„Sūduva“ antroje rungtynių pusėje įrodė savo pranašumą prieš „Spyrį“

„Arvi“ futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Donatas Rumšas

Marijampolės „Sūduva“ 5–1 Kauno „Spyris“

21′ [0-1] D. Rekish (11 m.)

45′ [1-1] A. Keca

49′ [2-1] I. Dedūra (į savo vartus)

51′ [3-1] K. Laukžemis

87′ [4-1] E. Veliulis

90′ [5-1] M. Ugge

Startinės komandų sudėtys:

„Sūduva“: D. Bartkus, M. Živkovič, M. Ugge, D. Isoda (1’ I. Tsyvilka), V. Slavickas (79’ A. Brokas), M. Šoblinskas, P. Kiselevskis (29‘ K. Laukžemis), A. Kecap, E. Veliulis, N. Jamak (88’ D. Antanavičius), T. Radzinevičius.

„Spyris“: D. Mikelionis, M. Miškinis, K. Gvildys, T. Bučma, D. Rekish, L. Sendžikas, K. Šilkaitis (59’ D. Šinkūnas), I. Dedūra, J. Moroz, P. Daukša, R. Krušnauskas (63’ A. Velička).

„Sūduvos“ gretose dar net neprasidėjus rungtynėms įvyko pakitimų – traumą apšilimo metu patyrė gynėjas Darius Isoda, o vietoje jo į aikštę žengė baltarusis Ilya Tsyvilka.

Mačo „Arvi“ futbolo arenoje pradžioje didžioji dalis žaidimo vyko aikštės viduryje, tačiau svečiai iš Kauno turėjo pavojingesnių progų išsiveržti į priekį. Iš pradžių „Spyrio“ puolėjo Roko Krušnausko smūgį už galinės linijos nukreipė Džiugas Bartkus, o vėliau „Sūduvos“ vartininkas pavojingą Dzimitrijaus Rekišo smūgį iš 16 metrų sugavo.

14 minutę po Marko Živkovičiaus pakelto kampinio pavojingai galva smūgiavo saugas Admiras Kecapas. „Spyrio“ vartininkas Deividas Mikelionis neapdairiai paliko vartus ir prieš jį iššokęs „sūduvietis“ kyštelėjo galvą, tačiau kamuolys praskriejo greta vartų.

20 minutę greitą kontrataką surengę „Spyrio“ futbolininkai sulaukė Marijampolės ekipos gynėjų klaidos. Pradžioje epizodo Ilya Tsyvilka neapdairiai praleido Roką Krušnauską, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir buvo pargriautas Maximiliano Ugge. Už šį epizodą teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo Dzimitrijus Rekišas.

29 minutę dar vieną puikią progą padidinti persvarą turėjo „Spyris“. Po preciziško tolimo perdavimo pirmojo įvarčio autorius D. Rekišas atsidūrė vienas prieš vartus ir nusprendė smūgiuoti nestabdydamas kamuolio, nors laiko pasiruošti smūgiui turėjo pakankamai. Baltarusio smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

39 minutę dar kart pavojus kilo prie aikštės šeimininkų vartų. Po sėkmingo rikošeto kamuolys atšoko dešinėje baudos aikštelės pusėje buvusiam Lukui Sendžikui, kuris iš būdamas laisvas iš aštraus kampo smūgiavo šalia vartų.

44 minutę Ernesto Veliulio reidą baudos aikštelėje nutraukė vienas iš „Spyrio“ gynėjų ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Prie kamuolio stojęs T. Radzinevičius neišpildė puikios progos – „Sūduvos“ puolėjo smūgiuotas kamuolys atsimušė į vartų skersinį.

Nerealizavę 11 metrų baudinio „Sūduvos“ futbolininkai vis dėlto išlygino rezultatą – Marko Živkovičiaus perdavimą iš baudos smūgio tiksliai „uždarė“ iš arti smūgiavęs Admiras Kecapas.

Pirmoje rungtynių pusėje nestigo emocijų, geltonų kortelių bei pavojingų progų, o švieslentė po pirmųjų 45 minučių rodė lygų rezultatą – 1:1.

Antrojo kėlinio pradžioje „Spyrio“ baudos aikštelėje įvyko nelaimė – po V. Slavicko perdavimo galva nesėkmingai sužaidęs patyręs Ignas Dedūra nukreipė kamuolį į savo vartus ir vartininkas D. Mikelionis pagelbėti jau nesugebėjo.

Po dviejų minučių marijampoliečiai padidino persvarą. Gražiai kamuoliu „Spyrio“ baudos aikštelės prieigose pasidalinę „Sūduvos“ futbolininkai į smūgio poziciją išvedė K. Laukžemį, kuris stipriu bei tiksliu smūgiu pelnė trečiąjį komandos įvartį šios dienos rungtynėse.

61 minutę puikią kombinacinę ataką, kurios metu T. Radzinevičius kartu su E. Veliuliu kelis kartus sužaidė sienelę ir „išmaudė“ „Spyrio“ gynėjus, tačiau T. Radzinevičiaus smūgį už galinės linijos nukreipė vartininkas.

Pakėlus kampinį pavojus toliau tęsėsi – kamuolys nukrito K. Laukžemiui, kuris iš maždaug 11 metrų smūgiavo į vartų plotą, tačiau kauniečių gynėjai smūgį blokavo.

Prabėgus penkioms minutėms tolimu smūgiu iš maždaug 25 metrų savo laimę išbandė M. Šoblinskas. Situacijoje, kuri buvo labai panaši į tą, kuomet „Sūduvos“ saugas nuginklavo „Lietavos“ vartininką LFF taurės rungtynėse, M. Šoblinskas smūgiavo į apatinį vartų kampą, tačiau „Spyrio“ vartininkas kamuolį numušė už galinės linijos.

71 minutę Nerminas Jamakas atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę kertančiam Admirui Kecapui, kuris smūgiavo kaire koja ir buvo arti tikslo – kamuolys praskriejo visai greta apatinio vartų kampo.

75 minutę Nerminas Jamakas savo baudos aikštelės prieigose pargriovė Andrių Veličką ir teisėjas paskyrė baudos smūgį, kurį atliko pats jį „uždirbęs“ „Spyrio“ puolėjas, tačiau patyręs futbolininkas smūgiavo šalia viršutinio vartų kampo.

87 minutę po gero tolimo Audriaus Broko perdavimo „Sūduvos“ persvarą padidino šaltakraujiškai sužaidęs Ernestas Veliulis, o po kelių minučių įvartį galva pelnė ir Maximiliano Ugge, kuris įtvirtino reikšmingą komandos pergalę.

Vangiai rungtynes pradėjusi „Sūduva“ reikiamu metu susikaupė ir įrodė savo pranašumą prieš Kauno „Spyrio“ futbolininkus. Iškovota pergalė Marijampolės ekipai ir toliau leidžia rikiuotis trečioje „Smscredit.lt A lygos“ turnyrinės lentelės vietoje.