„Sūduva” nusiteikusi kovingai

„Sūduva” nusiteikusi kovingai

Šiandien „Sūduva” startuoja UEFA Lygos varžybose. Rungtynės Soligorske su vietos „Šachtioru” – vinos svarbiausių šiame sezone. Nenuostabu, kad  marijampoliečiai joms ruošiasi labai atsakingai, daug dėmesio skirdami būsimų varžovų žaidimo analizei.

 

 

Marijampoliečiai į šį kaimyninės Baltarusijos miestą išvyko autobusu antradienį. Kelionė su visais sustojimais, valstybinės sienos pervažiavimu truko apie 10 valandų. Komanda ir lydintis personalas įsikūrė viešbutyje, buvo laiko šiek tiek apžiūrėti miestą, kuriame netrūksta įvairių tarybinės epochos paminklų, bei kitų atributų, kuriuos mes jau spėjome primiršti. Iki „Strojitel” stadiono, kuriame vyks šiandienos rungtynės, kelias netolimas- autobusu važiuoti užtrunka apie 10 minučių.

 

 

Vakar vakare marijampoliečiai treniravosi šiame stadione, o  įspūdžiais apie treniruotę ir ne tik  sutiko pasidalinti „Sūduvos” gynėjas Vaidas Slavickas.

 

 

„Stadionas gal kiek ir senoviškas, bet gana jaukus. Aikštės būklė taip pat nebloga, nors ir nėra ideali”, – pažymėjo Vaidas. „Kaimyninė šalis, tad oras panašus kaip ir pas mus. Gyvenimo sąlygomis irgi nesiskundžiame, nors viešbutyje būta buitinių problemų su karštu vandeniu, bet tai ne itin trikdo mus. Žinome ko atvažiavome, ruošiamės rungtynėms. Daug dėmesio skiriame varžovų žaidimo analizei. Darbas vyksta, kaip jau mes esame įpratę. Kiek neramina, jog ketvirtadienį prognozuuojamas karštis iki 30 laipsnių, bet jeigu tai pasitvirtins, sunkiau bus ir varžovams”, – galimų sunkumų pernelyg nesureikšmino „Sūduvos” žaidėjas.

 

 

Apie būsimus varžovus – „Šachtiorą” mūsiškiai kalba pagarbiai, bet be ypatingos baimės. „Varžovas stiprus, bet visgi, manau, kad pernai mums teko dar kietesnis riešutėlis – daniškas (past. –„Midtjylland” klubas)” – neprarado geros nuotaikos Vaidas.

 

 

Apie šiemetinį Soligorsko klubo „veidą” pakalbėjome ir su kolega iš  Baltarusijos, televizijos komentatoriumi Aleksandru Dmitrijevu.

 

 

„Šiemetinis „Šachtioras” – tai komanda, kuri turi realias galimybes nuversti ilgametį Baltarusijos čempioną BATE nuo sosto. Solidi, subalansuota sudėtis. Svarbiausia, mano manymu, anksčiau jiems trūkdavo kažko, nelabai daug. Kartais atrodydavo, kad jie bijo tapti čempionais. Dabar, su naujo trenerio (Olego Kubarevo) atėjimu, atrodo pasikeitė ir komandos mentalitetas. Svarbu, kad jie „nedalina dovanų” silpnesnėms komandoms, kas būdavo praeituose sezonuose.” – išskyrė svarbiausias, jo manymu, komandos ypatybes komentatorius.

 

 

„Soligorsko ekipa nedaug praleidžia įvarčių, geru žaidimu išsiskiria legionieriai iš Kroatijos (D.Bagaričius, L.Crepulia). Yra ir daugiau užsieniečių, vienas iš jų, bulgaras Zlatkovas labai panašus į Kristianą Ronaldo, bet – tik išvaizda” – juokiasi Aleksandras.

 

 

Paprašytas paprognozuoti šio vakaro rungtynių baigtį, Aleksandras pažymėjo, kad Europos taurėse Baltarusijos ir Lietuvos klubai susitinka pakankamai retai, dabartinė dvikova- tik trečias kartas, kai šių šalių komandos susitinka tarpusavyje.

 

 

„Ankstesniais kartais Baltarusijos klubai neturėjo didelių problem žaidžiant su lietuviais. Galvoju, jog šį kartą kova bus atkaklesnė. Visgi, prognozuoju „Šachtioro” pergalę, kad ir minimaliu rezultatu- 1:0.” – gan diplomatiškai užbaigė pokalbį Aleksandras.

 

 

Ar ši prognozė pasitvirtins, ar ją paneigs šiandien besivaržančios komandos, sužinosime jau greitai.

 

 

UEFA Europos Lygos rungtynės

2017.06.29, ketvirtadienis, Soligorsko „Strojitel“ stadionas

19:00  Soligorsko „Šachtioras“- Marijampolės „Sūduva”

 

 

 

Naglis Miknevičius

Save