„Sūduva“ antrą kartą palaužė „Lietavą“ ir užtikrintai žengė į LFF taurės pusfinalį

„Sūduva“ antrą kartą palaužė „Lietavą“ ir užtikrintai žengė į LFF taurės pusfinalį

Jonavos miesto stadionas

Rungtynių teisėjas – Sergėjus Slyva

Jonavos „Lietava“ 0–3 Marijampolės „Sūduva“

17′ [0-1] M. Živkovič

34′ [0-2] M. Šoblinskas

89′ [0-3] K. Laukžemis

 

Startinės komandų sudėtys:

 

„Lietava“: L. Vertelis, A. Rocys, B. Spietinis, A. Mockus, T. Salamanavičius, L. Miščiukas, A. Paškevičius, T. Eliošius, E. Utyra, L. Stonkus, M. Ganusauskas.

 

„Sūduva“: D. Bartkus, M. Živkovič, M. Ugge, D. Isoda, I. Tsyvilka, M. Šoblinskas, A. Vaskela, E. Veliulis, A. Kecap (46‘ M. Kardokas), N. Jamak (46’ P. Kiselevskis), K. Laukžemis.

 

 

Jau 3 mačo minutę labai „aštriai“ atakoje sužaidė „Lietava“. Po kelių tikslių perdavimų vienas prieš vartininką iššoko jonaviškių puolėjas, tačiau vartus „sausus“ išsaugojo laiku iš vartų išbėgęs Džiugas Bartkus, kuris kamuolį nukreipė už galinės linijos.

 

7 minutę pavojingu išpuoliu atsakė Marijampolės ekipa. Arminas Vaskela pasiuntė ilgą perdavimą į kairį atakos kraštą Ernestui Veliuliui, šis skersavo kamuolį į vartininko aikštelės prieigas, tačiau kamuolio nepasiekė nei Karolis Laukžemis, nei Admiras Kecapas.

 

Po kelių minučių gražią kombinaciją bandė sužaisti Marius Šoblinskas bei Nerminas Jamakas, tačiau perdavimą nutraukė kamuolį numušęs jonaviškių gynėjas ir kamuolys atšoko Karoliui Laukžemiui, bet „Sūduvos“ puolėjas tinkamai į kamuolį nepataikė ir kamuolys nusirito už galinės linijos.

 

17 minutę krito pirmasis rungtynių įvartis. Dešiniuoju atakos krašto prasiveržęs Marko Živkovičius pasiuntė aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolio nepasiekė nei „Sūduvos“ žaidėjai, nei „Lietavos“ vartininkas ir šis nukrito už vartų linijos.

 

Vos po kelių minučių tas pats M. Živkovičius smūgiavo iš maždaug 20 metrų atstumo, tačiau šį kartą vartininkas kamuolį atmušė ir antruoju bandymu sugavo.

 

21 minutę tolimą baudos smūgį atlikę „Lietavos“ futbolininkai buvo arti tikslo – kamuolys pralėkė labai arti Marijampolės ekipos vartų.

 

30 minutę M. Šoblinskas pamatė atsidengusį K. Laukžemį, kuris sulaukęs perdavimo „nusimetė“ kamuolį ant dešinės kojos ir smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, tačiau užtikrintai sužaidęs „Lietavos“ vartininkas.

 

Vos po kelių minučių įvartį pelnė pats M. Šoblinskas. „Sūduvietis“ sulaukė komandos draugo perdavimo ir nieko nelaukęs smūgiavo į vartus iš maždaug 20 metrų atstumo. Pažeme lėkęs kamuolys atsimušė į virpstą ir įskriejo į vartus.

 

Pirmasis kėlinys baigėsi Marijampolės ekipai pirmaujant rezultatu 2:0.

 

Antroji rungtynių pusė buvo gerokai ramesnė, „Sūduvos“ sudėtyje patyrusius žaidėjus pakeitė jaunimas. Vieną pavojingiausių atakų antroje rungtynių pusėje pradėjo marijampolietis Markas Kardokas, kuris prasiveržęs dešiniuoju kraštu atidavė atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur „Sūduvos“ žaidėjų buvo daugiau, nei „Lietavos“ ir tai galėjo paversti įvarčiu marijampoliečiai, tačiau po gražios atakos vienas prieš vartininką iššokęs Povilas Kiselevskis smūgiavo nestipriai ir kamuolį nuo vartų linijos išmušė varžovų gynėjas.

 

Po kelių akimirkų pavojingą reidą atliko vienas labiausiai patyrusių „Lietavos“ žaidėjų Tadas Eliošius, kuris suklaidino du „Sūduvos“ žaidėjus ir iš aštraus kampo smūgiavo greta vartų.

 

Rungtynių pabaigoje trečiąjį „Sūduvos“ įvartį pelnė Karolis Laukžemis. Domantas Antanavičius kairiame atakos krašte suklaidino gynėją, įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko precizišką perdavimą K. Laukžemiui, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

 

„Sūduva“ antrą kartą įveikė „Lietavą“ ir užtikrintai bendru rezultatu 6:0 žengia į LFF taurės pusfinalį.