Prieš paskutinį turą – klaustukai dėl visų prizinių vietų

Prieš paskutinį turą – klaustukai dėl visų prizinių vietų

SMSCREDIT A LYGA (640x276)Paskutinis 2013 – ųjų metų „Smscredit.lt A lygos“ turas vyks lapkričio 9 dieną. Visas keturias šio turo rungtynes yra planuojama žaisti 13 valandą. Įdomu, kad prieš keletą rungtynių buvo galima prognozuoti, kad lapkričio 9 dienos mačai nieko nebelems, tačiau situacija susiklostė tokia, kad nėra aiškus nė vienos iš pirmų trijų vietų likimas.

 

 

 

 

IMG_2562„Sūduvai“ reikalinga pergalė ir „Tauro“ pagalba

 

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai paskutiniajame ture jėgas išmėgins su čempionų titulo siekiančia Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komanda. Visų galimybių užimti trečiąją vietą vis dar nepraradusiai „Sūduvai“ šiame mače reikalinga tik pergalė, kuri leistų savo taškų skaičių padidinti iki 62.

 

Marijampoliečių varžovai kovoje dėl trečiosios vietos „Ekrano“ futbolininkai savo sąskaitoje turi 61 tašką ir paskutines rungtynes žais išvykoje prieš Tauragės „Tauro“ komandą. Nors tauragiškiai žengia paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje, ir iš jos jau nebeišlips, vilties „Sūduvai“ suteikti gali nebent tai, kad daugiau nei pusę iš visų savo taškų ( 6 iš 11 ) „Tauras“ surinko paskutinėse dvejose rungtynėse – vienodais rezultatais 3-1 buvo  įveiktos „Šiaulių“ ir „Dainavos“ komandos.

 

Jeigu „Sūduvai“ pavyktų išvykoje įveikti „Žalgirį“, o „Tauras“ su „Ekranu“ sužaistų bent lygiosiomis, trečioji vieta atitektų „Sūduvai“. Tai lemtų geresnis tarpusavio mačų balansas – „Ekranas“ ir „Sūduva“ tarpusavyje pasidalino po pergalę ir dukart sužaidė lygiosiomis, bet tarpusavio įvarčių balansas krypsta į marijampoliečių pusę (5-4 ).

 

Jeigu „Sūduvai“ nepavyktų iškovoti pergalės Vilniuje arba „Ekranas“ nugalėtų „Taurą“, trečioji vieta atitektų Panevėžio ekipai.

 

 

IMG_6931„Žalgirio“ triumfui pakaktų lygiųjų, „Atlanto“ likimas savo pačių ir „Sūduvos“ rankose

 

Beveik viso čempionato  metu  nekėlęs abejonių Vilniaus „Žalgirio“ pranašumas turnyrui artėjant į pabaigą sumažėjo iki 3 taškų. Vilniečiai lygiosiomis sužaidė paskutiniąsias ketverias rungtynes ( 1-1 su „Ekranu“, 2-2 ir 0-0 su „Kruoja“ bei 1-1 Gargžduose su „Banga“. ), o tuo tarpu „Atlantas“ „nuskynė“ 6 pergales iš eilės, iš kurių viena buvo prieš ta patį „Žalgirį“.

 

Paskutiniojo turo dvikovoje su „Sūduva“ Vilniaus klubui auksinėmis taptų ir penktos iš eilės lygiosios. Tokiu atveju, „Atlanto“ pasirodymas rungtynėse su „Banga“ taptų nesvarbus.

 

Tuo tarpu „Atlanto“ komandai reikėtų tikėtis „Žalgirio“ nesėkmės prieš „Sūduvą“ ir iškovoti pegalę prieš „Bangą“. Tokiu atveju, abi komandos surinktų po vienodą taškų skaičių ir 2013 – ųjų metų čempioną lemtų papildomos rungtynės neutralioje aikštėje. Pagal Lietuvos čempionato nuostatus, dėl pirmos vietos kovojančios komandos surinkę po vienodą taškų skaičių, turi žaisti papildomus rungtynes nekreipiant dėmėsio į tarpusavio ir įvarčių santykius.

 

 

V.Knyzelio nuotraukos.