G.Matulevičius: „Italijoje jau apsipratau”

G.Matulevičius: „Italijoje jau apsipratau”

 

Matulevicius su ItalijaKetvirtadienį, 18 valandą, Lietuvos jaunimo iki 17 metų (U-17) rinktinė Kaune žais lemiamas 2014 metų Europos čempionato kvalifikacinio etapo antrosios grupės rungtynes su Ukrainos bendraamžiais. Lietuviams reikia ne tik pergalės, bet ir palankios italų ir švedų mačo baigties. Vasaros pabaigoje iš „Sūduvos” klubo į  „Parma“ (Italija) klubą išvykęs  Lietuvos rinktinės saugas Giedrius Matulevičius tiki, kad jo komanda žengs į elitinį atrankos etapą.

 

 

Sieks laimėti ir įmušti kuo daugiau įvarčių

„Komanda nusiteikusi optimistiškai. Stengsimės laimėti ir įmušti kuo daugiau įvarčių, kad žengtume į kitą etapą. Ekipoje nuotaika po lygiųjų 0:0 su italais – gera“, – Futbolo.TV tvirtino 16-metis G. Matulevičius.

 

– Ką akcentuojate prieš rungtynes?

– Treneris akcentuoja žaidimą, grindžiamą kontratakomis. Su ukrainiečiais reikės rungtyniauti kibiai. Greitas perėjimas iš gynybos į puolimą – pagrindinis tikslas.

 

– Prieš ukrainiečius reikia laimėti dideliu rezultatu. Ar tai įmanoma?

– Taip. Žaidėme tiek su švedais, tiek su italais, stebėjome ukrainiečius. Pastarieji – šiek tiek silpnesni. Galbūt pagrindinis ukrainiečių pranašumas tas, jog jie fiziškai stipresni už kitas komandas.

 

– Norėdami patekti į kitą etapą, turite sulaukti ir švedų pergalės prieš italus. Tai – realu?

– Manau, kad švedai yra pajėgūs nugalėti italus. Visko gali būti.

 

– Pirmadienį Alytuje 0:0 sužaidėte su italais. Mačas pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis?

– Manau, tikrai pridėjo. Malonu su tokia rinktine sužaisti lygiosiomis. Tikrai niekuo nenusileidome, metėme rimtą iššūkį, galėjome net ir laimėti.

 

– Rungtynės vyko lyjant lietui, šlapioje aikštėje. Oro sąlygos buvo mūsų pusėje?

– Galvoju, kad taip. Italai mėgsta laikyti kamuolį. Šlapioje aikštėje jie buvo priversti žaisti ilgesniais perdavimais.

 

– Kvalifikaciniame etape žaidžiate su švedais, italais, ukrainiečiais. Mūšiai su galingomis komandomis suteiks daug naudos?

– Manau, dvikovos su tokiomis komandomis bus didelė patirtis visiems, kurie išbėgo į aikštę.

 

 

„Parmoje“ – nuo rugpjūčio pabaigos

– Žaidi „Parmos“ jaunimo komandoje. Po lygiųjų su italais, grįžti į klubą bus smagiau?

– Taip. Smagu, kad nepraleidome įvarčių ir gerai kovojome.

 

– Kaip sekasi Italijoje?

– Sezonas prasidėjo neseniai – sužaidėme šešis turus. Patyrėme tik vieną pralaimėjimą. Komanda – tikrai pajėgi, kovoja su visais, net ir elitiniais klubais. Pačiam išbėgti į aikštę nepavyko – nebaigti tvarkyti dokumentai.

 

– Tau – 16 metų. Nebuvo sunku vienam išvykti iš Lietuvos?

– Italijoje esu nuo rugpjūčio pabaigos. Iš pradžių buvo sunku. Tačiau vėliau apsipratau. Dabar jaučiuosi tikrai gerai. Gyvenu Parmos priemiestyje, viešbutyje.

Komandoje – beveik visi italai. Yra vienas prancūzas. Ekipa – labai draugiška. Daug su ja bendrauju. Ieškoti kitų draugų – nėra kada.

 

– Kaip pavyko išvykti į Italiją?

– Net nežinau, kaip ten patekau… Po turnyro Palangoje paskambino Marijampolės „Sūduvos“, kuriai tuomet priklausiau, atstovai ir pasakė, kad „Parma“ siūlo prisijungti be jokių peržiūrų. Viskas įvyko labai greitai.

 

– Kokia buvo pirmoji reakcija, kai tai sužinojai?

– Buvo tikrai netikėta…

 

– Ar po kelerių metų pagrindinė „Parmos“ komanda – pasiekiama?

– Manau, viskas įmanoma. Priklauso nuo to, kaip tobulėji, dirbi…

 

– Ar teko bendrauti su „Parmos“ žvaigždėmis?

– Pasisveikinti teko. Ten, kur gyvename, „Parma“ vakarieniauja prieš rungtynes. Visi komandos futbolininkai – malonūs, sveikinasi.

 

Meilę futbolui įskiepijo tėtis

– Ar seki buvusios komandos – Marijampolės „Sūduvos“ – žaidimą ir rezultatus „SMScredit.lt A lygoje“?

– Taip. Visuomet stengiuosi pažiūrėti. Tikiuosi, marijampoliečiai iškovos medalius. Visada reikia kautis iki galo, o kaip bus, taip.

 

– Prieš išvykdamas į Italiją, „SMScredit.lt A lygoje“ žaidei dvejas rungtynes po keitimų. Su vyrais buvo sunkiau, nei Tavo amžiaus Italijos jaunimo lygoje?

– Lygis skiriasi. Vis dėlto, „SMScredit.lt A lyga“ – vyrų futbolas. Italijoje atstovauju jaunimo komandai, tad ten ne tokie dideli greičiai, futbolininkai – mažiau fiziškai galingi.

 

– Lietuvos vyrų rinktinėje žaidžia ir įvarčius muša bendrapavardis Deivydas Matulevičius. Galbūt ateityje nacionalinėje komandoje matysime du Matulevičius?

– Sunku pasakyti… Viskas priklausys nuo to, kaip seksis, kaip tobulėsiu.

 

– Kaip apskritai susidomėjai futbolu?

– Tėtis žaidė futbolą, tad dabar – tarsi tęstinumas. Nuo 8-erių rungtyniavau „Sūduvos“ jaunimo komandoje. Sulaukęs 15-os, pradėjau treniruotis su dubleriais.

 

Kalbėjosi Giedrius Vaitkevičius

Sauliaus Čirbos nuotr.