Simbolinėje turo rinktinėje – keturi „Sūduvos” žaidėjai

Simbolinėje turo rinktinėje – keturi „Sūduvos” žaidėjai

2585_inside

 

Foto: futbolo.tv

 

Franko Laličius („Klaipėdos granitas”). Įvarčių šįkart nepraleido Saulius Klevinskas iš Vilniaus „Žalgirio”, Džiugas Bartkus iš Marijampolės „Sūduvos” ir Klaipėdos „Atlante” debiutavęs Marius Adamonis, bet sakyti, kad jie turėjo daug darbo, reikštų meluoti. F.Laličius praleido, bet tik tada, kai nepraleisti buvo neįmanoma, o jei ne jo didvyriški epizodai, įvarčių būtų primušę Darvydas Šernas, Andro Švrljuga, Donovanas Slijngardas ir „Žalgiris” būtų laimėjęs šiurpiu rezultatu.

 

Marko Živkovičius (Marijampolės „Sūduva”). Negalima sakyti, kad 3:0 laimėtose rungtynėse su Kauno „Stumbru” marijampoliečiams neteko gintis. Dešinysis gynėjas iš Serbijos griovė sėkmingai, o priešingoje aikštės pusėje ne kartą tapo varžovų galvos skausmu – uždirbtos pražangos, gaisrai po M.Živkovičiaus perdavimų į baudos aikštelę ir standartinėse, ir žaidybinėse situacijose, geras bendradarbiavimas krašte ir su Admiru Kecapu, ir su jį pakeitusiu Valentinu Baranovskiu.

 

Kazimieras Gnedojus (Klaipėdos „Atlantas”). Rungtynėse su Utenos „Uteniu” uostamiesčio komandos vidurio gynėjai Aleksejus Jepifanovas ir K.Gnedojus savo teritorijoje dominavo neginčijamai. Aukštaitijos komanda iš baudos aikštelės M.Adamonio ramybę trikdė vos vieną kitą sykį, o K.Gnedojus antrojo kėlinio viduryje išspyrė kamuolį iš po Edgaro Mastianicos kojų tą akimirką, kai „Utenio” žaidėjas tik per plauką neatsidūrė vienas prieš klaipėdiečių vartus.

 

Maximiliano Ugge („Sūduva”). „Stumbro” įvarčių mašiną Artūrą Rimkevičių „Sūduvos” gynyba, galima sakyti, sustabdė – vienintelę tikrai pavojingą situaciją kauniečių puolėjas susikūrė po individualios Dariaus Isodos klaidos. M.Ugge įpročių nekeitė – jis ne tik stropiai gynėsi, bet ir keliaudavo į varžovų baudos aikštelę gaudyti savo šanso standartinėse situacijose. Sykį vidurio gynėjas buvo labai arti tikslo – rungtynių pabaigoje jis liko be priežiūros ir galėjo įmušti, bet pataikė į „Stumbro” žaidėją.

 

Donovanas Slijngardas (Vilniaus „Žalgiris”). Sužlugdyti „Klaipėdos granito” ataką kairiajame gynybos krašte ir atlikti kokybišką pirmą perdavimą legionieriui iš Olandijos nebuvo sudėtinga užduotis. Žygiuose į pajūrio komandos plotus D.Slijngardas perdavimu sukūrė progą A.Švrljugai bei porą kartų galingai iššovė į vartų stačiakampį. Jei ne F.Laličius, „Žalgirio” gynėjas galėjo suorganizuoti „Klaipėdos granitui” daug nesmagesnį galutinį rezultatą už 0:2, kuris įrašytas galutiniame rungtynių protokole.

