Į „Sūduvą“ grįžta J. Tadičius

Į „Sūduvą“ grįžta J. Tadičius

Lietuvos futbolo čempionę Marijampolės „Sūduvą“ papildė dar vienas puolėjas – po metų pertraukos į komandą sugrįžo kroatas Josipas Tadičius.

Su 31 metų futbolininku pasirašyta sutartis iki 2020 metų sezono pabaigos. Į Marijampolę J. Tadičius atvyks birželio 15-ąją, o į „Sūduvos“ paraišką galės būti įtrauktas birželio 27-ąją, kai Lietuvoje prasidės vasaros perėjimų laikotarpis.

Šį kartą Marijampolėje kroatas vilkės 77 numeriu pažymėtus marškinėlius.

Pirmą kartą į Marijampolę šis kroatas atvyko 2017-ųjų rudenį ir padėjo „Sūduvai“ pirmą kartą istorijoje tapti šalies čempione. 2018-aisiais J. Tadičius įvarčiu prisidėjo prie komandos pergalės per Supertaurės rungtynes, bet birželį išvyko.

A lygoje 2017-aisiais kroatas per 9 rungtynes pelnė 6 įvarčius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą, o 2018-aisiais per 14 rungtynių pasižymėjo 6 įvarčiais ir 4 rezultatyviais perdavimais.

2018-2019 m. sezoną puolėjas praleido Honkongo „Kitchee“ klube.

Per savo karjerą J. Tadičius buvo kviečiamas į visų amžiaus grupių – nuo 15-mečių iki 21 metų – Kroatijos rinktines, o profesionalo karjerą 2004 metais pradėjo gimtinės „Osijek“ klube.

Po to, kai 17-metis Kroatijoje įmušė 7 įvarčius per 20 rungtynių, jį įsigijo garsusis Leverkuzeno „Bayer“. Vokietijoje 187 cm ūgio puolėjas daugiausia žaidė dublerių komandoje, tačiau per vienerias rungtynes pasirodė aikštėje ir Bundeslygoje.

2006 metais J. Tadičius grįžo į gimtinę ir pasirašė kontraktą su Zagrebo „Dinamo“. Po puikaus pasirodymo Kroatijos čempionate puolėjo kelias 2009-aisiais pasuko į Prancūzijos elitinėje lygoje tuo metu žaidusį „Grenoble“.

Vėliau sekė Vokietijos antrosios Bundeslygos Bilefeldo „Arminia“, Nikosijos „Omonia“ (Kipras), Gdansko „Lechia“ (Lenkija), Melburno „Heart“ (Australija), gimtinės „Rijeka“ ir „Zadar“, Graco „Sturm“ (Austrija) ir Balikesyro „Balikesirspor“ (Turkija). 2017-ųjų metų vasarį J. Tadičius iš Turkijos grįžo į gimtinės Koprivinicos „Slaven“, iš kurio vėliau ir persikėlė į „Sūduvą“.