Simbolinėje VIII turo rinktinėje trys „Sūduvos” žaidėjai

Simbolinėje VIII turo rinktinėje trys „Sūduvos” žaidėjai

IMG_0034

 

 

„SMScredit.lt A lygos“ VIII ture Marijampolės „Sūduva“ nepaliko vilčių Jonavos „Lietavai”, todėl net trys „Sūduvos” žaidėjai pateko į simbolinę turo rinktinę.

 

 

Vartininkas – Marius Rapalis („Trakai“)

 

 

Riteriai užmiršo, ką reiškia praleisti įvartį. To nenutiko jau penkias lygos rungtynes iš eilės. Nuskriausti „Trakų“ vartininko nepavyko ir geriausiam čempionato puolimui. Jei „Žalgiriui“ pasisekdavo prasimušti pro gynybines vicečempiono užtvaras, paskutinis tvirtovės sergėtojas M.Rapalis buvo savo vietoje. Patikimas ir užtikrintas jo žaidimas ne tik suteikia ramybės visai gynybos linijai, bet ir demoralizuoja varžovus, kuriuos ilgėjanti „sausa“ serija slegia vis sunkiau. Rungtynėse prieš „Žalgirį“ vartininkas ypač daug darbo neturėjo, tačiau Marino Matošo, Vytauto Lukšos ir Bahrudino Atajičiaus smūgiai į vartus neįkrito, „mauras savo darbą padarė.“ Antras pasirodymas simbolinėje rinktinėje.

 

 

Gynėjas – Gabrielius Zagurskas („Utenis“)

 

 

Utenos komanda reikalus gynyboje sutvarkė, tačiau puolime iki mačo prieš „Kauno Žalgirį“ sunkumai buvo akivaizdūs. Tačiau tai, kad aukštaičiai gali nuveikti kažką įdomesnio ir kitoje aikštės pusėje, pamatėme rungtynių su „Sūduva“ pabaigoje, kai į puolimą aktyviau ėmė jungtis kraštiniai gynėjai. Puolimas didesnėmis pajėgomis prieš „Kauno Žalgirį“ parodė, kad tai nebuvo atsitiktinumas. Įgavęs daugiau laisvės ir įmušęs Marijampolėje, G.Zagurskas vėl buvo pastebimas ne tik gynyboje, kur nesuteikė daug laisvės Leonidui Mušnikovui, bet ir puolime. Būtent po vieno uteniškio reido link kauniečių vartų rezultatą atidarė Jevgenijus Morozas. Debiutas turo rinktinėje.

 

 

Gynėjas – Algis Jankauskas („Sūduva“)

 

 

A.Jankauskas – vienintelis gynėjas ture, pelnęs įvartį. Be to, „Sūduva“ nepraleido. Atrodytų, tai nėra kažkoks išskirtinis nuopelnas, juolab, kai žaista prieš pastaruoju metu didelių bėdų puolime turinčią ir trečias rungtynes paeiliui nemušančią Jonavos „Lietavą“, tačiau „sausus“ vartus suvalkiečiai išsaugojo vos antrą kartą sezone. Negalima sakyti, kad ši dvikova gynėjams buvo lengvas pasivaikščiojimas. Vis tik, Ivanui Kardumui daug darbo nebuvo, o tai – pliusas gynybos linijai su A.Jankausku priešakyje. Rinktinėje – pirmą kartą.

 

 

Gynėjas – Pavelas Krukas („Trakai“)

 

 

Nors čempionatas dar tik įsibėgėja, bet ditirambai „Trakų“ gynybai buvo giedami jau tiek daug sykių, kad kažką naują išdainuoti yra sunku. Šešis kartus per aštuonerias rungtynes varžovų puolimas mirė iš troškulio, kurį sukėlė įvarčių į vicečempionų vartus sausra. Pastaroji, besitęsianti net 450 minučių, prasidėjo būtent tada, kai į komandą atvyko naujokas Pavelas Krukas. Baltarusis komandoje adaptavosi taip greitai, kad netruko iš starto sudėties išstumti Justiną Januševskį ir šiuo metu su Arūnu Klimavičiumi sudaro bene patikimiausią vidurio gynėjų duetą lygoje. Mače prieš „Žalgirį“ baltarusis sužaidė „eilines“ solidžias rungtynes ir neabejotinai prisidėjo prie to, kad komandos vartininkui darbo būtų kuo mažiau. Debiutas turo rinktinėje.

 

 

Gynėjas – Valentinas Jeriomenka („Utenis“)

 

 

„Utenio“ kapitonas – puikus pavyzdys, kad dėl komandos galima padaryti bet ką. Ilgą laiką žaidęs atraminio saugo pozicijoje, V.Jeriomenka, vyr. treneriui Mindaugui Čepui nusprendus naudoti penkių gynėjų taktiką, buvo pastumtas link savo vartų ir tapo vienu iš „kaltininkų“, dėl kurių Utenos miesto komanda šiuo metu yra tarp mažiausiai praleidžiančių ekipų. Rungtynėse prieš „Kauno Žalgirį“ kapitonas sužaidė dar vieną gerą mačą. Tiesa, „Utenis“ praleido, tačiau V.Jeriomenkos kaltės tame epizode nėra. Pirmą kartą pateko į simbolinę rinktinę.

