P.Leimonas: „Startas prastas, bet nereikia nuleisti galvų“

P.Leimonas: „Startas prastas, bet nereikia nuleisti galvų“

 

SONY DSCSekmadienį dvejomis rungtynėmis Panevėžyje baigėsi pirmasis „Smscredit.lt A lygos“ ratas. Po pirmųjų aštuonių mačų Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai čempionate žengia šešti. Fksuduva.lt apie pirmąjį turnyro ketvirtį pasikalbėjo su geriausiai komandos vidaus virtuvę išmanačiu žmogumi – kapitonu Povilu Leimonu.

 

–          Povilai, baigėsi pirmasis „Smscredit.lt A lygos“ ratas, po kurio „Sūduva“ yra šeštoje turnyrinės lentelės vietoje. Kaip vertini tokį pasirodymą?

–          Pasirodymą vertinu labai prastai. Komandoje esu ne pirmus metus ir tai turbūt prasčiausias startas per šį laiką. Neprisimenu, kad po pirmojo rato būtume šeštoje vietoje… Kita vertus, tikrai nereikia nuleisti galvų, nes liko dar daug rungtynių ir galimybių kilti aukščiau.

 

–          Jau prieš sezoną buvo žinoma, kad komanda bus atjaunėjusi. Ar nebuvo galima nuspėti, kad žaisti bus sunkiau?

–          Taip, tikrai tikėjausi sudėtingesnio starto, tačiau ne tokio prasto, koks išėjo. Suprantuma, kad komanda atjaunėjo, žaidžia ne vienas A lygos patirties neturintis žaidėjas ir tai turi įtakos rezultatams. Prieš sezoną nemaniau, kad galime tapti čempionais, bet tikrai tikėjau, kad galime pasiekti ne mažiau nei pernai. Aišku, prie susidariusios situacijos prisidėjo ir konkurencingesne tapusi A lyga. Anksčiau dar prieš sezoną buvo galima atspėti komandas, kurios dalinsis prizines vietas, o kiti klubai galėjo tik bandyti įkąsti favoritams. Šiais metais yra 4-5 klubai, kurie gali konkuruoti tarpusavyje.

 

–          Turbūt nemažą įtaką rezultatams turėjo ir didelis traumuotų futbolininkų skaičius?

–          Be abejo. Traumos – viena didžiausių problemų. Sunku, kai rungtynes kaskart turi praleisti 2-3 pagrindinės sudėties žaidėjai. Tuomet ant atsarginių suolelio lieka tik jaunimas, kuriam ne visuomet pavyksta sustiprinti žaidimą išbėgus į aikštę po keitimo.

 

–          Turbūt neverta klausti, kurios pirmo rato rungtynės nuvylė labiausiai?

–          Tiesą sakant, labai stipriai nuvylė ne vienos rungtynės. Visų pirma, tai mačas Panevėžyje su „Ekranu“, kai paskutinę minutę paleidome pergalę iš savo rankų. Keistas ir sunkiai paaiškinamas pralaimėjimas buvo namuose prieš „Kruoją“. Varžovai net nežinojo, žais tas rungtynes ar ne, bet mes sugebėjome jiems pralaimėti. O apie rungtynes su „Žalgiriu“ apskritai neturiu ką pasakyti. Žaidėme kaip padrika komanda, varžovams „sukrito“ įvarčiai iš standartinių padėčių ir praleidę tris įvarčius visai palūžome.

 

–          „Sūduvos“ gerbėjai yra įpratę prie pergalių ir prizinių vietų. Ką kaip komandos kapitonas gali pažadėti gerbėjams šiame sezone?

–          Galiu pažadėti bekompromisinę kovą iki pabaigos. Norėčiau, kad gerbėjai nenustotų mūsų palaikyti nepaisant nesėkmingos čempionato pradžios.

 

–          Kapitonu buvai išrinktas prieš prasidedant 2013 metų sezonui. Kaip sekasi tvarkytis su šiomis pareigomis?

–          Na, kapitono pareigos man jau buvo šiek tiek pažįstamos, nes pernai buvau V.Slavicko pavaduotojas. Man tikrai malonu, kad komandos draugai pasitiki manimi ir išrinko kapitonu. Aš stengiuosi gerai atlikti savo pareigas ir padėti visiems kuo galiu.

 

–          Kokių pozityvių dalykų matai 2013 metų „Sūduvoje“?

–          Mes tikrai turime potencialo žaisti su stipriomis komandomis. Galime laimėti žaisdami prieš bet kurią komandą. Turime pajėgių žaidėjų, bet privalome žaisti geriau kaip komanda.

Mūsų ekipoje mikroklimatas kaip visuomet yra geras. Žaidėjai nėra susiskirstę grupelėmis – bendrauja visi. Stengiamės į bendravimą įtraukti ir legionierius, nes puikiai suprantame, kad jiems sudėtinga gyventi toli nuo namų.

 

–          „Sūduvos“ laukia sunkios išvykos į Klaipėdą ir Šiaulius. Pirmojo rato mačuose namuose prieš šias komandas namuose buvo iškovotas 1 taškas. Kiek reikėtų iškovoti antrajame?

–          Taip, tai bus sudėtingos rungtynės, bet tikslas vienintelis – 6 taškai. O kaip bus – parodys laikas. Tokios rungtynės, kokios buvo su „Žalgiriu“ dažnai neigiamai paveikia komandos emocinę būklę, bet šįkart tai buvo skaudus spyris mums į užpakalius, kuris suteiks papildomo sportinio pykčio. Tai buvo skaudi pamoka, po kurios žaisime geriau.

 

 

V.Knyzelio nuotrauka.