Antrajame ture – kelionė į Klaipėdą

Antrajame ture – kelionė į Klaipėdą

Pergale 2019 metų Lietuvos futbolo A lygos čempionatą pradėjusi Marijampolės „Sūduva“ antrojo turo mačą žais Klaipėdoje su „Atlantu“.

Pristatome alyga.lt parengtą antrojo turo anonsą.

„Kauno Žalgiris“ – „Palanga“. Kovo 9 dieną 13 val. Kaunas, NFA stadionas.

2-ojo turo kovos prasidės Kaune, kur susitiks pirmenybes nesėkmėmis pradėję klubai.

„Kauno Žalgiris“ startavo netikėtu pralaimėjimu Klaipėdoje, tačiau reikia pripažinti, kad tą kartą Fortūna nuo svečių buvo nusisukusi. Dar pirmame kėlinyje Joao Figueiredo bei Jurijus Bušmanas sudrebino vartų konstrukciją, tačiau vėliau varžovų aikštės pusėje strigę ir gynyboje erdvių oponentams palikę kauniečiai praleido du įvarčius. Labai pastebimas tose rungtynėse buvo sunkiai sulaikomas J. Figueiredo – būtent šis žaidėjas turėtų kelti daugiausiai rūpesčių „Palangos“ gynybos linijai.

Kaip ir prieš pirmas sezono rungtynes, taip ir dabar „Palanga“ paliko mįslingos komandos įspūdį. Solidus pirmasis kėlinys su Vilniaus „Žalgiriu“, tačiau visiškas krachas po pertraukos bei net keturi praleisti įvarčiai. Kurorto vienuolikę toks gynybos linijos žaidimas ir aukštai pakelta linija gali sunaikinti bet kuriose rungtynėse, nepaisant to, ar blykstelės kuris nors žaidėjas. Vienas tokių buvo legionierius iš Rusijos Idrisas Umajevas, tačiau šis „Palangos“ atstovas negalės rungtyniauti dėl gautos raudonos kortelės.

„Panevėžys“ – Vilniaus „Žalgiris“. Kovo 9 dieną 15 val. Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.

A lyga ne tik sugrįžo į Panevėžį – pirmą kartą Lietuvos čempionato rungtynės vyks „Žemynos“ progimnazijos stadione.

Panevėžiečių startas A lygoje buvo gana blankus – pirmame ture Kauno „Stumbras“ buvo aštresnis ir pelnytai nugalėjo. „Panevėžio“ saugams gana sunkiai sekėsi užmegzti žaidimą, nors kovingumo Aukštaitijos ekipai tikrai netrūko. Šioje akistatoje čempionato debiutantams nepadės raudoną kortelę užsidirbęs Tautvydas Eliošius, taip pat neaišku, ar ant žaliosios vejos žengs dėl traumos susitikimo nebaigęs kitas saugas – Tomas Salamanavičius. „Panevėžiui“ atsilaikyti bus itin sunku, tačiau gausus palaikymas tribūnose gali užauginti komandai sparnus.

Žalgiriečiai iškovojo puikią pergalę pirmenybių įžangoje, tačiau dar anksti daryti išvadas apie jų atakuojamąjį potencialą. Vis dėlto ketvertas su Liviu Antaliu, Sauliumi Mikoliūnu, Pau Moreriu ir rezultatyviausiu čempionato žaidėju Tomislavu Kišu atrodė išties grėsmingai. Ne ką prasčiau savo trumpą atkarpą išnaudojo ir jaunasis Matas Vareika, tačiau tiek jam, tiek komandos draugams Panevėžyje teks susidurti su gerokai aršesniais varžovais, kurie jaus didelę atsakomybę prieš sirgalius.

Klaipėdos „Atlantas“ – Marijampolės „Sūduva“. Kovo 10 dieną 15 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė.

Netikėtą pergalę iškovojęs „Atlantas“ namuose sulauks dar galingesnio varžovo – du paskutinius sezonus sau lygių neturėjusios „Sūduvos“.

Nepaisant skubotai surinktos klaipėdiečių sudėties, reikia pripažinti, kad ji yra gana pajėgi ir turi nemažai potencialo demonstruoti labai solidų žaidimą. Labai patyręs, bet vis dar itin veržlus trejetas su Darvydu Šernu, Tadu Labuku ir Vytautu Lukša jau parodė „Kauno Žalgiriui“, ko yra vertas. Solidžiai atrodė ir gynybos linija, ir vidurio saugai Akinjide Idowu bei Vilius Armanavičius. Galbūt daugiausiai klaustukų keltų Luko Paukštės pasirodymas vartų stačiakampyje, tačiau sezono debiute jaunasis vartininkas buvo labai solidus. „Atlantui“ bus dar sunkiau, tačiau varžovams jie gali kelti daug problemų kontratakose.

Čempionė „Sūduva“ akistatoje su „Riteriais“ tikrai nesužaidė tokio mačo, kokiu galėtų būti patenkinta. Gynybos linijoje ne kartą žiojėjo spragos, kuriomis, sūduviečių laimei, nepasinaudojo varžovas Teremas Moffi. Kita vertus, „Atlantas“ negali žinoti, kokiu ginklu Marijampolės klubas gali smogti. Pirmame mače puikiai pasirodė jaunasis talentas Paulius Golubickas, kurio laukia dar didesnis iššūkis – išlaikyti stabilumą bei sužaisti dar vieną sėkmingą mačą, kas jauniems žaidėjams toli gražu ne visada pavyksta.

Vilniaus „Riteriai“ – Kauno „Stumbras“. Kovo 11 dieną 19.30 val. Vilnius, „Sportimos“ maniežas.

Vėlai čempionatui pradėjęs ruoštis „Stumbras“ pirmajame ture atrodė solidus ir šį kartą susitiks su tokiu pat jaunu ir ambicingu varžovu.

„Riteriai“ Marijampolėje atrodė labai neblogai ir, plačiau nusišypsojus sėkmei, apie lygiąsias galėjo ne tik pasvajoti. Nors puolėjas T. Moffi nerealizavo puikios progos susitikimo pabaigoje ir dar kelių šansų, tačiau fiziškai galingas futbolininkas atrodė labai rimta jėga, su kuria turės skaitytis kiekvienas A lygos gynėjas. Toks pasirodymas turėtų vėl suteikti progą šiam legionieriui iš Nigerijos pradėti mačą nuo pirmojo švilpuko. T. Moffi yra vos 19 metų ir tai gali būti dar vienas jaunas žaidėjas, kuriam „Riteriai“ taps tramplinu į stipresnį klubą.

„Stumbras“ čempionato starte sudarė organizuotos komandos įspūdį – akivaizdu, kad prie to prisidėjo faktas, jog starto sudėtyje buvo daugiau negu pusė svarbių praėjusio sezono žaidėjų. Šią savaitę su komanda pradėjo treniruotis dar du 2018-aisiais buvę pastebimi žaidėjai, tai – puolėjų duetas Nasro Boucharebas bei Alseny Bah. Strategas Joao Luisas Martinsas turės rasti, kuo pakeisti diskvalifikuotą Matheusą Bissi ir Luką Kochanauską, Andrejų Čiofu bei Gavi Thompsoną, kurie yra patyrę nežymias traumas.