Kelyje link LFF taurės – lemiamas žingsnis

14

Po septynerių metų pertraukos į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finalą iškopusi Marijampolės „Sūduva“ jau sekmadienį Klaipėdos miesto centriniame stadione susikaus su Vilniaus „Žalgiriu“ dėl taurės trofėjaus.

„Sūduvos“ klubas LFF taurės finale yra žaidęs penkis kartus (1962 m., 1976 m., 2002 m.,  2006 m., 2009 m.) bei dvejuose paskutiniuosiuose finaluose iškovojo pergales. 2006 metais „sūduviečiai“ po pirmąją minutę Dariaus Maciulevičiaus pelnyto įvarčio iškovojo pergalę rezultatu 1:0 bei įveikę Panevėžio „Ekraną“ parsivežė trofėjų į Marijampolę. Tose rungtynėse žaidė du dabartinės komandos futbolininkai – Povilas Leimonas rungtyniavo visą susitikimą, o gynėjas Vaidas Slavickas aikštėje pasirodė 80 minutę.

2009 metais LFF taurės finale „Sūduvos“ futbolininkų laukė Tauragės „Tauro“ ekipa. Tuomet taip pat minimaliu rezultatu 1:0 pergalę iškovojo marijampoliečiai, o vienintelį rungtynių įvartį pelnė Ramūnas Radavičius. Šiame finale nuo pat mačo pradžios iki pabaigos rungtyniavo ir Vaidas Slavickas, ir Povilas Leimonas. Įdomu tai, jog abu „Sūduvai“ sėkmingai pasibaigę finalai vyko Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione.

Vilniaus „Žalgirio“ istorija LFF taurės finaluose kiek ilgesnė – „žalgiriečiai“ šio turnyro finale rungtyniavo net 15 kartų, iš kurių 10 laimėjo. „Žalgiriečiai“ nuo 2012 metų tęsią savo laimėtų finalų seriją, o sekmadienį laukia jau šeštasis LFF taurės finalas iš eilės, kuomet jame rungtyniauja vilniečiai.

„Sūduvos“ kelias iki LFF taurės finalo prasidėjo sunkiai – 3-ame turnyro etape marijampoliečiai išvykoje tik po 11 metrų baudinių serijos palaužė Jonavos „Lietavos“ pasipriešinimą. Kitame etape „sūduviečių“ laukė „Trakai“, šiose rungtynėse nugalėtojas per pagrindinį rungtynių laiką nebuvo išaiškintas, tačiau per pratęsimą uraganinį puolimą pademonstravę marijampoliečiai savo žiūrovų akivaizdoje pelnė 4 įvarčius ir iškovojo pergalę rezultatu 4:0.

LFF taurės ketvirtfinalyje laukė dviejų Marijampolės miesto ekipų akistata – „Sūduva“ ir „Švyturys“ susitiko akis į akį. Rungtynėse intrigos nebuvo ir „sūduviečiai“ šventė pergalę rezultatu 10:1. Turnyro pusfinalyje Marijampolės ekipa 2:0 įveikė Kauno „Stumbrą“ ir iškovojo teisę žaisti finale.

Vilniaus „Žalgirio“ žygis LFF taurės turnyre prasidėjo nesukia pergale prieš „Kauno Žalgirį“ išvykoje rezultatu 6:0. 4-ame taurės etape bei ketvirtfinalyje „žalgiriečiai“ eliminavo žemesnėse lygose žaidžiančius „Palangos“ ir „Radviliškio“ futbolininkus, o turnyro pusfinalyje vilniečiai tik paskutinėmis teisėjo pridėto laiko sekundėmis pelnė pergalingą įvartį į „Atlanto“ vartus bei šventė pergalę rezultatu 2:1.

Paskutinį kartą LFF taurės finalo rungtynės Klaipėdoje vyko prieš 21-erius metus. Finalo rungtynės uostamiestyje tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ vyks rugsėjo 25 dieną, dvikovos pradžia – 14 valandą.