2-ojo turo anonsas: Vilniaus derbis ir ko tikėtis iš „Sūduvos“?

2-ojo turo anonsas: Vilniaus derbis ir ko tikėtis iš „Sūduvos“?

Po beveik trijų mėnesių pertraukos į šalies stadionus sugrįš Lietuvos futbolo A lygos kovos.

Alyga.lt

Vilniaus „Žalgiris“ – Vilniaus „Riteriai“. Gegužės 30 dieną 15 val. Vilnius, LFF stadionas.

Praėjusiais metais tik vieną sostinės derbį iš penkių laimėjęs „Žalgiris“, norėdamas susigrąžinti čempiono sostą, šiemet demonstruoti panašios statistikos teisės neturės.

Žalgiriečiai su trenksmu pradėjo A lygos sezoną, kai įžanginėje dvikovoje sutriuškino „Panevėžį“, prie kurio kapituliacijos prisidėjo net keturi skirtingi įvarčius pelnę „Žalgirio“ futbolininkai. Ypač puikiai Lietuvos čempionate debiutavo Richlordas Enninas, kartą pasižymėjęs bei atlikęs du rezultatyvius perdavimus. Norint pakovoti dėl teigiamo rezultato, „Riteriams“ bus būtina neutralizuoti kraštuose žaidžiantį R. Ennino ir Liviu Antalio duetą – tada ne tiek daug galvos skausmo kels Davidas Ngogas. „Žalgirio“ sezono startas buvo labai solidus, tad šį kartą būtent Aliaksejaus Bagos kariauna yra laikytina mačo favorite.

Savo ruožtu kita barikadų pusė nykiai pradėjo sezoną ir pralaimėjimas „Kauno Žalgiriui“ leido įžvelgti ne vieną taisytiną dalyką. „Riteriams“ akivaizdžiai trūko vidurio saugų indėlio atakose, o kraštai su puolėju Michaelu Thuique’u taip pat nepateisino lūkesčių. Daug klaustukų kėlė ir vidurio gynėjų poros žaidimas. Mindaugas Čepas gali pasidžiaugti tuo, kad į rikiuotę grįžo tose rungtynėse traumas patyrę futbolininkai bei svarbus saugas Lajo Traore. „Žalgiris“ pasipildė Francisu Kyeremeh, „Riteriai“ – prieš tai „Vilniaus Vytyje“ spindėjusiu Cyrille’u Tchayi Tchamba. Abu šie žaidėjai gali pasirodyti ir artimiausiame derbyje.


TAPKITE „SŪDUVOS“ RĖMĖJAIS NEPATIRDAMI PAPILDOMŲ IŠLAIDŲ!


Gargždų „Banga“ – „Panevėžys“. Gegužės 30 dieną 17 val. Gargždai, Gargždų miesto stadionas.

Po ilgokos pertraukos šalies čempionato kovos tęsis Gargžduose, kur šį šeštadienį du klubai grumsis dėl pirmųjų sezono taškų.

Pastarąjį kartą 2014 metais A lygoje žaidę gargždiškiai viršijo lūkesčius ir dvikovoje su Marijampolės „Sūduva“ pademonstravo solidų žaidimą. Gerą įspūdį paliko vartininkas Ignas Driomovas, o Robertas Vėževičius, Renato Matosas bei Julius Kasparavčius įrodė, kad oponentams gali kelti daug problemų kontratakose. Ištikimiausi „Bangos“ sirgaliai šiose rungtynėse dar negalės patekti į stadioną ir tai įprastoje situacijoje nesuteiktų tokio namų stadiono pranašumo. Vis dėlto Gargždų ekipa daug nuostolių neturi ir jai šeštadienį negalės padėti tik Skirmantas Rakauskas.

Didžiausiu 1-ojo turo nusivylimu tapęs „Panevėžys“ turi galimybę reabilituotis ir tą darys kiek pasikeitusia sudėtimi. Dėl dvikovoje su „Žalgiriu“ gautos raudonos kortelės susitikime Gargžduose negalės rungtyniauti Justinas Januševskis, tad jo vietą turėtų užimti Vytas Gašpuitis. Į rikiuotę grįžo traumą patyręs vartininkas Rafaelis Broetto, kuriam strategas Aleksandras Kurtijanas turėtų suteikti galimybę žaisti su „Banga“ nuo pirmojo švilpuko. Tačiau ar tai nutiks su keliais kitais 1-ajame ture prastai pasirodžiusiais futbolininkais – sunku pasakyti. Beveik trijų mėnesių pertrauka turėjo padėti išsigydyti traumą puolėjui Jorge Eliasui, su kuriuo siejamos nemenkos viltys.

Marijampolės „Sūduva“ – „Kauno Žalgiris“. Birželio 1 dieną 18 val. Marijampolė, „Hikvision“ arena.


SVARBI INFORMACIJA DĖL ŽIŪROVŲ PATEKIMO Į „SŪDUVOS“ RUNGTYNES SU „KAUNO ŽALGIRIU“!


Priverstinės pertraukos metu strategą Heimo Pfeifenbergerį pakeitusi „Sūduva“ pasipildė net keturiais futbolininkais, siekdama užlopyti susidariusias spragas.

Naujasis vyr. treneris Saulius Širmelis, latviai – Valerijus Šabala ir Glebas Kluškinas bei du jauni lietuviai – Vakaris Kalėda ir Renatas Banevičius – visas šis penketas prie „Sūduvos“ prisijungė tik gegužės mėnesio pabaigoje. Toks papildymas šalies čempionams buvo būtinas, kadangi, išvykus beveik visiems legionieriams, atsivėrė daug spragų, kurias birželio 1-ąją tektų lopyti kur kas mažiau patyrusiais žaidėjais. Nuspėti „Sūduvos“ sudėtį artimiausiam mačui sunku: turėtume ant žaliosios vejos pamatyti Ivaną Kardumą, Aleksandrą Živanovičių, Giedrių Matulevičių, Povilą Leimoną, Eligijų Jankauską, Vaidą Slavicką, Algį Jankauską, o kuriuos likusius žaidėjus pasirinks S. Širmelis – ar neseniai į Lietuvą grįžusius legionierius, ar naujokus, nuspėti labai sunku.

Kauniečiai priverstinę pertrauką praleido be didesnių sukrėtimų ir šiame sezone sieks nutraukti net penkių iš eilės pralaimėjimų „Sūduvai“ seriją. 1-ajame ture Roko Garasto treniruojami vyrai žaidė itin drausmingai, be to, „Kauno Žalgiris“ galės pasigirti turintis daugiau ginklų, kadangi prieš čempionato startą prisijungęs Simonas Paulius bus geriau pasiruošęs, kaip ir svarbus praėjusio sezono žaidėjas Martynas Dapkus. Taip pat starto sudėtyje galime pamatyti vieną iš komandos lyderių – Jurijų Bušmaną. „Sūduvai“ jau nebūtų staigmena puikus 18-mečio Emmanuelio Davido žaidimas – legionierius iš Nigerijos čempionato starte pademonstravo puikų žaidimą ir įrodė, jog gali būti didelė grėsmė.