 

 

Saugas – Karolis Chvedukas („Sūduva“)

 

 

Dėl sveikatos problemų praleidęs čempionato startą saugas įsibėgėja ir artėja prie tos formos, kuri pernai garantavo kvietimą į nacionalinę rinktinę. Galbūt futbolininkas dar negali žaisti visų rungtynių, tačiau demonstruojamas kovingas ir kietas žaidimas, kurio kartais trūksta Suvalkijos ekipai bei puikus įvartis, išvedęs „Sūduvą“ į priekį yra tik pavyzdys, kad K.Chvedukas savo įgūdžių neprarado ir yra išalkęs futbolo. Be to, komandai įsisukus į rungtynių maratoną, jis tapo dar viena labai reikalinga detale, kuria gali remtis komandos treneriai. Simbolinėje rinktinėje – pirmą kartą.

 

 

Saugas – Aleksandras Byčenokas („Trakai“)

 

 

Iš Jurijaus Mamajevo perėmęs atakų dispečerio rolę A.Byčenokas nuo sezono pradžios žaidžia nuostabų futbolą. Tas darbas, kurį legionierius daro aikštėje, paprastai neatsispindi įvarčių ar rezultatyvių perdavimų grafoje. Rungtynėse prieš „Žalgirį“ baltarusis ne tik organizavo trakiškių išpuolius, bet ir labai daug dėmesio skyrė gynybiniams veiksmams, labai stipriai prisidėdamas prie to, kad varžovų saugų linija atrodytų neįprastai silpnai. Antrajame kėlinyje vilniečiams į aikštę metus Mantą Kuklį atrodė, kad situacija aikštės viduryje keisis čempionų naudai, tačiau netrukus A.Byčenokas atsitraukė labiau prie savo vartų ir poroje su Martynu Dapkumi neutralizavo visas kilusias grėsmes. Į turo rinktinę išrinktas antrą sykį.

 

 

Saugas – Edgaras Mastianica („Utenis“)

 

 

Praėjusio sezono vienas iš „Utenio“ atakų lyderių šiemet buvo tylus. Pagrindinį dėmesį skiriant gynybai, į puolimą aukštaičiai metė labai nedideles pajėgas, todėl prie vieno iš pavojingiausių uteniškių nuolat budėdavo po kelis varžovus, nesuteikusius jokios laisvės. Rungtynėse su „Kauno Žalgiriu“ svečiai į aikštę ėjo ne tik nepraleisti, bet ir įmušti, o tai atvėrė kelius ir E.Mastianicai, kuris pagaliau priminė pernykštį save. Puikiu perdavimu išvedęs prieš vartus antrojo įvarčio autorių Eligijų Jankauską, vėliau saugas įmušė ir pats, pasinaudojęs gauta proga. Pirmieji šio sezono įrašai statistikoje garantavo pirmąjį bilietą į geriausiųjų turo vienuoliktuką.

 

 

Saugas – Donatas Kazlauskas („Atlantas“)

 

 

Dešinysis „Atlanto“ flangas buvo labai darbštus nuo pat mačo pradžios. Būtent šiuo kraštu klaipėdiečiai rengė bene du trečdalius savo pozicinių atakų ir tai – svečių taktinis sprendimas stengtis išnaudoti ne pačius geriausius Francisco Floreso sugebėjimus gynyboje. Trenerio nurodymus D.Kazlauskas vykdė gerai. Būtent klaipėdietis pirmasis pratikrino „Stumbro“ vartininko budrumą mačo pradžioje bei netrukus įmušė pirmąjį įvartį, kurį labiau lėmė sėkmė, bet atimti nuopelnų iš klaipėdiečio irgi negalima. Vėliau klaipėdietis apsukų nemažino ir nuolat buvo svečių atakų sūkuryje. Debiutas turo rinktinėje.

 

 

Saugas – Dmitrijus Rekišas („Trakai“)

 

 

Pirmąsias rungtynes starto vienuolikėje pradėjęs ekipos naujokas už trenerių pasitikėjimą mače prieš čempioną atsimokėjo su kaupu ir buvo bene didžiausia grėsme komandai puolant. Pirmojo kėlinio pradžioje tik miniatiūrinis rikošetas nuo Mamadou Mbodjio neleido legionieriui iš Baltarusijos išvesti „Trakų“ į priekį, kamuoliui atsimušus į virpstą. Neįmušęs pats, netrukus D.Rekišas perėmė kamuolį aikštės viduryje ir idealiu perdavimu padarė viską, kad pasižymėtų Davidas Aršakianas. Vėliau dar vienu perdavimu sukūrė progą Artiomui Gurenkai. Po pertraukos, riteriams atsitraukus, nevengė darbo gynyboje, prisidėdamas prie to, kad „Žalgirio“ saugų linijos veiksmai būtų kuo labiau suvaržomi. Antrą kartą išrenkamas į turo rinktinę.

 

 

Puolėjas – Tomas Radzinevičius („Sūduva“)

 

 

Komandos simbolis mače prieš „Lietavą“ žibėjo visomis spalvomis ir trūko tik trupinėlio sėkmės, kad iš aikštės puolėjas išeitu su visa puokšte įvarčių. Dabar jo sąskaitoje liko „tik“ vienas taiklus smūgis ir rezultatyvus perdavimas. Statistika yra statistika, tačiau ir be jos plika akimi yra matoma, kokią naudą T.Radzinevičius duoda savo komandai. Kai jos pagrindinis puolėjas yra puikioje formoje, „Sūduvą“ sustabdyti yra labai sunku. O jos prireiks, nes dusyk šiame sezone komandą gelbėjusiam futbolininkui gali tekti rimta užduotis gelbėti į medalius nusitaikiusios komandos sezoną, nes barstyti taškų sūduviškiai tiesiog nebegali. Turo rinktinėje – antrą kartą.

 

A lyga info