Pavasarinis “Futboliukas” Marijampolėje įtraukė vaikus ir tėvelius ( foto galerija )

Pavasarinis “Futboliukas” Marijampolėje įtraukė vaikus ir tėvelius ( foto galerija )

Trečiadienį Marijampolės futbolo treniruočių aikštynas alsavo futbolo ir klegėjo nuo šimtų vaikų šūksnių. Čia vyko projekto „Futboliukas“  pavasario šventė.

 

Beveik 200 vaikų iš įvairių Marijampolės savivaldybės darželių ir mokyklų smagiai gainiojo kamuolį ir smagiai leido laiką kartu su tėveliais. Renginio pabaigoje dalyvių laukė dovanos iš „Sūduvos“ klubo futbolininkų rankų ir kvietimas vasarą apsilankyti Europos U-19 čempionato rungtynėse.

 

Iš darželių – į lauką

 

„Futboliukas“ – dalis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgalaikės vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ (SVIS). Jau kelerius metus žiemą projekto dalyviai žaidžia mažąjį futbolą darželių salėse su LFF dovanotu inventoriumi.

 

Šventės Marijampolėje organizatorius, vietos futbolo centro treneris Martynas Karpavičius teigė, jog Suvalkijos regione “Futboliukas” buvo toks populiarus, kad kilo sumanymas šį žaidimą perkelti ir į į lauką.

 

„Pernai organizuotos „Futboliuko kalėdos“ nepaliko nei vieno abejingo ir sulaukė didelio dėmesio. Tad šiemet nusprendėme vėl apjungti visus darželius ir mokyklas ir juos pakviesti į vieną bendrą šventę“, – LFF.lt sakė M.Karpavičius.

 

Trečius metus „Futboliuko“ projekte dalyvaujančio Marijampolės lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ kūno kultūros pedagogė Vilija Cironkienė gyrė tokios šventės idėją.

 

„Dalyvaujame jau ne pirmą kartą. Visada atsivežame didelę tėvelių ir mamyčių palaikymo komandą, kuri  padeda sukurti šventinę atmosferą. Labai smagu“, – teigė pedagogė.

 

 

Apsilankė profesionalai

 

Vaikučius šventės metu aplankė tikri profesionalai – Marijampolės “Sūduvos“ kapitonas Povilas Leimonas bei gynėjas iš Italijos Maximiliano Ugge. Jie futbolo turnyro nugalėtojams įteikė medalius ir taures. Visiems dalyviams atiteko atminimo dovanėlės.

 

“Smagu pasižiūrėti kaip žaidžia berniukai ir mergaitės, kaip trykšta jų vaikystės džiaugsmas. Mano vaikystėje tokių turnyrų buvo mažokai, – kalbėjo P.Leimonas – Galbūt dėl to, kad šiuo metu futbolas yra labiau mėgstamas ir vis populiarėja. Tas jaučiasi Marijampolėje.“

 

Organizatoriai taip pat pakvietė visus vaikus ir jų tėvelius į didžiausią metų futbolo renginį – liepos 20 – rugpjūčio 1 dienomis Lietuvoje vyksiantį Europos U-19 čempionatą. Jo rungtynės bus žaidžiamos ne tik Marijampolėje, bet ir Alytuje bei Kaune.

 

[print_gllr id=1945]

 

Nuotraukų autorius – Valdas Knyzelis.