi labai ryškiai išreikšto atakų lyderio – rezultatyviausias „Šachtioro” futbolininkas Denisas Laptevas su 5 tiksliais smūgiais yra 8-oje Baltarusijos snaiperių klasifikacijos vietoje. Daugiau nė vienas iš komandos  žaidėjų nėra įmušęs daugiau nei 2 kartus. Kita vertus, ir tai be abejo, yra stiprioji ekipos pusė, net 13 „Šachtioro” žaidėjų jau yra pasižymėję rezultatyviais smūgiais pirmenybėse. Įdomu pažymėti, kad Marijampolės „Sūduvos” analogiški rodikliai Lietuvos pirmenybėse irgi labai panašūs – rezultatyviausiai kol kas žaidžiančio Karolio Laukžemio sąskaitoje – irgi 5 įvarčiai, o pasižymėję čempionate jau yra 11 „sūduviečių”. Dar vienas abiejų komandų panašumas- kol kas nė vienas iš jų žaidėjų nebuvo nubaustas raudona kortele pirmenybėse.

 

 

 

Krenta į akis, jog Soligorsko komandos treneris Olegas Kubarevas itin pasitiki savo ekipos gynimo linija, vartininkas Vladimiras Bušma ir trys gynybinio plano žaidėjai (P.Rybakas, S.Matveičikas bei kroatas D.Bagaričius) žaidė visose iki tol buvusiose 14-oje pirmenybių rungtynių be keitimų. Gal todėl ir nenuostabu, jog komanda pasižymi kaip viena mažiausiai praleidžiančių ekipų Baltarusijoje (7 įvarčiai). Tuo tarpu įmuša Soligorsko futbolininkai triskart daugiau (21 įvartis). Puolant, be minėto Laptevo, pavojingas varžovams yra Baltarusijos rinktinės saugas E.Olechnovičius (4 rezultatyvūs perdavimai), dar vienas koatas L.Cepulia, patyręs komandos senbuvis N.Janušas ir kiti. Žodžiu, „Sūduvai” teks susidurti su varžovu, žaidžiančiu subalansuotą bei brandų komandinį futbolą.

 

 

 

 

 

 

UEFA Europos Lygos rungtynės

2017.06.29, ketvirtadienis, Soligorsko „Strojitel“ stadionas

19:00  Soligorsko „Šachtioras“- Marijampolės „Sūduva”

 

 

Save