Jauniesiems marijampoliečiams – „Sūduvos“ treniruotės

Jauniesiems marijampoliečiams – „Sūduvos“ treniruotės

Marijampolės „Sūduvos“ akademijos treneriai ir komandos futbolininkai antradienį pradėjo apsilankymų Marijampolės darželiuose ciklą. Apsilankymų metu treneriai ir „Sūduvos“ futbolininkai vaikams veda kūno kultūros užsiėmimą ir kviečia aktyviai sportuoti.

Pirmieji „Sūduvos“ atstovų vizito sulaukė darželiai „Pasaka“ bei „Ąžuoliukas“, o treniruotėje dalyvavę vaikai – ir dovanos: kvietimo birželio 11 d. su tėveliais apsilankyti „Sūduvos“ rungtynėse su Vilniaus „Žalgiriu“.

„Dėl pandemijos ir karantino visuomenė natūraliai ėmė mažiau judėti, mažiau sportuoti, o tai turi savų rizikų, tikrai neprideda sveikatos, – sakė „Sūduvos“ akademijos techninis direktorius ilgametis vyrų komandos vyriausiųjų trenerių asistentas Eivinas Černiauskas. – Visi puikiai suprantame, kaip svarbu yra kuo jaunesnius vaikus supažindinti su aktyvia veikla, pratinti judėti. Visa tai turės teigiamos įtakos jų sveikatai tiek šiuo metu, tiek ateityje.“

Pandemijos pasekmes, anot trenerio, pajuto ir jaunuosius futbolininkus ugdanti akademija.

„Mūsų veikla, kaip ir visas kasdienis gyvenimas, be abejo, buvo apribota. Galimybę sportuoti turėjo tik vyresni vaikinai, kurie jau siekia aukštojo meistriškumo ir aikštėje varžosi 11 prieš 11 formatu. Visiems kitiems vaikams vykdėme nuotolines treniruotes, bet turime pripažinti, kad tai toli gražu nėra tas pats, kas tikros treniruotės, – kalbėjo E. Černiauskas. – Galime tik pasidžiaugti, kad laikas, priverstinai praleistas namie, nesumažino vaikų noro sportuoti. Atnaujinus treniruočių procesą, sugrįžo ne tik futbolo centre sportuojantys vaikai, bet prisijungė ir nemažai naujų.“


Daugiau informacijos apie treniruotes „Sūduvos“ akademijoje galima gauti telefonu 8 659 77268, el. paštu marijampolesfc@gmail.com arba susisiekus tiesiogiai su treneriais.

AKADEMIJOS TRENERIŲ SĄRAŠAS


„Sūduva“ kviečia prisijungti ir daugiau vaikų, nes akademijos veikla, nepaisant mokslo metų pabaigos, vasarą nesustos.

„Su vaikais, kurie buvo priversti praleisti treniruotes dėl karantino, planuojame sportuoti visą vasarą, rengti stovyklas, norime sudaryti kuo geresnes sąlygas, kad jie galėtų užsiimti mėgstama veikla, – pasakojo treneris. – Kviečiame prie mūsų bendruomenės prisijungti 4-16 metų mergaites ir berniukus, labai laukiame ir pačių mažiausiųjų – gimusių 2014, 2015 ar 2016 metais. Nauji „Sūduvos“ nariai ne tik išmoks žaisti futbolą, bet ir mokysis dirbti komandoje, tobulins bendravimo įgūdžius, o svarbiausia – smagiai praleis laiką. Rudenį, prasidėjus naujiems mokslo metams, vaikai į ugdymo įstaigas grįš stipresni ir sveikesni.“

Anot E. Černiausko, „Sūduvos“ pratybose laukiami ne tik marijampoliečiai, akademijoje daugėja vaikų ir iš aplinkinių rajonų.

„Esame sudarę bendradarbiavimo sutartis su apskrities sporto mokyklomis, smagu, kad bendradarbiavimas duoda vaisių ir po truputį mūsų akademijoje daugėja vaikų iš aplinkinių rajonų. Verta pastebėti, kad regionų treneriai suinteresuoti, kad jų auklėtiniai galėtų varžytis tarp stipresnių bendraamžių. Tokiems vaikams sudarome sąlygas treniruotis, dalyvauti draugiškuose turnyruose ir oficialiose varžybose“, – sakė „Sūduvos“ akademijos techninis direktorius.

Pastaruoju metu treniruočių sąlygos „Sūduvoje“ tapo dar geresnės – akademijos parengtas projektas naujam inventoriui įsigyti sulaukė teigiamo Sporto rėmimo fondo įvertinimo.

„Jau įsigijome nemažai naujo treniruotėms reikalingo inventoriaus, o projektas bus vykdomas iki 2022 m. birželio mėnesio, – teigė E. Černiauskas. – Jau nupirkti vartai, kurie skirti patiems mažiausiems mūsų sportininkams, vartininkų treniruotėms itin reikalingi, tačiau naudojami ir bendrose treniruotėse, futbolo žaidimo imitatoriai. Taip pat – daug smulkaus sportinio inventoriaus: kamuoliai, aikštės žymekliai, futbolo teniso tinklai, mokomieji vartų tinklai, treniruočių lazdos, barjerai, trigubos kamuolio atšokimo sienelės, vaizdo kamera, fizinio rengimo treniruotėms skirtas inventorius ir pan. Džiaugiuosi, kad akademijos treniruočių procesas vis gerėja, o vienoje geriausių sporto bazių Lietuvoje pavyksta sukurti saugią aplinką mūsų sportininkams.“

„Sūduvos“ akademijoje kvalifikuotų trenerių komanda dirba pagal Briuselio „Anderlecht“ programą, šiuo metu savo amžiaus grupių Lietuvos čempionatuose dalyvauja 9 akademijos komandos, o nuo rudens prie jų prisijungs ir 10-oji.

Kaip jau minėta, „Sūduvos“ akademijos techninis direktorius E. Černiauskas (UEFA A licencija) yra ilgametis vyrų komandos vyriausiųjų trenerių asistentas, akademijoje taip pаt darbuojasi jo kolega Audrius Ramonas (UEFA Goalkeeper PRO licencija, UEFA A licencija) ir „Sūduvos“ kapitonas Vaidas Slavickas (UEFA B licencija), o jaunųjų žaidėjų fiziniu pasirengimu ir sveikata rūpinasi dar vienas vyrų komandos atstovas – Rimantas Česnulis.


Daugiau informacijos apie treniruotes „Sūduvos“ akademijoje galima gauti telefonu 8 659 77268, el. paštu marijampolesfc@gmail.com arba susisiekus tiesiogiai su treneriais.

AKADEMIJOS TRENERIŲ SĄRAŠAS