Klaipėdoje – principinė konkurentų dvikova

Klaipėdoje – principinė konkurentų dvikova

FK_Atlantas_Klaipeda.svg

 

Artėjantį antradienį Marijampolės „Sūduva“ pratęs kovą dėl „Smscredit.lt A lygos“ čempionato medalių. Marijampoliečių laukia antrosios iš eilės rungtynės prieš Klaipėdos „Atlantą“. Intriguojanti turnyrinės lentelės kaimynų dvikova – reikšminga abiems klubams, nes šiuo metu komandas skiria tik 2 taškai.

 

„Atlanto“ dalyvavimas UEFA Europos lygos atrankoje lėmė tvarkaraščio pakitimus – XVIII turo „Smscredit.lt A lygos“ rungtynės iš birželio mėnesio buvo nukeltos į rugsėjo 22-ąją. Šie pakitimai lėmė tai, kad „Sūduva“ du kartus iš eilės turi žaisti prie uostamiesčio futbolininkus.

 

Prieš savaitę Marijampolėje susitikusios „Sūduvos“ ir „Atlanto“ ekipos žiūrovams padovanojo gražias, emocingas ir permainingas rungtynes. Jau susitikimo pradžioje klaipėdietis Ovidijus Verbickas pasiuntė į nokdauną „sūduviečius“ pelnydamas greitą įvartį. „Šaltą dušą“ gavę marijampoliečiai atgijo ir vos po trijų minučių sugebėjo išlyginti rezultatą, kuomet Karolio Chveduko perdavimą iš krašto vienu lietimu „uždarė“ Ernestas Veliulis. 37-ąją minutę Marko Živkovičius pakėlė kampinį, aukščiau gynėjų iššokęs Karolis Chvedukas smūgiavo galva, tačiau kamuolys atsitrenkė į vartų skersinį. Tuo „sūduviečių“ ataka nesibaigė – puolėjo „uoslę“ pademonstravęs Tomas Radzinevičius atsidūrė laiku ir vietoje bei galva pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. 60-ąją minutę „Sūduvos“ padėtis dar pagerėjo – už paskutinės vilties pražangą prieš Ernestą Veliulį iš aikštės buvo išvytas „Atlanto“ gynėjas Rolandas Baravykas. Rungtynės vyko nervingai, komandos bijojo klysti, tačiau nervingas minutes nutraukė trečiąjį įvartį 83-ąją minutę įmušęs Tomas Radzinevičius. Turėdami dviejų įvarčių persvarą marijampoliečiai turėjo dar keletą puikių progų įmušti, tačiau rezultatas išliko nepakitęs.

 

Praėjęs „Smscredit.lt A lygos“ turas labai nesėkmingai susiklostė Konstantino Sarsanijos auklėtiniams. Uostamiesčio futbolininkai Vilniuje patyrė skaudų pralaimėjimą antroje turnyrinės lentelės vietoje žengiantiems „Trakams“. Jau pačioje susitikimo pradžioje Vaidotas Šilėnas tiksliu smūgiu nubaudė „Atlanto“ vartus gynusį vartininką Mindaugą Malinauską. „Atlantas“ nepalūžo ir po dešimties minučių pusiausvyrą atstatė. Tai padarė septintąjį įvartį šių metų čempionate pelnęs legionierius iš Rusijos Maksimas Maksimovas. Skylėta klaipėdiečių gynyba neatlaikė „riterių“ atakų šturmo ir jau per pirmąjį kėlinį „Trakų“ ekipa sugebėjo pelnyti keturis įvarčius. Antroje rungtynių pusėje debiutinį įvartį „Trakų“ komandoje pelnė Sergėjus Sevčiukas, kuris įtvirtino įtikinamą komandos pergalę rezultatu 5:1.

 

Tuo tarpu „Sūduva“ savo sąskaitą papildė lengvais trimis taškais. „Sūduviečiai“ šiame ture turėjo namuose priimti Pakruojo „Kruoją“, tačiau ši ekipa pasitraukė iš čempionato ir pakruojiečiams buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas. Per pastaruosius du „Smscredit.lt A lygos“ turus atotrūkis tarp „Atlanto“ ir „Sūduvos“ sumažėjo nuo 8 iki 2 taškų. Turnyrinės lentelės padėtis dar padidina antradienio rungtynių svarbą – pergalę iškovojus „Atlantui“ skirtumas tarp komandų padidėtų iki 5 taškų, o jei pergalę pavyktų parsivežti „Sūduvai“, marijampoliečiai pakiltų į trečiąją turnyrinės lentelės poziciją ir turėtų vieno taško persvarą.

 

Antradienio dvikovą dėl surinktų šešių geltonų kortelių bus priverstas praleisti vienas labiausiai patyrusių „Atlanto“ žaidėjų Andrius Jokšas. Tuo tarpu Marijampolės ekipoje netekčių dėl kortelių nėra.

 

Intriguojanti „Smscredit.lt A lygos“ turnyrinės lentelės kaimynų dvikova tarp Klaipėdos „Atlanto“ ir Marijampolės „Sūduvos“ vyks rugsėjo 22 dieną, 18 valandą. Rungtynės vyks Klaipėdos miesto centriniame stadione.