 

Dovydas Norvilas („Atlantas”). Po trijų iš eilės pralaimėjimų klaipėdiečiams buvo gyvybiškai svarbu įveikti „Utenį” ir rasti kelią iš nesėkmių labirinto. D.Norvilas su Ovidijumi Verbicku, Skirmantu Rakausku ir kitais komandos draugais ieškojo būdų įmušti, kantriai derino taikiklį atakuodamas iš baudos aikštelės prieigų, o suderino jį dvikovai artėjant prie pabaigos. D.Norvilo šūvis 80-ąją rungtynių minutę, kaip netrukus paaiškėjo, buvo pergalingas – „Atlantas” laimėjo 1:0.

 

Dmitrijus Rekišas (Kauno „Spyris”). To, kad baltarusis žaidė pakilęs iš ligos patalo, nebuvo matyti. Aukšta temperatūra nesutrukdė saugui dar kartą parodyti sugebėjimo šaltakraujiškai mąstyti aikštėje ir nenuslopino jo žudikiškų instinktų. Pirmajame kėlinyje D.Rekišas vienu lietimu nukreipė kamuolį į tinklą, antrajame įmušė į tuščius vartus prieš tai permetęs kamuolį per jį pasitikusį vartininką Edgarą Mikšėną bei dviem įvarčiais prisidėjo prie kauniečių pergalės prieš „Šiaulius” 3:2.

 

Linas Pilibaitis („Žalgiris”). Pradžioje buvo perdavimas Mantui Kukliui, pasibaigęs pirmu rungtynių įvarčiu, paskui ir pats L.Pilibaitis pasiuntė nuo varžovų vartininko atšokusį kamuolį į „Klaipėdos granito” vartus. Tryliktasis tikslus smūgis šį sezoną įtvirtino „Žalgirio” futbolininko poziciją pirmajame „SMScredit.lt A lygos” snaiperių sąrašo penkete, o jo efektyvūs veiksmai čempionams ypač svarbūs buvo todėl, kad vilniečiams beveik valandą teko ieškoti raktų nuo klaipėdiečių vartų – įvarčiai pašalino įtampą.

 

Valentinas Baranovskis („Sūduva”). Dešinysis saugas tribūnų buvo audringai pasitiktas pirmojo kėlinio pabaigoje, kai pakeitė traumuotą A.Kecapą. Nors pats futbolininkas sakė, kad taip susiklosčius aplinkybėms į aikštę žengė net tinkamai neapšilęs, jo žaidimui tai neatsiliepė. V.Baranovskio buvo pilna visur – ir tada, kai „Sūduva” draskė varžovų gynybines užtvaras, ir kai antrajame kėlinyje mušė įvarčius. Progas kitiems kūręs ir pats vartams grasinęs futbolininkas neabejotinai buvo viena ryškiausių rungtynių figūrų.

 

Vytautas Lukša („Žalgiris”). Įvykių bangos kairiajame „Žalgirio” puolimo krašte per dvikovą su „Klaipėdos granitu” ošė garsiai ir nuolat. Saugo pozicijoje žaidęs V.Lukša su gynėju D.Slijngardu sudarė agresyvų ir kūrybingą duetą. Nors V.Lukšai įmušti ar pasižymėti rezultatyviu perdavimu nepavyko, jo viražai su kamuoliu ir pastangos atsidengti laisvuose plotuose kainavo svečiams iš Vakarų LIetuvos daug nervų ir fizinių bei emocinių jėgų.

 

Tomas Radzinevičius („Sūduva”). Kalbėdami apie šį puolėją galime prisiminti seną politinės reklamos šūkį: geriau patyręs. 34 metų „Sūduvos” kapitonas lieka alkanas įvarčių. Reali žala, kurią T.Radzinevičius padarė „Stumbrui” – rezultatyvus perdavimas Nerminui Jamakui bei įmuštas 11 metrų baudinys, kurį pats snaiperis ir uždirbo. „SMScredit.lt A lygos” rezultatyviausiųjų statistika skelbia: T.Radzinevičius šiemet įmušė 21 kartą ir yra absoliučiai pirmas čempionato rikiuotėje.