I turo anonsas: ar „Sūduva“ laimės pirmąsias A lygos rungtynes namie?

I turo anonsas: ar „Sūduva“ laimės pirmąsias A lygos rungtynes namie?

Vasario 24-ąją rungtynėmis Marijampolėje startuos 2018 metų A lygos sezonas, kurio 1-ajame ture vietos „Sūduva“ priims Kauno „Stumbrą“, itin nesėkmingos Supertaurės varžybose sirgaliams pateikusį daugiau klausimų negu atsakymų.

Pasipuoškite čempionišku „Sūduvos“ šaliku!

Marijampolės „Sūduva“ – Kauno „Stumbras“. Vasario 24 dieną 13 val. Marijampolė, „Arvi“ arenos maniežas.

Sezono premjeroje rezultatu 5:0 kauniečius sutriuškinusi „Sūduva“ parodė savo potencialą, kuriuo abejoti šiose rungtynėse gana sunku.

Marijampoliečių pranašumas prieš savaitę vykusiame mače nekėlė jokių abejonių, tad ieškant vienos ar kitos „Sūduvai“ nepalankios tendencijos galime aptikti tik vieną – sezono startą. Nuo 2013 metų sezono Marijampolės klubas tik kartą laimėjo pirmąsias čempionato rungtynes savo aikštėje. 2013-aisiais 0:1 buvo nusileista Klaipėdos „Atlantui“, po metų – identišku rezultatu Gargždų „Bangai“, o 2015-aisiais – vėl 0:1 su „Trakais“. 2016 metais pagaliau pavyko palaužti „Atlantą“ 1:0, bet pernai  „Jonava“ Marijampolės manieže efektingu tolimu smūgiu paskutinę akimirką išplėšė sau palankų rezultatą 3:3. Kita vertus, šiemet sūduviečiams yra išaugę čempioniški sparnai, kuriuos pakirpti „Stumbrui“ bus gerokai sunkiau.

Bene daugiausiai pagrindinių praėjusio sezono žaidėjų išlaikęs klubas Supertaurėje priminė paskutinę minutę surinktą komandą ir tai išties nustebino. Po poros praleistų įvarčių „Stumbro“ aikštės viduryje žiojėjo milžiniškos skylės, kadangi viena komandos dalis gynėsi, o kita puolė. Daug kontrolinių rungtynių Turkijoje su pajėgiais varžovais sužaidusi Mariano Barreto kariauna atrodė kiek išsikvėpusi ir po kelių klaidų, privertusių kauniečius traukti kamuolį iš savo vartų tinklo, visiškai pakriko. Vis dėlto „Stumbro“ futbolininkai turėtų suprasti, jog į juos Marijampolėje bus nukreipta nemažai pesimistiškų žvilgsnių, kuriuos atlaikyti ir paneigti išankstines prognozes yra garbės bei prestižo reikalas. Taip pat įdomu, ar M. Barreto atliks pokyčių starto sudėtyje.

Bilietus į rungtynes su „Stumbru“ jau galima įsigyti bilietai.lt kasose ir tinklalapyje. Iš anksto įsigyjami bilietai kainuoja 2 eurus, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikoma 50 proc. nuolaida, 5 bilietus galima įsigyti už 4 bilietų kainą, o vaikai iki 13 metų (12 metų ir jaunesni) į rungtynes įleidžiami nemokamai. Rungtynių dieną stadiono kasoje bilietai kainuos 3 eurus, o nuolaidos ir akcijos negalios.


2018 M. „SŪDUVOS“ ABONEMENTAS – GERIAUSIAS IR PIGIAUSIAS SPRENDIMAS TIKRAM FUTBOLO GERBĖJUI!

Abonementus galima įsigyti internetu arba visose bilietai.lt kasose!


„Trakai“ – Klaipėdos „Atlantas“. Vasario 24 dieną 15 val. Vilnius, „Sportimos“ maniežas.

Senosios sostinės klubas neslepia čempioniškų ambicijų ir 1-ajame ture įvertins sau pastaraisiais metais sau gana palankų varžovą – „Atlantą“, kuris išlieka viena iš mįslingiausių turnyro ekipų.

Jaunąjį talentą Oscarą paskolinę Čekijos Libereco „Slovan“ klubui ir su Alma Wakili, Arūnu Klimavičiumi bei Aleksandru Byčenoku atsisiveikinę „Trakai“ kol kas sudėties spragas užglaistė pasipildydami Ernestu Stočkūnu, puolėju Etienne’u Mukanya, buvusiu „Stumbro“ saugu Klaidu Janoniu bei Roku Gedminu. Būtent su šiuo futbolininku, praėjusius sezonus atstovavusiam „Atantui“, siejamos nemenkos viltys atakos smaigalyje. R. Gedminas praėjusį sezoną buvo kamuojamas traumų, tačiau dabar yra pilnai pasveikęs ir savo potencialą jau spėjo įrodyti kontrolinėse rungtynėse, kuriose neretai pasižymėdavo.

