31-ojo turo anonsas: dešimtasis kauniečių bandymas

31-ojo turo anonsas: dešimtasis kauniečių bandymas

Penktadienį ir šeštadienį bus sužaistos trejos Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynės.

Alyga.lt

Klaipėdos „Atlantas“ – „Panevėžys“. Lapkričio 8 dieną 18 val. Klaipėda, Klaipėdos miesto dirbtinės dangos stadionas. Ankstesnės rungtynės: 2:1, 1:4, 0:2, 1:1

Turas startuos uostamiestyje, kur klaipėdiečiai, iškovoję pergalę prieš tiesioginį konkurentą, gali sumažinti deficitą iki 2 taškų.

Pažiūrėjus į „Atlanto“ pastarųjų rungtynių statistiką, pastebimos gana niūrios prognozės. Patirti trys pralaimėjimai iš eilės, o per mačus su Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Riteriais“ iš viso buvo praleista net 14 įvarčių. Kita vertus, dvikovoje Vilniuje atlantiečiai galutinai subyrėjo ir praleido 2 įvarčius tik pačioje dvikovos pabaigoje. Gerą įspūdį paliko iki galo kovojantis Darvydas Šernas, taip pat pavojingai rungtyniauja 3 įvarčius spalio mėnesį pelnęs Bonfilscalebas Bimenyimana. Vis dėlto gynyboje „Atlantas“ turi bėdų ir prie to prisidės diskvalifikuoto Mariaus Činiko netektis.

Tikėtina, kad „Panevėžys“ šiam mačui skirs didelį dėmesį, kadangi iškovota pergalė leistų čempionatą pabaigti 5-oje vietoje ir tai pirmenybių naujokams būtų geras pasiekimas. Lygiosios taip pat būtų neblogas rezultatas – tada per likusius du turus „Atlantas“ turėtų iškovoti abi pergales ir tikėtis Aleksandro Kurtijano kariaunos pralaimėjimų. Vis tik reikia konstatuoti, kad panevėžiečiai yra patekę į šiokią tokią duobę, kadangi nelaimima jau daugiau negu 2 mėnesius, o pastarosios keturios išvykos baigėsi pralaimėjimais. Šį kartą „Panevėžiui“ teks verstis be diskvalifikuoto Sigito Urbio.

Vilniaus „Žalgiris“ – Vilniaus „Riteriai“. Lapkričio 8 dieną 19 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:1, 0:1, 2:1, 1:1

31-ąjį turą papuoš penktasis šio sezono sostinės derbis, kuris vėl žada būti neprognozuojamas.

Praėjęs „Žalgirio“ mačas Kaune buvo iškalbingas. Akivaizdu, kovoje dėl titulo „Sūduvai“ nusileidusiems žalgiriečiams iš pradžių pritrūko motyvacijos kovoti, tačiau po praleisto įvarčio ir varžovų neišnaudotų progų sostinės ekipa antrame kėlinyje atsibudo bei pademonstravo kitokį savo veidą. Abi vienuolikės šio sezono tarpusavio mačuose yra pasidalinusios po 5 taškus, tad įdomu, kaip principingai „Žalgiris“ pažiūrės į šias rungtynes, norėdamas pademonstruoti, kurios santykis 2019-ųjų derbiuose bus geresnis.

„Riteriai“ sezono pabaigoje žaidžia labai banguotai: blankesnes rungtynes keičia geresnės, o „sausus“ mačus – įvarčių fejerverkai. Panašu, kad strategas Albertas Rybakas rado optimaliausią vienuoliktuką ir varžovams teks sutelkti dėmesį ne tik ties Teremu Moffi ar Donatu Kazlausku. Pastaruoju metu sostinės komandą į priekį veda 4 įvarčius per pastarąsias trejas rungtynes pelnęs Mindaugas Grigaravičius. Po nesėkmingo mačo su „Atlantu“ sieks atsitiesti dar pirmame kėlinyje pakeistas gynėjas Ričardas Šveikauskas – šis „Riterių“ atstovas vėl turėtų žaisti starto sudėtyje, nes Vilniaus derbyje nepasirodys diskvalifikuotas Dominykas Barauskas.

Marijampolės „Sūduva“ – „Kauno Žalgiris“. Lapkričio 9 dieną 13 val. Marijampolė, „Arvi“ arena. Ankstesnės rungtynės: 1:0, 3:0, 3:0, 2:0

Marijampoliečiai po šio mačo džiaugsis įteiktu A lygos trofėjumi, tačiau norint, kad nuotaika prieš šią ceremoniją nesubjurtų, bus siekiama iškovoti 16-ąją pergalę iš eilės.

Įsibėgėjęs čempionų lokomotyvas juda taip galingai, kad varžovai vieną po kito pradeda traukti kamuolius iš savo ginamų vartų tinklo. „Sūduva“ po 30 rungtynių yra pelniusi 88 įvarčius ir jau 16 įvarčių pranašumu lenkia „Žalgirį“, tad nuspėti, kas vėl sužibės čempionų ekipoje, yra sudėtinga. Mihretas Topčagičius su 18 įvarčių 6 taikliais smūgiais atsilieka nuo pirmaujančio Tomislavo Kišo, o Paulius Golubickas bei Eligijus Jankauskas gali kur kas nuožmiau pakovoti dėl rezultatyviausio A lygos sezono lietuvio vardo – nuo D. Kazlausko atsiliekama vos vienu įvarčiu. „Sūduvai“ šį kartą nepadės diskvalifikuotas Andro Švrljuga.

„Kauno Žalgiris“ ir toliau neranda rakto į pergalę prieš pirmas dvi čempionato ekipas, tad rungtynės Marijampolėje yra paskutinis – dešimtasis – šansas nugalėti arba bent jau atimti taškus iš lyderių. Tarpusavio mačai su „Sūduva“ kauniečiams klostosi prasčiau negu su vilniečiais: nepelnytas dar nė vienas įvartis, o net praleisti net 9. „Arvi“ arenoje pamatysime kiek kitokią kauniečių gynybos liniją, kadangi dar vienerias rungtynes dėl diskvalifikacijos praleis net 10 geltonų kortelių šiame sezone užsidirbęs Rudinilsonas Silva. Vis tik pastarasis mačas su „Žalgiriu“ turėtų įpūsti optimizmo – aštriai žaidė Simonas Urbys, o Deivydui Matulevičiui tai būtų gera galimybė skambiau driokstelėti prieš keliaujant į Lietuvos rinktinę.