„Sūduva“ užsitikrino vietą tarp lygos prizininkų

„Sūduva“ užsitikrino vietą tarp lygos prizininkų

„Arvi“ futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Robertas Valikonis

Marijampolės „Sūduva“ 3-1 Klaipėdos „Atlantas“

12’ [1-0] T. Radzinevičius

27’ [1-1] M. Maksimov

45’ [2-1] E. Veliulis

62’ [3-1] E. Veliulis

 

Komandų sudėtys:

 

„Sūduva“: I. Kardum, D. Isoda, P. Leimonas, E. Veliulis (75’ P. Janušauskas), T. Radzinevičius (84’ D. Antanavičius), A. Švrljuga, E. Jankauskas (68’ M. Činikas), V. Slavickas, N. Jamak, A. Jankauskas, P. Pavlovič.

 

„Atlantas“: P. Valinčius, V. Gašpuitis, A. Bartkus, D. Kazlauskas (20’ J. Bičkus) (72‘ A. Jokšas), D. Šimkus, M. Beneta, R. Baravykas, A. Epifanov, M. Papšys, M. Maksimov (68’ O. Dimitriev), O. Verbickas.

 

 

32-ojo „Smscredit.lt A lygos“ turo rungtynėse „Arvi“ futbolo arenos manieže susitiko turnyrinės lentelės kaimynai bei dėl trečiosios vietos kovojantys „Sūduvos“ ir Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai.

 

Jau nuo pat susitikimo pradžios rungtynės įgavo aukštą tempą ir pavojingi momentai sekė vienas kitą. Jau 4 susitikimo minutę E. Veliulis kirto į laisvą plotą varžovų baudos aikštelėje ir mėgino skersuoti kamuolį į arčiau vartų, tačiau kamuolį sugavo „Atlanto“ vartus gynęs P. Valinčius.

 

Iškart po pavojingos atakos, tuo pačiu atsakė svečiai iš uostamiesčio. M. Maksimovas lydimas „Sūduvos“ gynėjų įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo į vartus, tačiau I. Kardumas išsaugojo savo vartus sausus.

 

Šeštąją dvikovos minutę „Atlanto“ saugas D. Šimkus pamėgino laimę iš toli ir stipriai smūgiavo, tačiau kamuolys pralėkė visai greta tolimojo virpsto.

 

Prabėgus kelioms dešimtims sekundžių greitos atakos metu T. Radzinevičius su kamuoliu veržėsi kairiuoju atakos kraštu ir skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur slysdamas jį palietė P. Pavlovičius, tačiau „Atlanto“ vartininkas kamuolį sugavo.

 

12 minutę krito pirmasis rungtynių įvartis. „Sūduvos“ futbolininkai surengė dar vieną greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs T. Radzinevičius šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

 

Po kelių minučių atakos smaigalyje dar kart atsidūrė T. Radzinevičius. Po tolimo perdavimo E. Veliuliui pastarasis „numetė“ jį kiek atgal buvusiam komandos kapitonui, kuris tolimu smūgiu kaire koja pataikė tiesiai į vartininką.

 

27 minutę klaipėdiečiai sugebėjo išlyginti rezultatą. Po tolimo perdavimo kamuolį galva į „Sūduvos“ vartus nukreipė M. Maksimovas.

 

Tai nebuvo baigiamasis kėlinio akcentas – likus žaisti minutei E. Veliulis greitoje atakoje, po puikaus N. Jamako perdavimo iššoko vienas prieš vartininką ir išvedė Marijampolės ekipą į priekį.

 

51 minutę sėkmė lydėjo „Atlantą“ – po perdavimo iš kairiojo krašto iš arti mušė P. Pavlovičius, tačiau kamuolys lietė vartininko ranką ir vėliau vartų skersinį.

 

Aplinkybėms susiklosčius taip, kad „Atlanto“ pralaimėjimas netenkino, „Sūduvai“ atsivėrė plotai greitoms atakoms. Po vienos iš jų 62 minutę E. Veliulis išbėgęs vienas prieš vartininką pelnė savo antrąjį įvartį ir padidino persvarą iki dviejų.

 

80 minutę savo meistriškumą pademonstravo „Sūduvos“ vartininkas I. Kardumas. Tolimas ir klastingas O. Verbicko smūgis jau atrodė įskries į marijampoliečių vartus, tačiau puikios reakcijos dėka vartininkas kamuolį atmušė.

 

„Sūduvai“ pavyko palaužti „Atlantą“ ir ankščiau laiko užsitikrinti „Smscredit.lt A lygos“ bronzos apdovanojimus, paskutiniojo turo rungtynės nieko nebelems. Marijampolės ekipa po ketverių metų pertraukos sugrįžo tarp trijų stipriausių Lietuvos futbolo klubų.