D.Tumosa: „Saugo pozicijoje jaučiuosi geriau nei gynėjo“

D.Tumosa: „Saugo pozicijoje jaučiuosi geriau nei gynėjo“

 

????????Dovydas Tumosa yra vienas iš  2012-ųjų metų „auksinės“ dublerių komandos narių, kurie šiame sezone bando įsitvirtinti pagrindinėje komandoje. Sezoną pradėjęs gynėjo pozicijoje vėliau Dovydas persikėlė į krašto saugo poziciją, kurioje jaučiasi vis tvirčiau.

 

Šiame sezone D.Tumosa „Smscredit.lt A lygoje“ sužaidė 8 rungtynes, per kurias aikštėje praleido 130 minučių.

 

Fksuduva.lt pasikalbėjo su D.Tumosa apie pozicijų keitimą, asmeninius tikslus bei pažinties su futbolu pradžią.

 

Sezonui įsibėgėjant treneriai tave pradėjo bandyti krašto saugo pozicijoje, nors anksčiau rungtyniavai gynyboje. Panašu, kad čia jautiesi neblogai?

Taip, iš tikrųjų šioje pozicijoje jaučiuosi geriau nei gynyboje. Kalbėjome su treneriu ir nusprendėme, kad man geriau seksis rungtyniauti krašto saugo pozicijoje.

 

Ar būdamas jaunesnis esi žaidęs ne gynyboje?

Taip, vaikų komandose žaidžiau puolėjo pozicijoje, vėliau persikėliau į saugus, o komandą dar treniruojant D.Vencevičiui dublerių ekipoje trūko krašto gynėjo ir ten išbandė mane. Pavyko neblogai sužaisti ir likau žaisti gynėju. Tačiau man geriau sekasi žaisti saugu, dabar  treneris manimi pasitiki, kartas nuo karto leidžia žaisti už pagrindinę komandą, todėl stengiuosi nenuvilti.

 

Ką tavo paties ir trenerių nuomone, savo žaidime labiausiai turėtum tobulinti?

Man tobulinti reikia daug ką. Norėčiau „pridėti“ technikos, tapti fiziškai stipresnis, gerinti aikštės matymą, spredimų priėmimą.

 

Dublerių rungtynėse pelnei išlyginamąjį įvartį. Kaip viskas vyko tame epizode?

Iš aikštės gilumos gavau kamuolį krašte, pavyko „apsivesti“ pora gynėjų, baudos aikštelėje pamačiau atsidengusį G.Urbą ir perdaviau kamuolį jam, tačiau vienas iš varžovų sužaidė ranka ir teisėjas skyrė 11 metų baudinį, kurį pats ir realizavau.

 

Šiame sezone keli pernykščiai dubleriai rado tvirtą vietą pagrindinėje komandoje. Turbūt kitą sezoną pradėjo turėdamas tik tokį tikslą?

Manyčiau, kad taip. Mano tikslas būtų įsitvirtinti komandoje. Žinoma, pirmiausia norėčiau gauti šiek tiek daugiau žaidimo laiko, bet tikslas yra įsitvirtinti pagrindinėje komandoje kartu su tais vaikinais, kurie tai jau padarė.

 

Prisimink, kaip prasidėjo tavo futbolininko karjera?

Manau, kaip ir daugelį vaikų, mane pakvietė vyresnis draugas. Futbolą pradėjau lankyti anksti – būdamas 6-7 metų, man treniruotės patiko ir todėl pasilikau.

 

Neretas atvejis, kai jauni žaidėjai dėl vienų ar kitų priežasčių nustoja lankyti treniruotes. Ar tavo karjeroje buvo tokių sunkių momentų?

Iš tikrųjų vieną kartą buvau metęs futbolą. Tuomet mano pirmasis treneris S.Stankūnas skambino, kvietė sugrįžti ir aš jo paklausiau. Ir džiaugiuosi, kad sugrįžau.

 

Kaip bendrai įvertintum tiek savo, tiek komandos pasirodymą šių metų sezone?

Labai norėjosi 3 vietos, galbūt dar ją ir pavyks užimti, bet ir 4 vietą šiai komandai nėra bloga. Prieš sezoną į pagrindinę sudėtį atėjo daug jaunų žaidėjų, žinoma, jiems padeda keli vyresni futbolininkai. Mano nuomone, rezultatai nėra blogi, šiai dienai svarbiausia, kad „užsikabino“ jauni žaidėjai. Manau, kad ateityje Marijampolėje išaugs gerų futbolininkų.