Naujajam „Atlanto“ treneriui Algimantui Briaunui tenka priimti vieną nedėkingą faktą – klaipėdiečiai per 9 mačus su „Trakais“ išvykoje nelaimėjo nė karto ir net 7 pralaimėjo. Vienerios iš tų lygiųjų buvo iškovotos praėjusį sezoną, kai Donatas Kazlauskas dvikovos pabaigoje pelnytu įvarčiu visiškai sunaikino „riterių“ galimybes pakovoti dėl sidabro. Šiemetinėje Klaipėdos ekipoje netrūksta patirties: vartų stačiakampį turėtų ginti 37-erių latvis Pavelas Doroševas, o pirmais smuikais griežti Mindaugas Panka, Tadas Labukas, Andrius Bartkus bei per savo karjerą jau daug šilto ir šalto matęs Marius Papšys. Komandoje apstu ir ambicingo jaunimo, kurio sinergija su veteranais gali tapti labai pavojinga. Tiesa, tą reikės įrodyti ir tokia išvyka tam yra puikus išbandymas.

„Palanga“ – „Jonava“. Vasario 25 dieną 13 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė.

A lygos debiutantus pirmieji krikštys „Jonavos“ futbolininkai, kurie šiam sezonui kelia aiškų tikslą – patekti tarp, kurie išsikovos sau vietą UEFA Europos lygoje.

Pirmos lygos nugalėtojai su strategu Valdu Trakiu priešakyje tarpsezoniui artėjant į pabaigą savo sudėtį papildė keliais legionieriais arba dar neatsiskleidusiais futbolininkais, kuriems tai yra puiki galimybė parodyti save. Jiems padės patyręs vidurio gynėjas Mindaugas Bagužis bei antrajame pagal pajėgumą divizione spindėjęs Gvidas Juška – abu šie žaidėjai po ilgokos pertraukos vėl žais A lygoje ir nuo jų pasirodymo nemenka dalimi priklausys komandos sėkmė. Realu, jog tai gali būti viena kovingiausių čempionato ekipų, kadangi nemažai jaunesnių vietinių futbolininkų A lygoje savo potencialo atskleisti daug galimybių neturėjo.

Gerokai savo sudėtį tarpsezonio metu sustiprinę jonaviečiai su naujuoju treneriu Filipe Ribeiro puoselėja pasirodyti dar geriau negu pernai, kai buvo užimta ketvirtoji vieta. Į pagalbą siekiant dar aukštesnių tikslų buvo pasitelkta patyrusi trijulė – Marius Činikas, Arūnas Klimavičius ir su Vilniaus „Žalgiriu“ atsisveikinęs saugas Vytautas Lukša. Be to, tarp naujokų galima išskirti labai solidžiai kontroliniuose mačuose atrodžiusį Klerą Heh bei anksčiau „Trakuose“ sėkmingai rungtyniavusį Jevgenijų Zasavickį. „Jonava“ sulipdė įdomią bei konkurencingą komandą, kurioje į vieną poziciją pretenduoja po porą žaidėjų. Įdomu, kas mače Klaipėdoje gins vartų stačiakampį ir pakeis vis dar negalintį rungtyniauti Tadą Simaitį – trečiame A lygos klube per pastaruosius du sezonus žaisiantis serbas Nemanja Bjelanas ar kitas legionierius Guilherme Cioletti?

Vilniaus „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“. Vasario 25 dieną 18 val. Vilnius, „Sportimos“ maniežas.

1-ąjį 2018 metų A lygos turą užbaigs nuo čempionų sosto nuversto „Žalgirio“ bei tarpsezonio metu kaip reikiant pasistiprinusio „Kauno Žalgirio“ akistata.

Sostinės ekipa praėjusį sezoną oponentų iš Kauno, kurie čempionatą užbaigė paskutinėje – aštuntoje – vietoje, neįveikė net du kartus. Tie prarasti taškai kainavo labai brangiai ir padarė labai didelę paslaugą „Sūduvai“. Sekmadienį „Sportimoje“ pamatysime naują „Žalgirį“ su daug nematytų veidų ir strategu Aurelijumi Skarbaliumi, sieksiančiu sugrąžinti žalgiriečius ant aukščiausiojo laiptelio. Iki paskutinio kontrolinio mačo su Suvalkų „Wigry“ futbolininkais vilniečiai pergale nespėjo pasidžiaugti, tačiau akistatoje su Lenkijos klubu parodė kur kas geresnį žaidimą ir kai kuriomis atakomis vertė mėgautis. Vilniečiai – ryškūs mačo favoritai, bet praėjusių metų įvykiai parodė, kad varžovo neįvertinimas gali atsiliepti itin skaudžiai.

Buvo smagu stebėti, kokį vieningą kolektyvą praėjusio sezono pabaigoje iš „Jonavos“ futbolininkų pavertė Mindaugas Čepas – naujasis „Kauno Žalgirio“ treneris. Realu, kad kažką pamatysime ir šiemet, kadangi tam buvo pasitelkti tiek patyrę, tiek jauni bei ambicingi žaidėjai. Įdomu bus stebėti tiek praėjusį sezoną A lygoje pasireikšti negavusį Jurijų Mamajevą, tiek į Lietuvą sugrįžusius Liną Pilibaitį bei Simoną Paulių, tiek ant naujo lapo savo istoriją siekiantį perrašyti Gratą Sirgėdą. Tokio pajėgaus „Kauno Žalgirio“ sirgaliai dar nematė, tad kauniečiams tai belieka įrodyti aikštėje bei siekti aukštesnių pozicijų negu per praėjusius du sezonus.