Rezultatyviose rungtynėse „Sūduva“ ant menčių paguldė „Stumbrą“

Rezultatyviose rungtynėse „Sūduva“ ant menčių paguldė „Stumbrą“

Marijampolės ARVI arena

Rungtynių teisėjas – Edmundas Gaigalas

„Sūduva“ 4 – 2 „Stumbras“

7‘   [1:0] K.Laukžemis

10‘ [2:0] K.Laukžemis

45‘ [3:0] S.Kerla

51‘ [3:1] E.Kassi

68′ [4:1] P.Leimonas

69′ [4:2] L.Villela

 

 

„Sūduva“:

I.Kardumas, M.Činikas, R.Abu Bakras, K.Laukžemis(68‘ M.Altiparmakovskis), S.Kerla(53‘ A.Jankauskas), K.Chedukas, A.Živanovičius, P.Janušauskas G.Matulevičius(65‘ P.Leimonas), V.Slavickas, R.Vėževičius.

„Stumbras“:

R.Josviakis, L.Artimavičius, J.Nazare, L.Villela, L.Mačarašvilis, K.Janonis, T.Snapkauskas(11‘ D.Barauskas), K.Sekgota(55‘ J.Clifford), D.Galkevičius, J.Marcos, A.Kore(46‘ E.Kassi).

 

Rungtynės prasidėjo apylygia kova, kuri daugiausiai vyksta aikštės viduryje. Tuo netikėtesnis įvartis krenta jau 7-ą rungtynių minutę. Karolis Laukžemis pasinaudoja „Stumbro“ žaidėjų klaida, perima kamuolį ir technišku smūgiu siunčia jį į vartus.

Už trijų minučių rezultatas tampa 2:0. Robertas Vėževičius pasinaudoja jam suteikta laisve netoli baudos aikštelės, jo smūgis sudrebina virpstą, o prie atšokusio kamuolio pirmasis suskumba Karolis Laukžemis ir krisdamas galva siunčia jį į vartus.

Tokia įvykių eiga, be abejo, netenkina „Stumbro“ vyriausiojo trenerio Mariano Bareto ir iš karto po antrojo praleisto įvarčio kauniečiai atlieka keitimą. Vietoje Tomo Snapkausko aikštėje pasirodo Dominykas Barauskas.

Solidi rungtynių pradžia suteikė „Sūduvos“ žaidėjams papildomo pasitikėjimo savo jėgomis. Komanda žaidžia laisvai, visiškai kontroliuoja žaidimą, kartas nuo karto rengia pavojingas atakas. 19-ą minutę arti savo trečiojo įvarčio buvo Karolis Laukžemis, kurio galingą „šūvį“ sugebėjo atremti vartininkas.

Maždaug po penkių minučių varžovų baudos aikštelėje atsiduria Karolis Chvedukas, bet jo smūgiui pritrūksta tikslumo. 27-ą minutę pirmasis pavojingesnis momentas kilo ir prie šeimininkų vartų. Po kampinio kamuolį galva pasiekė A.Kore, bet smūgis netikslus.

Vis tik „Stumbro“ žaidėjams organizuoti atakas sekasi labai epizodiškai. „Sūduva“ tai daro kur kas dažniau ir pavojingiau. Dar vienas Karolio Chveduko smūgiutas kamuolys skrieja virš vartų. Į tai svečiai atsako netiksliu K.Sekgotos bandymu. Kaip visuomet, įtampą prie svečių vartų kelia „Sūduvos“ standartinės situacijos. Viena jų, kampinis per teisėjo pridėtą laiką, baigiasi trečiu įvarčiu į „Stumbro“ vartus. Smūgiu galva pasižymėjo Semiras Kerla. Beje, tai pirmasis gynėjo įvartis, vilkint „Sūduvos“ marškinėlius.

Po pirmojo kėlinio – solidi „Sūduvos“ persvara 3:0.

Antrąjį kėlinį „Stumbras“ pradeda pakeitęs dar vieną žaidėją – vietoj A.Kore aikštėje – E.Kassi. Kauniečiai akivaizdžiai aktyvesni, nei pirmajame kėlinyje, panašiu žaidimu atsako ir „Sūduva“. Žaidimas tampa abipusiai aštrus, abi komandos į varžovų ataką stengiasi atsakyti sava. „Stumbro“ ekipos žaidėjas 49-ą minutę „patikrina“ šeimininkų vartų virpsto tvirtumą.

„Sūduva“ atsako pavojinga ataka, kuri baigiasi aštriu Vaido Slavicko perdavimu. Atsakomuoju išpuoliu svečiai švelnina rezultatą – po keitimo aikštėje pasirodęs E.Kassi iššoka vienas prieš Ivaną Kardumą ir savo progą išnaudoja.

Po kauniečių įvarčio žaidimo pobūdis nesikeičia, komandos ieško laimės prie svetimų vartų. Toks žaidimas žiūrovams patinka, nuobodžiauti netenka. Ataka veja ataką. Greitam rungtynių tempui pasitarnauja ir komandų trenerių atlikti keitimai.

68-ą rungtynių minutę eilinis marijampoliečių kampinis baigiasi tiksliu Povilo Leimono smūgiu ir „Sūduva“ atstato trijų įvarčių persvarą. Tiesa, ją išlaiko tik minutę – greitas kauniečių išpuolis ir Villela vėl švelnina rezultatą – 4:2.

75-ą minutę iš gana patogios padėties nesigauna smūgis „Stumbro“ saugui D.Galkevičiui. Komandų aktyvumas  nemažėja, žiūrovai aktyviai reaguoja į žaidėjų veiksmus aikštėje. Kiek aktyvesni kauniečiai, tai ir suprantama, bet ir „Sūduva“ atsako aštriomis atakomis.

Paskutinėmis minutėmis aikštėje kyla ir aistrų, nedidelių susistumdymų, kurie į rimtesnius konfliktus neišsivysto. 87-ą minutę gerą progą turi Karolis Chvedukas, kamuolys lekia tiesiai į vartininką. Paskutinės minutės praeina vėl atakuojant „Sūduvai“. Vaido Slavicko ir Marjano Altiparmakovskio smūgiai – virš vartų.

Kovingos ir įdomios rungtynės baigiasi „Sūduvos“ pergale -4:2!

Save

Save

Save

Save

Save