I. Kardumas: „Su savo aistruoliais turime įrodyti, kad esame geriausi“

I. Kardumas: „Su savo aistruoliais turime įrodyti, kad esame geriausi“

Marijampolės „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas prieš principines rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“ teigė laukiąs didelio savo komandos aistruolių palaikymo.

„Sūduvos“ ir „Žalgirio“ rungtynės Marijampolės „Arvi“ arenoje prasidės 20 val.

Į šias rungtynes sūduviai žengia puikios nuotaikos – „Sūduva“ laimėjo jau 6 rungtynes iš eilės. Pastaroji pergalė buvo iškovota šeštadienį namie rezultatu 2:0 prieš Kauno „Stumbrą“. Šių rungtynių geriausiu žaidėju išrinktas vartininkas I. Kardumas teigia, kad marijampoliečiai laimėjo pelnytai ir šiuo metu yra neblogos sportinės formos.

„Viskas sekasi gerai, esame tame pačiame lygyje, kuriame buvome pastaruosius 2 metus. Esame pirmi lygoje, laimime beveik visas rungtynes, tad galima sakyti, kad viskas vyksta pagal planą, – sakė 31 metų kroatas. – „Stumbras“ yra gera komanda, jie tai įrodė per pirmąjį ratą. Mes per tas rungtynes turėjome daugiau gerų akimirkų nei prastų, gal tik oras buvo nepalankus, buvo tikrai sunku. Bet mes laimėjome ir tai yra svarbiausia. Sukūrėme gerų atakų, mums labai padėjo ir aistruolių palaikymas, ypač tomis akimirkomis, kai žaidimas ne itin sekėsi.“

Po rungtynių I. Kardumas pademonstravo marškinėlius, kurie buvo skirti ką tik gimusiam sūnui Davidui. Keletą dienų Kroatijoje su šeima praleidęs vartininkas vis dar sunkiai gali žodžiais apibūdinti su šiuo įvykiu susijusias savo emocijas.

„Puikus jausmas. Tai yra didelė dovana, kiekvienas žmogus nori tai pajausti. Kartais savijautą labai sunku paaiškinti žodžiu, – šypsojosi kroatas. – Treneris ir klubo vadovai leido man keletui dienų išvykti į gimtinę, tad kol kas vis dar esu veikiamas įspūdžių. Gal po kiek laiko galėsiu tą jausmą paaiškinti geriau.“

Puikiai I. Kardumui sekasi ir už aikštės ribų. Visas šio sezono rungtynes nuo pirmos iki paskutinės sekundės žaidęs vartininkas nepraleido įvarčio per tris pastaruosius mačus.

„Tai naudinga pasitikėjimui savimi, tačiau tai yra visos komandos nuopelnas. Žaisti lengviau, kai yra pasitikėjimas vienas kitu, žinai, kad mes gerai ginamės, kad vienas kitą saugome. Norime taip tęsti ir toliau, tai yra labai gerai komandai“, – apie asmeninius ir komandinius rezultatus kalbėjo vartininkas.

Šiandien laukiančios rungtynės su „Žalgiriu“ yra ypatingos tiek I. Kardumui, tiek „Sūduvos“ aistruoliams, tiek visai Lietuvos futbolo bendruomenei.

„Tai yra Lietuvos derbis, didžiausios čempionato rungtynės. Manau, viskas tuo ir pasakyta, – teigė I. Kardumas. – Mūsų rungtynės visada būna gero lygio, abi komandos susikuria progų įvarčiams pelnyti. Sunku ir prisiminti, kada mūsų rungtynėse nebuvo įvarčių, gal tik porą kartų per keletą metų.

Mums šios rungtynės yra labai svarbios, nes pirmąsias Vilniuje pralaimėjome. Dabar žaisime savo aikštėje, palaikomi savo aistruolių, tad viskas bus kitaip. Noriu pasinaudoti proga ir pakviesti žmones į stadioną, nes jie yra mūsų 12-asis žaidėjas. Su jais viskas yra lengviau. Visi kartu esame stipresni ir turime įrodyti tai aikštėje.“

Kalbėdamas apie „Žalgirį“ vartininkas teigė, kad šiandieniniai „Sūduvos“ varžovai išsiskiria noru kontroliuoti kamuolį.

„Jie turi savo sistemą ir stiprybes, stengiasi kontroliuoti kamuolį ir kuo greičiau įmušti įvartį. Tačiau mes taip pat turime savo stiprybių. Reikia įrodyti, kad pelnytai esame čempionai ir esame geriausia komanda Lietuvoje“, – pokalbį užbaigė I. Kardumas.

„Sūduvos“ aistruoliai po rungtynių yra kviečiami pasinaudoti galimybe grįžti namo nemokamais miesto autobusais. Po rungtynių Kauno gatvėje marijampoliečių lauks du autobusai, kurie vyks maršrutais „Arvi“ arena – Degučiai – Kosmonautų g. – Mokolai ir „Arvi“ arena – Kauno g. – Miesto sodas – Kvietiškis – Saulės g.

Marijampolės klubas taip pat kviečia žmones atvykti į stadioną kiek anksčiau, kad pavyktų išvengti prie įėjimų galinčių susidaryti eilių. Taip pat futbolo gerbėjai kviečiami naudotis ne tik pagrindiniu įėjimu į areną.

PLAČIAU APIE LANKYMĄSI „SŪDUVOS“ STADIONE