Puikiai rungtyniavusi „Sūduva” nugalėjo „Žalgirį”, bet užimti trečiajai vietai to neužteko

Puikiai rungtyniavusi „Sūduva” nugalėjo „Žalgirį”, bet užimti trečiajai vietai to neužteko

LFF stadionas

Rungtynių teisėjas – Gediminas Mažeika

VMFD „Žalgiris” 1 – 3  Marijampolės „Sūduva”

41 ‘ [ 0 – 1 ] Povilas Kiselevskis

50′ [ 0 – 2 ] Karolis Chvedukas

72′ [ 0 – 3 ] Audrius Brokas

79′ [ 1 – 3 ] Mantas Kuklys (11m.)

 

„Sūduva”: D.Bartkus, D.Isoda, T.Snapkauskas, M.Ugge, P.Bašič,  P.Kiselevskis, M.Šoblinskas, A.Brokas (84′ V.Bagdanavičius ), V.Baranovskij, K.Chvedukas, T.Radzinevičius ( 90+3′ M.Kdouh ).

 

„Žalgiris”: A.Vitkauskas, A.Skerla, G.Freidgeimas, A.Jankauskas, A.Švrljuga, P.Komolov, A.Žulpa, V.Šilėnas ( 52′ R.Leliūga ), M.Kuklys, S.Nyuiadzi ( 70′ E.Zagurskas ), K.Bilinski ( 52’ A.Velička ).

 

Rungtynių pradžioje iniciatyvą nuo pirmųjų minučių į savo rankas perėmė aikštės šeimininkai. Labai aktyiai atakuodami žaidė Andro Švrljuga Serge’as Nyuiadzi.

 

20 – ąją mačo minutę puikią galimybę įmušti turėjo Pavelas Komolovas. Jis sulaukė S.Nyuiadzi perdavimo iš kairiojo krašto ir beveik laisvas galva smūgiavo iš baudos aikštelės vidurio. „Sūduvą” išgelbėjo puikiai sužaidęs vartininkas Džiugas Bartkus.

 

34 – ąją rungtynių minutę aikštės šeimininkai turėjo dar vieną puikią progą pasižymėti. Šįkart iš 15 metrų į vartus smūgiavo Artūras Žulpa. Kamuolys skriejo į vartų plotą, bet savo darbą vėl puikiai atliko D.Bartkus.

 

Kėliniui artėjant į pabaigą, „Sūduva” surengė vieną iš retų atakų, kuri baigėsi įvarčiu. Tomas Radzinevičius „praleido” jam siųstą perdavimą, o suteiktu šansu smūgiuoti iš 16 metrų tobulai pasinaudojo Povilas Kiselevskis. „Sūduvos” saugas stipriai ir tiksliai pažeme smūgiavo į Armanto Vitkausko ginamus vartus bei išvedė savo komandą į priekį.

 

Antrojo kėlinio pradžioje marijampoliečiai surengė dar vieną rezultatyvią ataką. Valentinas Barnanovskis atliko tikslų perdavimą iš krašto, o gudriai baudos aikštelėje sužaidęs Karolis Chvedukas galva nukreipė kamuolį į vartus.

 

Po praleisto įvarčiai „žalgiriečiai” dar labiau padidino spaudimą siekė rezultatą bent jau išlyginti, kas jiems garantuotų čempionų titulą. Į spaudimą „Sūduvą” atsakė kontrataka, kurios smaigalyje liko keturi marijampoliečiai prieš du „Žalgirio” futbolininkus. Deja, V.Baranovskio smūgis iš labai dėkingos padėties skriejo virš vartų.

 

72 – ąją minutę „Sūduva” surengė dar vieną greitą ir rezultatyvią ataką. Tomas Radzinevičius perdavė kamuolį iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę įkirtusiam Audriui Brokui, kuris galva nukreipė kamuolį į vartus. Rezultatas tapo 3-0 svečių naudai.

 

Po keleto minučių po grumtynių baudos aikštelėje teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į „Sūduvos” vartus. Šįkart D.Bartkus komandai padėti negalėjo ir M.Kuklys nuo 11 metrų žymos rezultatą sušvelnino.

 

Susitikimo pabaigoje fantastiškas rungtynes sužaidusi „Sūduva” išsaugojo savo persvarą. Deja, to nepakako, kad būtų užimta trečioji vieta. Panevėžio „Ekrano” futbolininkai paskutinėmis rungtynių minutėmis palaužė Tauragės „Tauro” komandą.