Ypatingų poreikių vaikams – „Sūduvos“ futbolininkų dėmesys

Ypatingų poreikių vaikams – „Sūduvos“ futbolininkų dėmesys

Į svarbias kovas Lietuvos futbolo A lygoje pastaruoju metu įsitraukusi Marijampolės „Sūduva“ šią savaitę turėjo galimybę prisiminti, kad futbolas – daugiau nei vien įvarčių siekis ir kovos dėl taškų turnyro lentelėse. Lietuvos čempionai laisvu nuo treniruočių metu atliko futbolo socialinę misiją.

Nuotraukų autorė – Beata Štampachova / LFF

Futbolininkai bendravo su specialiųjų poreikių vaikais, dalyvavo įvairiuose žaidimuose ir estafetėse, šoko, žaidė futbolą ir vieni kitus apdovanojo tiek šypsenomis, tiek prizais.


Bilietais į artimiausias „Sūduvos“ namų rungtynes – Lietuvos derbį – pasirūpinkite iš anksto!
2019-10-26 „Sūduva“ – „Žalgiris“


Marijampolės futbolo manieže į aikštę su „Sūduvos“ žaidėjais išbėgo įvairaus amžiaus berniukai ir mergaitės iš Kazlų Rūdos, Gelgaudiškio, Marijampolės ir Simno.

„Tokia šventė suteikia vaikams begalinį džiaugsmą, galimybę pabūti kartu su profesionalais, sportuoti kartu, pajausti profesionalaus futbolo elementus“, – sakė viena iš organizatorių, Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto (LSOK) jaunųjų atletų programos koordinatorė Lietuvoje Aušra Kriškoviecienė.

„Sūduvos“ futbolininkai panašiame renginyje dalyvavo antrus metus iš eilės. Ne vienas jų turi ir savo gerbėjus. Bendrauti nesutrukdė ir kalbos barjeras – vaikai puikiai sutarė su Marijampolės klubo legionieriais.

„Esu labai maloniai nustebinta. Kai futbolininkai pirmą kartą susitinka vaikus, jie būna atsargesni, stebi kaip jiems galima padėti. Antrus metus jie dar geriau išmoko gražiai žaisti su šiais vaikais, padrąsinti, motyvuoti juos“, – teigė A. Kriškoviecienė.

Kartu su komandos draugais vaikus po aikštę gainiojo ir po sunkios traumos sveikstantis Lietuvos rinktinės gynėjas Vaidas Slavickas. „Džiaugiamės. kad galime suteikti gerų emocijų vaikams. Tai svarbu, o fizinis aktyvumas visuomet turėtų būti dienotvarkėje. Šie vaikai puikiai viską atliko, reikėjo tik paraginti, padėti, skirti milimetrą daugiau dėmesio“, – sakė „Sūduvos“ narys.

Jis pažymėjo, jog futbolas atlieka socialinį vaidmenį visoje bendruomenėje ir sutelkia Marijampolės regiono gyventojus: „Sėkmingi šie ir ankstesni metai suvienijo žmones. Bet kokiame renginyje kur futbolo kamuolys apstu dalyvių. Futbolas yra šeimos sportas, ir žinoma – vaikų.“

„Ypatingos treniruotės ypatingiems vaikams“ – socialinė programa, skirta integruoti vaikus į sportą, atrasti naujų pomėgių ir socializuotis. Renginius kartu Lietuvos specialiuoju olimpiados komitetu organizavo Lietuvos futbolo federacijos narė Lietuvos masinio futbolo asociacija.