E. Jankauskas: „Svarbiausia, kad komanda laimėtų“

E. Jankauskas: „Svarbiausia, kad komanda laimėtų“

Marijampolės „Sūduvos“ puolėjas Eligijus Jankauskas sako, kad įmušti pergalingi įvarčiai pastarosiose dviejose rungtynėse yra ne vien jo, bet visos komandos nuopelnas.

Ugnė Milišauskaitė
„Sūduvos“ jaunųjų žurnalistų klubas

21 metų futbolininkas praeitą savaitę du kartus pasirodė aikštėje po keitimo ir abu kartus pasižymėjo įvarčiais. Per rungtynes su Vilniaus „Riteriais“ futbolininkas pasirodė aikštėje 73 min., o 84 min. pelnė pergalingą įvartį, lėmusį „Sūduvos“ pergalę rezultatu 2:1.

Sekmadienį per ypatingos svarbos rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“ E. Jankauskas į aikštę žengė 87 min. ir per teisėjo kompensuotą laiką taikliu smūgiu sužlugdė paskutines varžovų viltis išsigelbėti nuo pralaimėjimo („Sūduva“ laimėjo 3:1).

„Tai buvo sunkios rungtynės, buvo daug pavojingų momentų tiek prie mūsų, tiek prie varžovų vartų. Ačiū Dievui, kad atsidūriau ten, kur reikia, gavau tikslius perdavimus ir pataikiau. Manau, laimėjome pelnytai“, – sakė puolėjas.
E. Jankauskas šį sezoną A lygoje žaidė per 16 rungtynių, per jas pelnė 7 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Dar kartą futbolininkas pasižymėjo Europos lygoje ir dukart – LFF taurės turnyre.

Vis dėlto gera statistika „Sūduvos“ septintajam numeriui negarantuoja vietos aikštėje, dažnai tenka arba likti tarp atsarginių, arba žengti į aikštę po keitimo. Tam įtakos turi ir E. Jankauskui neįprasta puolėjo pozicija. Futbolininkas beveik visą karjerą žaidė krašto saugo pozicijoje, tačiau „Sūduvos“ taktinėse schemose aikštės kraštai paliekami krašto gynėjams.

„Esu krašto saugas, žaisti prie šoninės linijos man yra geriau, tačiau progresuoju ir puolėjo pozicijoje, judu į priekį, kad pilnai atitikčiau reikalavimus bei atlikčiau tai, ko treneris nori. Atrodo, neblogai sekasi, – kalbėjo E. Jankauskas. – Vis dėlto geros formos puolėjų, galinčių sustiprinti žaidimą, „Sūduvoje“ yra daug. Treneris starto sudėtį renkasi pagal tai, kas geriau atitinka taktinius planus ar tą dieną pasirodo geriau. Žinoma, noriu žaisti kuo daugiau, tačiau svarbiausia, kad komanda laimėtų.“


Bilietais į artimiausias „Sūduvos“ namų rungtynes – Lietuvos derbį – pasirūpinkite iš anksto!
2019-10-26 „Sūduva“ – „Žalgiris“


Futbolininkas, kaip ir visa „Sūduva“ su nekantrumu laukia šeštadienio, kai 13 val. Marijampolėje prasidės dar vienas mūšis su „Žalgiriu“. Šiuo metu komandas skiria 7 taškai, o iki A lygos čempionato pabaigos ekipoms liko sužaisti dar po 6 rungtynes.

„Esame pirmojoje vietoje, nuo „Žalgirio“ mus skiria 7 taškai ir dėl to yra labai smagu. Tačiau persvarą dar turime išsaugoti, – tvirtino žaidėjas. – Visi supranta, kad artėjančios rungtynės yra labai svarbios ir jos tikrai nebus lengvos. Ruošiamės, koncentracija yra šimtaprocentinė.“