A lygoje – dvikova su „Stumbru”

A lygoje – dvikova su „Stumbru”

Marijampolės „Sūduva“, sėkmingai  pasirodanti Europos futbolo aikštėse, šį sekmadienį pratęs kovas ir vidiniame fronte. Devynioliktojo A lygos turo rungtynėse marijampoliečiai namuose, ARVI arenoje, susitiks su Kauno „Stumbru“. Kauniečiai kol kas ne itin džiugina savo gerbėjus ir žengia septintoje turnyrinės lentelės vietoje, o jiems į nugarą jau „kvėpuoja” kita to pačio miesto ekipa – „Kauno Žalgiris”.  

Tiesa, iki šeštoje vietoje esančios „Jonavos” ir penktoje vietoje įsikūrusio „Utenio” –  taip pat nėra toli (atitinkamai 1 ir 5 taškai). Kelios sėkmingai sužaistos rungtynės turnyrinę „Stumbro” padėtį gali gerokai pagerinti. Tuo pavojingesni kauniečiai bus sekmadienį.

Varžovai varžovais, bet vertėtų atkreipti ir į pačios „Sūduvos” reikalus pirmenybėse. Nuo antroje vietoje žengiančių „Trakų” atsiliekame trimis taškais, po truputį artėja penktoje vietoje esantis „Atlantas”, tad dar vienas netikėtas rezultatas (prisiminkime „šaltą dušą” Utenoje) galėtų sukomplikuoti padėtį turnyrinėje lentelėje. Ko labai nesinori. Laukiame ir tikimės, jog „Sūduva” parodys panašų nusiteikimą ir žaidimą, kaip UEFA Europos lygos rungtynėse. Tuomet viskas turėtų būti gerai.

Kaip jau spėjome įprasti, iš „Stumbro” stovyklos naujienų netrūksta, kartais net sunkoka susekti visų atvykstančių ar išvykstančių žaidėjų pavardes ir maršrutus. Iš įdomesnių pastarojo meto įvykių turbūt reiktų išskirti dviejų jaunų lietuvaičių – Donato Koniko bei Viliaus Armalo viešnagę/stažuotę Prancūzijos aukščiausios lygos„Bordeaux” klube. „Stumbro” gretose jau debiutavo ir sezoną „Sūduvoje” pradėjęs Dominykas Galkevičius. Dažniausiai, žaidžiant prieš buvusią komandą futbolininkų  motyvacija būna ženkliai didesnė.

Ši vasara pakankamai lietinga, tačiau „Stumbro” komandą kamuoja sausra. Įvarčių sausra.Nelengva patikėti, bet visose keturiose birželį ir liepą žaistose A lygos rungtynėse kauniečių įmuštų įvarčių grafoje  – riebus nulis. Įdomumo dėlei žvilgtelime į LFF Pirmoje lygoje rungtyniaujančios „Stumbras B”, kurios gretose dažnai pasirodo ir pagrindinės ekipos futbolininkai, rezultatus. Per 7 vasarą žaistas rungtynes pelnyti vos 3 įvarčiai… Išvadas pasidarykite patys.

Tiesa, menkas rezultatyvumas visiškai nereiškia, jog „Stumbras“ žaidžia neaktyviai. Abejose po vasaros pertraukos vykusiose rungtynėse (prieš „Žalgirį“ ir „Jonavą“) kauniečiai stengėsi kontroliuoti kamuolį, žaisti aktyviai, pakankamai dažnai smūgiuodavo į varžovų vartus (atlikta po 13 smūgių). Tiek vienose, tiek kitose rungtynėse „Stumbras“ sukūrė nemažai pavojingų progų, po kurių komandos gerbėjams telikdavo iš apmaudo griebtis už galvos. Kalbant apie personalijas, abejose rungtynėse aktyviu žaidimu išsiskyrė po keitimo aikštėje pasirodydavęs Kgaogelo Sekgota, ne kartą pasižymėjęs geru driblingu ir aštriais perdavimais. Gali būti, kad Marijampolėje šį žaidėją išvysime aikštėje nuo pirmųjų minučių.

Tai štai toks kaunietiškas „riešutėlis“ laukia Marijampolės „Sūduvos“ sekmadienį. Kietokas, bet įkandamas. Kaip tai pavyks padaryti šeimininkams – pamatysime greitai. Kviečiame ir žiūrovus į stadioną. Šiemet ARVI arenoje matėme nemažai gražaus futbolo – tikimės jo ir šį kartą!


2017.08.06, Sekmadienis, Marijampolės „Arvi” stadionas

20:00  Marijampolės „Sūduva” –  Kauno „Stumbras”